Προς το περιεχόμενο

Τι μουσικη ακουτε τωρα? III


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

επειδή η πραγματική ΑΛΗΘΕΙΑ της μουσικής προηγείται της "καλής τέχνης" και ξεκινά από την αναγωγή της στην μονάδα της ΕΚΦΡΑΣΗΣ, μπράβο ρε μάγκες... και μη μασάτε που δεν σας ψήφισαν οι "λουλούδες"...

 

εσείς γνωρίζετε ότι "ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΡΑΦΩΝΟΣ ΠΑΡΑ ΒΟΥΒΟΣ ΚΑΙ ΑΦΩΝΟΣ"...

και εγώ ότι το χάντικαπ της αδικίας της φύσης (τα μέλη του γκρουπ πάσχουν από σύνδρομο Down και αυτισμό), κάνει την πολλαπλάσια προσπάθειά σας, να αξίζει απριόρι και τον πολλαπλάσιο θαυμασμό μου!!!...

 

 

ΥΓ. και ναι... ενίοτε γουστάρω και την μελό πλευρά του εαυτού μου, ειδικά όταν προηγείται με την σειρά της από την "δηθενιά" μου, που θα έβγαζε από το παραμύθι με το ζόρι "δράκους"...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή η πραγματική ΑΛΗΘΕΙΑ της μουσικής προηγείται της "καλής τέχνης" και ξεκινά από την αναγωγή της στην μονάδα της ΕΚΦΡΑΣΗΣ, μπράβο ρε μάγκες... και μη μασάτε που δεν σας ψήφισαν οι "λουλούδες"...

 

Δεν εγκρίνω αυτό που έγινε. Όσο και αν προσπάθησα, δεν βρήκα τίποτε περισσότερο από μία προσπάθεια για κακό χιούμορ και σαρκασμό, τόσο του θεσμού όσο και των ατόμων αυτών. Μακάρι να κάνω λάθος, αλλά μου φαίνεται ότι πρόκειται για κάποια χαζοιδέα προκειμένου να γίνει ντόρος.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

επειδή έτυχε να έχω πάνω από μία φορά στενή επαφή με άτομα με ειδικές ανάγκες (και την υπερβατική χαρά τους) που ασχολούνταν με την μουσική (στον βαθμό που τους επέτρεπε η αναπηρία τους), ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ μου είναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ να προσπεράσω τις λογικές αμφιβολίες σου (κάνοντας την "αναγωγή" που προανέφερα)...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή έτυχε να έχω πάνω από μία φορά στενή επαφή με άτομα με ειδικές ανάγκες (και την υπερβατική χαρά τους) που ασχολούνταν με την μουσική (στον βαθμό που τους επέτρεπε η αναπηρία τους), ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ μου είναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ να προσπεράσω τις λογικές αμφιβολίες σου...

 

Δεκτό το επιχείρημα. Μου έχει συμβεί επίσης με άτομα βαρειά εξαρτημένα από ουσίες. Ας ελπίσουμε ότι έκανα λάθος εκτίμηση λοιπόν.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτά που λες npap αλλά η eurovision παραμένει καλώς ή κακώς ένας διαγωνισμός τραγουδιού (υποτίθεται). Δυστυχώς όμως το έχουν πάρει όλοι χαμπάρι πως μπορείς να κάνεις ντόρο και χωρίς τραγούδι (τα παραδείγματα πολλά) και σ' αυτά τα πλαίσια έχουμε και το συγκεκριμένο. Φυσικά και δεν έγινε καμία ζημιά ούτε νομίζω πειράζει και κανέναν όπως έχει καταντήσει ο "θεσμός" αλλά κανονικά το τραγούδι είναι που μετράει. Το δικό τους δεν μπορεί να σταθεί. Κατανοώ ακριβώς τι θες να πείς αλλά μάλλον δεν είναι εδώ η θέση του.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του θεσμού

Πες μου ότι δεν εννοείς την Eurovision, μήπως και κοιμηθώ απόψε...

 

Καλά, θα κοιμηθώ έτσι κι αλλιώς (σιγά μην κλάψω...) αλλά θα ήθελα να ξέρω, έτσι από περιέργεια βρε παιδί μου...

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου ότι δεν εννοείς την Eurovision, μήπως και κοιμηθώ απόψε...

 

Καλά, θα κοιμηθώ έτσι κι αλλιώς (σιγά μην κλάψω...) αλλά θα ήθελα να ξέρω, έτσι από περιέργεια βρε παιδί μου...

 

Μήπως να κατέβω του χρόνου με τους Παράγκας να τους πάρω τα εσώρουχα λαίμαι ? Μη δίνετε ιδέες λαίμαι, έχω και άνθρωπα στο γκρουπ με εμπυρία από γιουροβύζιον

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να κατέβω του χρόνου με τους Παράγκας να τους πάρω τα εσώρουχα λαίμαι ?

 

Μεσαααα..... Αλλα θελω κατι πολυ σουρεαααλ!!! ;D ;D ;D

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου