Προς το περιεχόμενο

AER Compact 60 III BK


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια και χαρά σας! Μπορείτε να μου πείτε την άποψή σας για τον AER Compact 60 III BK; Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του, είναι λιγάκι τσιμπιμένη βέβαια η τιμή του, αλλά δεν έχω δει πουθενά αρνητικά σχόλια. Δεν θέλω να αγοράσω κάποιον άλλον χαμηλότερης τιμής που θα με βάλει σε περιπέτειες, εκτός κι αν έχετε  κάποιες προτάσεις που φυσικά είναι καλοδεχούμενες! Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γεια σου serres.

Πες και τα γνωστα. Για τι δουλεια τον θες, που θα παιζει, τι παιζεις κλπ...

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ οτι καλυτερο στην κατηγορια του, αλλα ακουσε και τον Fishman Pro-LBX-600 Loudbox Artist σε πολυ πιο χαμηλη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ οτι καλυτερο στην κατηγορια του, αλλα ακουσε και τον Fishman Pro-LBX-600 Loudbox Artist σε πολυ πιο χαμηλη τιμη.

Ευχαριστώ πολύ, αλλά για ακου και πες μου https://www.youtube.com/watch?v=Dr51Qj_4B04

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου serres.

Πες και τα γνωστα. Για τι δουλεια τον θες, που θα παιζει, τι παιζεις κλπ...

Γεια σου και σένα digisilence, τον θέλω για μόνιτορ κιθάρας(ηλεκτροακουστική-κρύσταλος) και φωνής επί σκηνής και αν μπορεί να με καλύψει σε  live (πόσο μικρά σε μέγεθος)για να μην χρειάζεται να χρησιμοποιώ PA(ενισχυτές ηχεία κτλ. κτλ...) αλλά όπως είπα και πριν προτίστως τον θέλω για να ακούω εγώ :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ειναι οτι καλυτερο κατα τη γνωμη μου. Σκυλι μηχανημα και με πολυ καλο ηχο και σε ακουστικες και σε κλασσικες. Μια χαρα σε βγαζει σε μικρα λαιβ και μονο του, φτανει να μην παιζετε σε τρελλες εντασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεις να κρινεις απο ενα βιντεακι.

Λιγο να πειραξεις το EQ στο καθε ενισχυτη, ακους αλλο πραγμα.

Ακομα κι ετσι ομως, το fishman στο τελος με το Α3, ειναι πιο κοντα στον "καλο ηχο", για τα δικα μου αυτια τουλαχιστον

(λαμβανομενης υποψιν, οτι ειναι ο mini  fishman των 350e, με 6.5" μεγαφωνο και οχι ο artist με 8αρι και 500e κοστος - ενω ο aer με 8αρι και 890ε)

Στο Aer, το εχει ψαλιδισει το EQ. Δεν εχει καθολου ψυχα ο ηχος, και το demo βεβαια τον αδικει.

Αυτο αποδυκνυει και οτι με πολλα χρηματα αλλα κακες ρυθμισεις δεν μπορεις να παρεις το αποετελεσμα που παιρνεις με πολυ πιο οικονομικο ενισχυτη και καλες ρυθμισεις.

Βαλε και τα "χερια" του παιχτη μεσα στο παιχνιδι, οπως και την κιθαρα και ξεφευγει το πραγμα.

 

Αυτο που ηθελα απλα να αναφερω στο ποστ, ηταν οτι το fishman artist (και 120W) για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο και κοντα στο earακι.

Εγω, επειδη τα λεφτα ειναι σχεδον τα διπλα, θα το εψαχνα διεξοδικα και με πραγματικη δοκιμη ηχου, αν αξιζει να τα δωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεις να κρινεις απο ενα βιντεακι.

Λιγο να πειραξεις το EQ στο καθε ενισχυτη, ακους αλλο πραγμα.

Ακομα κι ετσι ομως, το fishman στο τελος με το Α3, ειναι πιο κοντα στον "καλο ηχο", για τα δικα μου αυτια τουλαχιστον

(λαμβανομενης υποψιν, οτι ειναι ο mini  fishman των 350e, με 6.5" μεγαφωνο και οχι ο artist με 8αρι και 500e κοστος - ενω ο aer με 8αρι και 890ε)

Στο Aer, το εχει ψαλιδισει το EQ. Δεν εχει καθολου ψυχα ο ηχος, και το demo βεβαια τον αδικει.

Αυτο αποδυκνυει και οτι με πολλα χρηματα αλλα κακες ρυθμισεις δεν μπορεις να παρεις το αποετελεσμα που παιρνεις με πολυ πιο οικονομικο ενισχυτη και καλες ρυθμισεις.

Βαλε και τα "χερια" του παιχτη μεσα στο παιχνιδι, οπως και την κιθαρα και ξεφευγει το πραγμα.

 

Αυτο που ηθελα απλα να αναφερω στο ποστ, ηταν οτι το fishman artist (και 120W) για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο και κοντα στο earακι.

Εγω, επειδη τα λεφτα ειναι σχεδον τα διπλα, θα το εψαχνα διεξοδικα και με πραγματικη δοκιμη ηχου, αν αξιζει να τα δωσω.

 

Σ' ευχαριστώ Σπύρο θα το κοιτάξω! Τι λέτε και οι υπόλοιποι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα πρεπει, οπως σιγουρα ξερεις πολυ καλα, να τους ακουσεις εσυ.

 

Να βαλω στο παιχνιδι κι εναν Ibanez, που δυστυχως δεν μου ερχεται το μοντελο

τωρα,,, (γκρρ@#$#$%&). Θα τον βρω και θα σου πω.

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα πρεπει, οπως σιγουρα ξερεις πολυ καλα, να τους ακουσεις εσυ.

 

Να βαλω στο παιχνιδι κι εναν Ibanez, που δυστυχως δεν μου ερχεται το μοντελο

τωρα,,, (γκρρ@#$#$%&). Θα τον βρω και θα σου πω.

  Ibanez T80N Troubadour αυτόν ενοεις;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου