Προς το περιεχόμενο

I Ain't Your Man


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με τιμάτε κύριοι. Αν το τεμάχιον αρέσει στην μπάντα (και να μην τους αρέσει δηλαδή δε μας πολυαφορά  ;D) θα ενορχηστρωθεί καταλλήλως. Δεν επιχείρησα καν να βάλω κονσέρβα τύμπανα και να παίξω μπάσο γιατί θέλω να δω τι ιδέες θα πέσουν στο τραπέζι από τα παιδιά. Αν το πράγμα πάει καλά και σχετικά γρήγορα, μπορεί και να το βγάλουμε live σε κανά μήνα που υπάρχει ένα event για το οποίο θα ειδοποιήσουμε εν καιρώ.

 

Χωρις καμμια πλακα μου θυμησε το παιξιμο του ez στην κιθαρα! Παρα πολυ ομως!

 

Έτσι είναι Γρηγόρη. Επιρροές.

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλους. 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπυρο η φωνη περα απο την συνθεση βγαζει ασταθεια στο ειπα και συο φουμπου.Πω αρχιζω να αιασθανομαι σαν την κακη πεθερα και κερω οτι ειμαι χειροτερος απο ολους σας.Νομιζω χρειαζεται επαγγελματια τραγουδιαρη και αν το κανεις καλα θα κανεις.Κατα τα αλλα μουσικα το ασμα ειναι ωραιο.Εννοειτε οτι απαντωντας σαε προηγουμενο σχολιο σιχαινομαι το ποπ μεταλα ταπινγκ του βαν αλεν ,τον καωλο σου να βαρας κατω,Ασχετο.πιτερ Γκριν ρε τελος.Σπυρο ασχετο με το νημα απλα καποιες φορες πινω και καποιες αλλες απλα μου αρεσει να κανω μανουρα.Τι σκατα Τζονι θαντερς ακου,ε.Φιλε ντομπρα θελει φωνη το ασμα .

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπυρο η φωνη περα απο την συνθεση βγαζει ασταθεια στο ειπα και συο φουμπου.Πω αρχιζω να αιασθανομαι σαν την κακη πεθερα και κερω οτι ειμαι χειροτερος απο ολους σας.Νομιζω χρειαζεται επαγγελματια τραγουδιαρη και αν το κανεις καλα θα κανεις.Κατα τα αλλα μουσικα το ασμα ειναι ωραιο.Εννοειτε οτι απαντωντας σαε προηγουμενο σχολιο σιχαινομαι το ποπ μεταλα ταπινγκ του βαν αλεν ,τον καωλο σου να βαρας κατω,Ασχετο.πιτερ Γκριν ρε τελος.Σπυρο ασχετο με το νημα απλα καποιες φορες πινω και καποιες αλλες απλα μου αρεσει να κανω μανουρα.Τι σκατα Τζονι θαντερς ακου,ε.Φιλε ντομπρα θελει φωνη το ασμα .

 

Γιώργο είμαι ο πρώτος και αυστηρότερος κριτής του εαυτού μου, ειδικά στο θέμα της φωνής. Σε διάφορα κομμάτια, έχω ουκ ολίγες φορές πει ότι η ερμηνεία είναι ανεπαρκής. Εδώ όμως και όπως φαίνεται να συμφωνεί η πλειοψηφία, θεωρώ ότι τραγούδησα έτσι όπως έπρεπε για το κομμάτι χωρίς βέβαια να πρόκειται και για καμιά μνημειώδη ερμηνεία. Σεβαστή φυσικά η άποψή σου και δεκτό το γεγονός ότι εσένα προσωπικά δε σου άρεσε. Περί επαγγελματία τραγουδιστή που αναφέρεις, νομίζω ότι μπορείς να καταλάβεις πως κάτι τέτοιο είναι μακριά από τον προσανατολισμό μου όσον αφορά το είδος της μουσικής και τη φιλοσοφία αυτών που γράφω γενικότερα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bravo my friend!

Το κομμάτι -απο "μπαντικής" απόψεως-είναι κελεπούρι  ;D...

Έχει πολύ δυνατή μελωδία, κλασσική επαναληπτική και addictive δομή και άπειρο χώρο για παιχνιδίσματα, ξεκινήματα και μαζέματα, κρεσέντο, half/fast tempo-groove, θησαυρός  ;D!

 

ΥΓ. Να το κάνεις!

 

Έτσι ακριβώς. Το έχω "ακούσει" ήδη σε δέκα εκτελέσεις.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγούδι είναι ωραίο φυσικά. Ειδικότερα μου άρεσε εκείνο το περίεργο γύρισμα στο τέλος του ρεφραίν. Η ακολουθία του ριφ φωνητικά φαίνεται να λειτουργεί. Πρόσεξε λίγο εκείνο το σημείο κάπου στο 1,16. Ωραία κι η χροιά της φωνής αλλά η ερμηνεία θα μπορούσε να είναι καλύτερη.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ταξιδιαρικο..... συγχαρητηρια και για την ερμηνεια και για την κιθαρα και για την συλληψη.

 

ΥΓ εμενα γιατι μου θυμιζει καπως chris rea η φωνη σου?? ταιριαζει παντως με το υφος του τραγουδιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό και πάει με 1000 για "παρακάτω"...

 

Τη φωνή τη βρίσκω πολύ καλή και δεμένη με το κομμάτι, απλά σε κάποια σημεία μου φαίνεται σαν να αργείς να "μπείς", σαν να διστάζεις λίγο και αυτό σε αδικεί (ίσως εκεί να "σκάλωσε" κι ο JohnnyT).

 

Πιστεύω όμως οτι το έχεις 100% και με λίγη δουλίτσα θα γίνει ...μπερεκέτι!  ;D

 

Για να μην πω οτι ένα ντουέτο με τον Ηλία (ez) σε vocals και κιθάρες θα ήταν η ιδανική εξέλιξη...  8)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τι να λεμε !!!! Χιλια μπραβο Σπυρος !! Μετα το πρωτο σχολιο ειμαι πληρως καλυμμένος. ...

Cigar....με τετοιους παιχτες στην μπαντα δεν πολυπατας γενικα στην γη χεχεχεχεχε !!!!

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου