Προς το περιεχόμενο

Boss ME 50.Μια ευχαριστη εκπληξη!


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κι ένα tip για τους κατόχους της ME50:

από κάποιο κατάστημα MAKPO είχα αγοράσει ένα κουτί (τύπου εργαλειοθήκη) που είναι ακριβώς στις διαστάσεις της πεταλιέρας!Συν ότι το κουτί ανοιγει όπως τα flightcase (αφαιρείται το πάνω μέρος)!!!! Δεν είναι κανένα εκπληκτικής αντοχής κουτί, αλλά είναι ότι πρέπει για να αποθηκευσεις μέσα την πεταλιέρα και να την κουβαλάς παντού.

Kαι το τελευταίο: επειδή το κουτί έχει αρκετό βάθος χωράει μέσα και τουλάχιστον 4 πετάλια και τον μετασχηματιστή (απλά βάλτε μέσα ρικοφόν για να μην πατάει η πεταλιέρα στα πετάλια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Μου ήρθε και εμένα χθες η Boss,και από τις 1-2 ώρες που πρόλαβα να παίξω έμεινα πολύ ικανοποιημένος.

Είναι τρομερά εύχρηστη όπως όλοι λένε και έχει και ένα πολύ έξυπνο banking system.

Το μόνο που πρέπει να κάνω τώρα είναι να μάθω φτιάχνω έναν καλό ήχο :wink:

 

Τα λέμε σε κανά μήνα!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω κι εγω μια boss me 50 -b gia μπασο.

ειμα αρκετα ικανοποιημενος. :wink:

αλλα θα ηθελα να μου πειτε αν ξερεται πως λειτουργει το memory mode

και το tuner pitch.... :?:

 

frunobulax ποσο εκανε η εργαλειοθηκη που πηρες??? 8O

I-Empire.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω και καιρο πιστευα πως ενα τεραστιο κομματι μουσικων(που ειχε την δυνατοτητα)ειχε καταφερει να σταματησει να παιζει με πεταλιερες..

ποσο λαθος εκανα!!

εδω μου φαινεται οτι γυρναμε πισω σιγα σιγα.. :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω και καιρο πιστευα πως ενα τεραστιο κομματι μουσικων(που ειχε την δυνατοτητα)ειχε καταφερει να σταματησει να παιζει με πεταλιερες..

ποσο λαθος εκανα!!

εδω μου φαινεται οτι γυρναμε πισω σιγα σιγα.. :cry:

 

Γίνεσαι κακός και άδικος χωρίς λόγο!

 

1ον) η ME50 είναι μια από τις λίγες πεταλιέρες που λειτουργεί σαν ANEΞAPTHTA πεταλάκια! ¶ρα έχοντας την ME50 έχεις τη δυνατότητα να χρησιμποιείς τουλάχιστον 4 πετάλια (την ίδια στιγμή εννοώ) της BOSS. Δηλαδή, το να αγοράσω 4 (ή και περισσότερα) boss είναι OK, αλλά να τα έχω σε ένα κόμπακτ κουτί δεν είναι OK????

 

2ον) είτε μας κάνει είτε όχι, υπάρχουν πεταλιέρες EΞAIPETIKHΣ ποιότητας, με δυνατότητες ήχων που μόνο κουβαλώντας 70 πετάλια θα είχαμε!!! Bλέπε Vox Tonelab.

 

3ον) μην κατακρίνεις χωρίς να γνωρίζεις τον καθένα ξεχωριστά. Πολλοί από εδώ, που μιλάνε με καλά λόγια για πεταλιέρες έχουν KAI δεκάδες πετάλια, KAI γνώση του τι κάνουν KAI εμπειρία!!!

 

H δική μου συμβουλή: μην αναμασάς τους διάφορους μύθους (το ένα είναι καλύτερο από το άλλο κλπ). Όλα παίζουν καλά όταν ξέρεις τι ηχο γυρεύεις να φτιάξεις, και NAI οι πεταλιέρες (σε αντίθεση ίσως με ότι γινόταν 10 χρόνια πριν) φτιάχνονται καλά, ως εξαιρετικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3ον) μην κατακρίνεις χωρίς να γνωρίζεις τον καθένα ξεχωριστά. Πολλοί από εδώ, που μιλάνε με καλά λόγια για πεταλιέρες έχουν KAI δεκάδες πετάλια, KAI γνώση του τι κάνουν KAI εμπειρία!!!

 

 

Ακριβως.Καλο ειναι να ακουμε με τα ΑΥΤΙΑ μας και οχι με τα ΜΑΤΙΑ μας,δυστυχως το αντιθετο εχει γινει τωρα τελευταια η νορμα.... :roll:

 

Προσωπικα εχω την ..δεσποινιδα ΜΕ50 μαζι με μερικα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ πεταλακια και στεκεται μια χαρα πλαϊ τους αλλα και ΜΑΖΙ τους,αν καταλαβαινεις τι θελω να πω...

 

 

IMGP1488.JPG

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ... μάζεψε στο πλύσιμο αυτή η πεταλιέρα (η... αναλογική, με τα πετάλια), ή μου φαίνεται; :P :lol: :lol: :lol:

 

+1000000 στην παρατήρηση περί αυτιών και ματιών. :roll: :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου