Προς το περιεχόμενο

AER Compact 60 III BK


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι σε παλκο. Ειμαι εντυπωσιασμενος με τα χαμηλα του.

Αλλος επαιζε  ;D Δεν ειμαι κιθαριστας

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τον aer compact mobile 2, είναι το ίδιο με μπαταρία... τον χρησιμοποιώ 99% για κλασική κιθάρα. Έχω κι εναν sr jam 150 ( o schertler στην ουσία.) Ο aer είναι κλάσης ανώτερος στην κλασική, και περίπου αντίστοιχη ποιότητα στην ηλ/ακουστική,αν και καπως αλλιώτικο ηχοχρωμα.Παρ' όλα αυτά Θα έλεγα οτι είναι αυτό που λένε ΑΛΛΟ ΦΡΟΥΤΟ.  Ο sr (schertler) βγάζει εξαιρετικό ήχο σε ηλ/ακουστική και φωνή και νομίζω πως είναι άψογο δείγμα εφαρμογής κλασικής τεχνολογίας, αλλά ο  aer βγάζει ρε παιδί μου κάτι αλλιώτικο, μια άλλη διάσταση. ΔΕ χρωματίζει καθόλου τον ήχο (ενώ ο sr όσο να'ναι το κάνει) και λόγω μονού ηχείου εξαιρετικής ποιότητας (νομίζω από kevlar) έχει πιο άμεση ανταπόκριση. Μιλάμε δε χορταίνεις να παίζεις! Φαντάσου οτι τον χρησιμοποιώ για κλασική στο δρόμο κι έχω την αίσθηση οτι βγάζω πιο πολλά λόγω ήχου.... ;D ;D

 

  AER σημαίνει Audio Electronic Research. Και όντως ο ενισχυτής σου δίνει την αίσθηση ότι οι τύποι έχουνε αναλύσει επιστημονικά το θέμα ήχος όσο δεν πάει! Μην ακους που λένε υπερκοστολογημένος, αξίζει τα λεφτά του ΜΕΧΡΙ ΔΕΚΑΡΑΣ. Αν δεν μπορείς να δώσεις τόσα προτείνω τους schertler π.χ. τον jam 100 ανεπιφύλακτα.

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά ο  aer βγάζει ρε παιδί μου κάτι αλλιώτικο, μια άλλη διάσταση. ΔΕ χρωματίζει καθόλου τον ήχο (ενώ ο sr όσο να'ναι το κάνει) και λόγω μονού ηχείου εξαιρετικής ποιότητας (νομίζω από kevlar) έχει πιο άμεση ανταπόκριση. Μιλάμε δε χορταίνεις να παίζεις!

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου να σαι καλά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε δε χορταίνεις να παίζεις!

 

Τι ήταν αυτο που επαθα! Παίζω ασταμάτητα ούτε για φαγητό δεν σταματάω εκλεισα 2 μέρες παρεούλα με τον αεράκο μου, σταμάτησα μόνο για ύπνο αλλα και κει... ονειρυόμουνα ότι έπαιζα με τον ΑER. Σας ευχαριστώ όλους θερμά! Σας αφήνω τώρα μου κλεισε το μάτι πάλι... ουιιιιιι!!! ..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ΩΡΑΙΑ τώρα...έχω μία ακουστική στην οποία έχω τοποθεήσει κρύσταλο αλλά δεν μου αρέσει  Angry το ηχητικό αποτέλεσμα και επειδή με κούρασε το πήγαινε - έλα σε τεχνικούς, θα ήθελα αν μπορείτε να προτείνετε ηλ/ακουστικές, με πολύ καλό ήχο όσον αφορα το ηλεκτρικό τους πάντα μέρος, συνδεμένες δηλαδή σε ενισχυτη ή ΡΑ.(πάνω κάτω στα 500ευρώ) Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου