Προς το περιεχόμενο

Ελεγχος γνησιοτητας FENDER STRAT USA


anastasio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πιο συχνά θα το βρεις ως pool route νομίζω.

 

Anyway, νομίζω είσαι εντάξει με την κιθάρα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ τις φωτο η κιθαρα μοιαζει πολυ (εως εντελως) ομοια με μια Am.Standard που εχω απο παραπλησια χρονια.

Το pickguard με διπλους,τριπλους,S1,super switch κλπ ειτε δεν ειναι δικο της ολοκληρο,ειτε ειναι (πολυ) "πειραγμενο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκτησα μια strat std HSS του 88 usa. Στο internet ,που εψαξα για να συγκρινω φωτο,δεν βρηκα μοντελα std Hss usa σε κοντινες χρονιες με το 1988. Βρηκα μονο std με 3 single μαγνητες. Το serial number παντως αντιστοιχει σε εκεινη την περιοδο.

Υπαρχει περιπτωση να ελεγξω μηπως εχει τοποθετηθει αλλο σωμα στο συγκεκριμενο μπρατσο και μηπως εχει γινει κανενας συνδυασμος με mexican σωμα και την αγορασα για usa?

 

Υ.Γ. για αλλη μια φορα ειμαι καχυποπτος.

 

Από περιέργεια, πως σου την περιέγραψε ο πωλητής την κιθάρα? Σου είπε πως είναι π.χ. 100% original, οτί δεν είναι σίγουρος, εν πάση περιπτώσει τι σου είπε πριν αποφασίσεις να την αγοράσεις?

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σώμα και το 2βιδο τρέμολο παραπέμπουν σε Am. standard. Η extra τρύπα στο neck pocket υπάρχει κανονικά; Γιατί δεν θυμάμαι, έχω καιρό ν' ανοίξω Am std.

To H/S/S μ' όλα τα ηλεκτρονικά (incl. fender hum) παραπέμπει σε "ιδιοκατασκευή" κατοπινής χρονιάς.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ειχε δευτερο χερι, ειχε τσεκαρει το serial στην fender κα μου ειπε οτι ηταν ενταξει.

Μου μπηκανε ομως οι ψυλοι οταν ψαχνοντας στο internet για φωτο για να συγκρινω,δεν εβρισκα std Hss 88.

Τελος παντων ,εχω στειλει mail στην fender με το serial και περιμενω απαντηση τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλακα ειναι οτι τωρα δεν μου "πιανουν " δυο βιδες για να βιδωσω το neck. Ειναι λιγο πιο ανοιχτες οι τρυπες ,ειδα οτι ειχαν μικρα κομματακια ξυλου ριξει στν τρυπα για να πιασουν οι στροφες, τα ξαναεβαλα προσπαθω αλλα δεν πιανουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου