Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με τον Bugera V22hd


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφου εκανες κατι τετοιο, μπορεις να κανεις και το παρακατω, λαμβανοντας υπ 'οψιν οτι μεσα στον ενισχυτη υπαρχουν ρευματα που μπορουν να σε σκοτωσουν.

Εννοειται οτι δεν πρεπει να ακουμπησεις με τα χερια σου κανενα κομματι του ενισχυτη και καλο ειναι, να εχεις το αλλο χερι σου στην τσεπη.

Αυτο το λεω γιατι ειναι νομικη υποχρεωση ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Παρε ενα chopstick ή πιο ελληνικα ενα ξυλακι απο σουβλακι και με τον ενισχυτη αναμμενο, χτυπα ελαφρα το σημειο που κολλησες.

Αν χαλασει η φτιαξει ο ηχος, εχεις απλα κανει μια ψυχρη κολληση, την οποια πρεπει να επισκευασεις.

Καλη επιτυχια!

"If we don't succeed, we run the risk of failure."

- George W. Bush

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα απ'ολα ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

Δεν το χα παρει πολυ σοβαρα στην αρχη, αλλα οντως διαβαζω παντου οτι χρειαζεται πολυ προσοχη με τα ρευματα στον ενισχυτη! Ευχαριστω για τη συμβουλη.

 

Θα το δοκιμασω κ θα ενημερωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον μπορει να χρειαστει στο μελλον, το προβλημα φαινεται να λυθηκε με τις ψυχτρες (κ λιγο θερμοαγωγιμη παστα) στα voltage regulators. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κλασσικο προβλημα. Μπορεις να μας πεις ποτε τον αγορασες γιατι υποτιθεται οτι ταχουν διορθωσει τα προβληματα. Θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι λεγανε οσα εχουν μπλε jewel (πρωτη φουρνια) δεν εχουν ψυκτρα ενω με orange jewel (σαν το δικο μου) εχουν βαλει ψυκτρες(σε μενα δεν ειχαν και τις εβαλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To αγορασα το σεπτεμβρη που περασε (δηλαδη το '14) κ ειναι με πορτοκαλι φωτακι κ αυτος.

Οντως μονο στον εναν vr ειχαν ψυχτρα.. Ειναι καλος γενικα αλλα πρεπει να εισαι προετοιμασμενος, απ οτι φαινεται, οτι μπορει να χρειαστουν επεμβασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα χρονο πριν απο το δικο σου τον ειχα αγορασει. Ιανουαριος του 2013. Καλο ειναι να τον αφηνεις να παιρνει αερα και πισω γιατι ψιλοζεσταινεται. Εχω προσεξει οτι στα knobs μεταξυ volume gain ζεσταινεται αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως τωρα εδω και 2 καλοκαιρια με υψηλες θερμοκρασιες (δεν εχω κλιματιστικο) παιζει απροβληματιστα. Τον εχω 30 εκατοστα απο το τοιχο και δεξια αριστερα τπτ. Οι λαμπες ειναι οι μαμισιες bugera. Δεν εχω δοκιμασει αλλες γιατι μου αρεσουν αυτες, οπως και το βρωμικο καναλι υπερβολικα. Το δε reverb ολα τα λεφτα.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδερφε αν στο ξανακανει δοκιμασε να βαλεις ενα καλωδιο απο το send στο return του Loop....σε πολλους ενισχυτες εχει τυχει να θελει καθαρισμα καποιο απο τα jack του Loop τα οποια δουλευουν και σαν διακοπτες. Αν την ωρα που στο κανει, βαλεις το καλωδιο που λεω και δουλεψει, απλα θελουν καθαρισμα τα jack....

 

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου