Προς το περιεχόμενο

AER Compact 60 III BK


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΚ οτι καλυτερο στην κατηγορια του,

ΩΡΑΙΑ τώρα...έχω μία ακουστική στην οποία έχω τοποθεήσει κρύσταλο αλλά δεν μου αρέσει  Angry το ηχητικό αποτέλεσμα και επειδή με κούρασε το πήγαινε - έλα σε τεχνικούς, θα ήθελα αν μπορείτε να προτείνετε ηλ/ακουστικές, με πολύ καλό ήχο όσον αφορα το ηλεκτρικό τους πάντα μέρος, συνδεμένες δηλαδή σε ενισχυτη ή ΡΑ.(πάνω κάτω στα 500ευρώ) Ευχαριστώ!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είναι προτίστως θέμα πιεζοκρυστάλλου τελικά και όχι τόσο προενίσχυσης. Μπορείς βέβαια να πάρεις καποιους μοντέρνους προενισχυτές όπως πχ το fishman aura αλλά το αποτέλεσμα είναι αμφιλεγόμενο, κάπως "ψηφιακό" στα αυτιά - ακριβώς επειδή επεξεργάζεται ψηφιακά το σήμα για να δώσει την εντύπωση ήχου από μικρόφωνο - και κάνει και κανά 300αρι αν δεν απατώμαι. Η ηλεκτρακουστική μου( martin 000c16 rgte aura)  έχει τέτοιο ενσωματωμένο αλλά είναι ακριβότερη κιθάρα συνολικά....Και με 500 ευρώ δε νομίζω να βρεις κιθάρα να σε καλύπτει εφόσον είσαι απαιτητικός.

 

  Η λύση νομίζω είναι μια συγκεκριμένη άγνωστη καναδέζικη μάρκα πιεζοκρυστάλλου που την έβαλα σε μιά κλασική και κάνει θαύματα. Η φίρμα λέγεται schatten design. Άκου αυτόν τον τύπο

 

 

που παίζει με κλασική ΜΕ ΚΑΡΦΙ! Πραγματικά είναι ο μόνος ήχος που έχω ακούσει από καρφί να προσομοιάζει τόσο πολύ τον ήχο μικροφώνου. Η κλασική μου στον AER μου - ΣΟΥ  ;D ;D - ακούγεται ακόμα καλύτερα! Φαντάζομαι και στις συρματινες χορδές θα έχει αντίστοιχα αποτελέσματα.... μπες εδώ

 

http://schattendesign.com/HFN-Artist.htm

 

για περισσότερα....

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι προτίστως θέμα πιεζοκρυστάλλου τελικά και όχι τόσο προενίσχυσης. Μπορείς βέβαια να πάρεις καποιους μοντέρνους προενισχυτές όπως πχ το fishman aura αλλά το αποτέλεσμα είναι αμφιλεγόμενο, κάπως "ψηφιακό" στα αυτιά - ακριβώς επειδή επεξεργάζεται ψηφιακά το σήμα για να δώσει την εντύπωση ήχου από μικρόφωνο - και κάνει και κανά 300αρι αν δεν απατώμαι. Η ηλεκτρακουστική μου( martin 000c16 rgte aura)  έχει τέτοιο ενσωματωμένο αλλά είναι ακριβότερη κιθάρα συνολικά....Και με 500 ευρώ δε νομίζω να βρεις κιθάρα να σε καλύπτει εφόσον είσαι απαιτητικός.

 

  Η λύση νομίζω είναι μια συγκεκριμένη άγνωστη καναδέζικη μάρκα πιεζοκρυστάλλου που την έβαλα σε μιά κλασική και κάνει θαύματα. Η φίρμα λέγεται schatten design. Άκου αυτόν τον τύπο

 

 

που παίζει με κλασική ΜΕ ΚΑΡΦΙ! Πραγματικά είναι ο μόνος ήχος που έχω ακούσει από καρφί να προσομοιάζει τόσο πολύ τον ήχο μικροφώνου. Η κλασική μου στον AER μου - ΣΟΥ  ;D ;D - ακούγεται ακόμα καλύτερα! Φαντάζομαι και στις συρματινες χορδές θα έχει αντίστοιχα αποτελέσματα.... μπες εδώ

 

http://schattendesign.com/HFN-Artist.htm

 

για περισσότερα....

αυτές τις ξέρεις πιστα αντίγραφα της martin http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Sigma-Guitars-SDMC-GA-Natural-B-Stock/art-GIT0031651-000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου