Προς το περιεχόμενο

Sometimes


gvour

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις γύρισα από Βάγιες που γιόρταζαν και σου κάνω τώρα την ερώτηση.

 

Εκτός από τους Thunder, ποιά άλλη συγγένεια μπορεί να έχεις με τον Σταύρο?

Απορώ δηλαδής!

 

Ειχαμε ομως υπερπολυτιμη βοηθεια. :) ;)

Να υποθέσω Freerock

Ο Σταύρος είναι πάντα μια υπερπολύτιμη βοήθεια και τον ευχαριστούμε, αλλά εδώ είναι και ... Πέτρος.

 

Το κέρ@το μου, οι αρχαίες χορδές και ακουγόντουσαν έτσι  :o  8)

Φίλως τα δάχτυλα που τις κοπανάγανε ακούγονται έτσι. :-*

 

Μη σε πειραξε το κουνουπιδι? ;D

Και το λέγαμε εκείνη την ώρα.

Στο κομμάτι να γράψεις ότι είμαστε "κουνουπίδι"! :D

 

Φόρα ferentze, άσε μούσι

Πλεονασμός, το ίδιο πράγμα με άλλα λόγια. ;D ;D ;D

 

 

ΥΓ. Πολύ περίεργο αλλά έβαλα το κομμάτι σε μια Βάγια, και ειλικρινά ξεκωλώθηκε στο χορό. Είναι 16 μηνών και μέχρι τώρα άκουγε μόνο παιδικά. :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σπεσιαλ σαββατοβραδο μαζευοντας  κερασια μαυροπετρίτικα...

 

Γιωργαρα μου...

Ειναι  πλεον δεδομενη η φοβερη φωνη και  αυτο οφειλεται σε ενα απλο πραγμα...

Στο οτι αρχισες να θες να  φας το μικροφωνο και οχι να  σε φαει αυτο.

Θεωρω οτι παιρνει  κι αλλο.Η  φωνη  σου  ειναι στο  1,36 που φαινεται  οτι ανοιξε το  στομα  παραπανω στην υψηλη νοτα.

Το  βασικο ειναι  οτι κανει μπαμ,ειναι  χαρακτηριστικη και ΜΕΝΕΙ στο μυαλο.

Τι να σε κανω..Δεν εισαι στο Νοτο  του  70 να  κανεις  καριερα  με  τους Outlaws... :D

 

Ο ηχος ειναι αψογος.Και δε θα μπορουσε να ναι αλλιως αφου  εμπλεκεται  ενας ανθρωπος με  γνωσεις,πρακτικοτητα και οχι φουμαρα  και ''συμβουλες'' αερα  πατερα για να  γεμιζουν γραμμες στα φορουμ.

 

Ο  Τερρυ ειναι  βραχος και εχει το ταλεντο  να μπαινει  στην αισθητικη των πραγματων.

Αυτο θεωρω οτι ειναι  το  σημαντικοτερο  για ενα  μουσικο.

Να τον  εχεις απο  κοντα και να μην του  φερνεις  αντιρρησεις.Σε  ολα ''ναι''... ;D ;D ;D

 

Οι ρυθμικες ηχαρα,αφου θελατε μια  πιο ''βαρια'' αισθητικη.

 

Υποκειμενικες  παρατηρησεις:

1)Δε μου αρεσε  ο ηχος  του  σολο.Τον ηθελα πολυ πιο  παχυ και γκιμπσονατο ή πανωμαγνητάτο  :P

Επισης νομιζω οτι  η σολο  κιθαρα  ειναι  ξεκουρδιστη ή  θελει  intonation.

Την ακουω  σωστη μονο οταν σηκωνεις  χορδη  που εκει παιζει  το αυτι και  το  χερι.

Μιλαω ως  παθων που αποφευγει να  παιζει χωρις βομπρατοσηκωματα  μετα το 5 ταστο.. 8) :-\ >:( ;D

 

2)To κομματι σκοτωνει.Ιδιως  το ρεφραιν.

Δεν ακουω ομως την ''ενταση'' και την  ''δυναμικη''  που  χρειαζοταν μεταξυ κουπλε  και  ρεφραιν.Το ακουω ισοπεδωμενο.Κατι  επρεπε  ν αλλαζει.Να τονιζει.Βαλτε  κανα  ντεφι,καμια αρκουδα να  χορευει ξερω γω... ;D

 

Αδερφε νομιζω οτι  εχεις χαρισμα στο να γραφεις  και  τωρα  που βρηκες και  το  κουμπι στη φωνη,θα περασεις ωραια με  τη μουσικη... ;)

Οπως εχουμε πει,την πλακα  μας κανουμε ολοι  αλλα..ειναι  ωραιο  πραμα  να παιρνεις  την πλακα σου στα σοβαρα και  οχι το  αντιθετο.

 

Το  χεις λεμε το θεμα αρπαγμενο  απ  το μαλλι!

ΒΟΥΡ!

Περιμενουμε και  αλλα.Και  επιτελους,νοικοκυρεψου  και  κανε  ενα σινδι... :-*

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κοματι ειναι μετριο το προηγουμενο που καναν τα παιδια ηταν καλσεις ανωτερο.Ρε μαγκες κταλαβαινω το φορουμ μια παρεα ειμαστε καταλαβαινω τις κλικες και ολα αλλα οταν καποιος εκθετει πο τα βρισκουμε ολοι τα μεγαλα σχηματα.Τι ισχυει οτι ο Γιωργος τα λεει καλα .Οκ εχει να πει το κοματι τπτ στο σημερις ,οχι πολλα επομενως μην τρελενεστε ολοι .Απλα για την αληθεια μιλαω προς θεου.Δεν ζηλευω  ουτε τπτ αλλα ειναι κουραστικο και ηληθιο ολο αυτο το φιλικο ας πουμε παπαδες .Ανεβαζουμε μουσικη στο γαμωφορουμ για να φινουμε καλυτεροι και οχι για να ρθουν δυο φιλοι να μας πουν τον παπα.Το προηγουμενο κοματι ηταν καλυτερο αυτο ειναι ενα χαρμτ ροκ κοματι που το μονο που κανει δουλεια ειναι η φωνη του gvour.Αρα ο τυπος τα λεει καλά.Μια χαρα .Σορυ αλλα ειμαι πολυ κοκαλο οσο δεν παει.Καταλαβαινω την παρεα αλλα οταν κανουμε κριτικη τουλαχιστον να εχουμε μπομπολια.Μαλον ειμαι λαθος μαλον λεω μαλακιες .Αυτα.μετριο χαρντ ροκ κοματι με ωραια ερμηνεια και φωνη.Αυτα .τα σολα θελαν δουλεια .

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το  βασικο ειναι  οτι κανει μπαμ,ειναι  χαρακτηριστικη και ΜΕΝΕΙ στο μυαλο.

Τι να σε κανω..Δεν εισαι στο Νοτο  του  70 να  κανεις  καριερα  με  τους Outlaws... :D

 

Ο ηχος ειναι αψογος.Και δε θα μπορουσε να ναι αλλιως αφου  εμπλεκεται  ενας ανθρωπος με  γνωσεις,πρακτικοτητα και οχι φουμαρα  και ''συμβουλες'' αερα  πατερα για να  γεμιζουν γραμμες στα φορουμ.

 

Ο  Τερρυ ειναι  βραχος και εχει το ταλεντο  να μπαινει  στην αισθητικη των πραγματων.

Αυτο θεωρω οτι ειναι  το  σημαντικοτερο  για ενα  μουσικο.

Να τον  εχεις απο  κοντα και να μην του  φερνεις  αντιρρησεις.Σε  ολα ''ναι''... ;D ;D ;D

 

Οι ρυθμικες ηχαρα,αφου θελατε μια  πιο ''βαρια'' αισθητικη.

 

Υποκειμενικες  παρατηρησεις:

1)Δε μου αρεσε  ο ηχος  του  σολο.Τον ηθελα πολυ πιο  παχυ και γκιμπσονατο ή πανωμαγνητάτο  :P

Επισης νομιζω οτι  η σολο  κιθαρα  ειναι  ξεκουρδιστη ή  θελει  intonation.

Την ακουω  σωστη μονο οταν σηκωνεις  χορδη  που εκει παιζει  το αυτι και  το  χερι.

 

2)To κομματι σκοτωνει.Ιδιως  το ρεφραιν.

Δεν ακουω ομως την ''ενταση'' και την  ''δυναμικη''  που  χρειαζοταν μεταξυ κουπλε  και  ρεφραιν.Το ακουω ισοπεδωμενο.Κατι  επρεπε  ν αλλαζει.Να τονιζει.Βαλτε  κανα  ντεφι,καμια αρκουδα να  χορευει ξερω γω... ;D

 

Αδερφε νομιζω οτι  εχεις χαρισμα στο να γραφεις  και  τωρα  που βρηκες και  το  κουμπι στη φωνη,θα περασεις ωραια με  τη μουσικη... ;)

Οπως εχουμε πει,την πλακα  μας κανουμε ολοι  αλλα..ειναι  ωραιο  πραμα  να παιρνεις  την πλακα σου στα σοβαρα και  οχι το  αντιθετο.

 

Ότι λέει ο αδελφός, + του ότι η φράση του 2,54 είναι fucking awesome!

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Johnny.T: Ρε Γιώργο κούλαρε και ξεκόλλα με τις κλίκες και τις παπαριές. Εντάξει, δεν σ' αρέσει το κομμάτι, δεν είναι το στυλ σου κ.λπ. Απόλυτα κατανοητό και αποδεκτό. Οι "κλίκες" τι σχέση έχουν; Δεν χαϊδεύουμε (όλοι) τα αυτιά των φίλων. Τόσες εποικοδομητικές κριτικές/απόψεις γράφτηκαν.

 

Ειναι  πλεον δεδομενη η φοβερη φωνη και  αυτο οφειλεται σε ενα απλο πραγμα...

Στο οτι αρχισες να θες να  φας το μικροφωνο και οχι να  σε φαει αυτο.

+1.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Johnny.T: Ρε Γιώργο κούλαρε και ξεκόλλα με τις κλίκες και τις παπαριές. Εντάξει, δεν σ' αρέσει το κομμάτι, δεν είναι το στυλ σου κ.λπ. Απόλυτα κατανοητό και αποδεκτό. Οι "κλίκες" τι σχέση έχουν; Δεν χαϊδεύουμε (όλοι) τα αυτιά των φίλων. Τόσες εποικοδομητικές κριτικές/απόψεις γράφτηκαν.

+11111  Ποιές κλίκες ρε Γιώργο! Το καλό πρέπει να επιβραβέβεται. Το κομμάτι είναι πολύ καλό, επειδή το γράψαν αυτά τα (γνωστά και μη εξαιρετέα) παιδιά δηλ. πρέπει να διυλίσουμε τον κώνωπα; Άσε που στο συγκεκριμένο άσμα δεν υπάρχει σχεδόν τίποτα για να διυλίσουμε :-X.  Κούλαρεεεεεεεε ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι λέει ο αδελφός, + του ότι η φράση του 2,54 είναι fucking awesome!

Όταν μιλάει Σταύρος / Νέστορας, εγώ απλώς συμφωνώ.  ;D

 

Με προϊδέασε λίγο διαφορετικά η εισαγωγή (περίμενα ξέσπασμα αλλά ήλπιζα για ένα mid tempo stomping blues rock) αλλά μια χαρά.

 

Λοιπόν χέστηκα για τις ντροπές αναστολές και ενδοσκοπήσεις σας, Life's a bitch (ειδικά μετά την Προεδρία της Βουλής) and then you die, οπότε φωνή λαού οργή θεού, carpe diem όσο βλέπεις τον ήλιο να ανατέλλει, το σκηνικό στήνεται  ;) ;) τα κλισέ μου τέλειωσαν και είστε υποχρεωμένοι να παρουσιαστείτε ενώπιον του κοινού και των (αν)ευθυνών σας.

Ψηλεκοτσίδα μη μου κρύβεσαι γιατί θα ρθω να σε αρπάξω και να σε βάλω πάνω στη σκηνή σ' αρέσει, δεν σ' αρέσει.

Δεν περιμένω απάντηση. Το θεωρώ δεδομένο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Χμμμ...

 

Μ'αρέσει. Πολύ.

 

μου φαίνεται, όμως, λίγο χαμηλή η φωνή (στο range. Θα την ήθελα λίγο πιο πάνω) όπως και δε με ικανοποιεί κάπως ο ήχος της κιθάρας, χωρίς όμως να ξέρω γιατί, αφού δε σκαμπάζω από τέτοια. Εγώ πιάνο παίζω και γράφω... :-/

 

Αλλά γουστάρω πολύ (το ξέρει κι ο Σταύρος αυτό και μπορεί να επιβεβαιώσει τα λεγόμενά μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@freerock

 

Χαιρομαι(με συμφερει ;D) που στα της φωνης μενεις στα χοντρα και δεν πιανεις λεπτομερεια (δε με συμφερει)-ενω ακους-διοτι το φαλτσο ειδικα στα τελειωματα των φρασεων πεφτει συννεφο.

Προσπαθω ομως να δικαιολογησω τον εαυτο μου μια και δεν ειμαι τραγουδιστης,απλα

κανω τη δουλεια μεχρι του σημειου που να μην πεφτουν αυτια-εντελως ομως ;D-κατω.

 

Τις πρωτες φορες που το λεω το αποτελεσμα ειναι οπως στο βιντεο-αυτο που ακουει ο πιανιστας και ισως αδικω με τη συγκριση την κοπελα:

 

 

Στο σολο τωρα,ετσι ηταν μεχρι προχτες γραμμενο με χαμπακια αλλα ειπα να τσιριξει

(το ειπε και ο Σπυρος Δελτα για το τσιριχτο του πραγματος) και μαλλον δεν επρεπε.Εχω και αποδειξη κρεμωδους σολου. ;D Αλλα τα χουγια τελικα δυσκολα φευγουν.

 

Οσο για το ιντονεισον,αυτο ειναι το κακο ρε γμτ,τα ακουτε ολα.

Εγραψα και πεταξα τρεις φορες τα ρυθμικα με διαφορετικες κιθαρες διοτι ολες ηταν "εκτος".

Μια σεμι μονο ηταν μμμ... καπως μεσα και αυτες κρατησα.

Το σολο οπως ειπαμε αποφασισα να το ξαναπαιξω με την SX,με φουζιον αποτελεσμα

εκτος τονου δυστυχως.Τεσπα,ισως πρεπει να αποφασισω να σεταρω κανα δυο οργανα

γιατι δεν το εχω κανει ποτε απο τοτε που τις αγορασα και ειναι ντροπης. :-[ :-[

 

Να 'σαι καλα και για τα λογια και για τα ολα φιλε.Πολλα μερσι.

Που 'ναι ρε κανα καινουργες κομματι Χασρας να ακουσουμε?

 

Σερ Νεστορα(κλεμμενο Γκαρυ μουρ ειναι),Λακη(τελικα γουσταρεις καγκουρια ετσι ;D ;D ;D),audiokostas(το κανονιζουμε απο τωρα για του χρονου καλυτερα,να ειναι τουλαχιστον πιο αξιοπρεπες το ολο,μη μας βαζεις το μαχαιρι στο λαιμο) και

Νικολα(βεβαιως και ξερω οτι μιλας ειλικρινα) σας ευχαριστουμε εκ βαθους καρδιας.

Μας τιμουν τα λογια σας.

 

@Johnny.T

Μην τα ξαναλεμε ρε Γιωργη,καλα κανεις και γραφεις τα πραγματα στεγνα και οπως τα σκεφτεσαι.

Ετσι πρεπει.

 

Αλλα οπως λεει κι ο Χαρης δεν υπαρχουν κλικες,αυτα ειναι μαλακιες.

Μεσα στο νοιζ πιο κοντινοι μου ειναι 4-5 ανθρωποι εκ των οποιων καποιοι

ηταν γνωστοι προ νοιζ.

Με τους υπολοιπους συμφορουμιτες βρισκομαστε αραια και που,σε τιποτα μπυροποσιες,

κανα λαιβ και λεμε δυο κουβεντες,περναμε καλα και ολα ΟΚ.Τιποτα αλλο δεν υπαρχει απο πισω(μη την καλη εννοια ;D).

Ουτε μαγειρεματα,ουτε τιποτα,μην ασχολεισαι με τετοια.

Και ξερεις οτι τα λεω χωρις να ειναι δικαιολογιες,εξαλλου δεν εχω υποχρεωση να δωσω λογο και αναφορα.

Μιλαω παντα γενικως,δεν εχει να κανει με το τραγουδακι που ο καθενας εννοειται οτι πρεπει να γραφει οτι ακουει οπως κανεις εσυ κι αυτο ειναι το ζητουμενο.

 

 

Η μονη κλικα ειναι ο ενας παραγωγος κι ο μπασσιστας-ονοματα δε λεω-που συνομοτουν

για να βαζουν σε καθυε κομματι σλαπιες.

Αλλα θα το συντριψω αυτο πριν γιγαντωθει.Ξερω που μενουν! ;D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου