Προς το περιεχόμενο

Μια ευκαιρία για νέους μουσικούς μέσα από το Noiz


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Τα μεγάλα (σε ηλικία σίγουρα :) ) πνεύματα συναντώνται...

 

Ο Yameth, ο npap (υποφαινόμενος) και ο εκδότης νέου μουσικού περιοδικού

που θα κυκλοφορήσει από τον Ιανουάριο πανελλαδικά, έψαχναν από καιρό έναν τρόπο να βοηθήσουν την προώθηση νέων μουσικών και συγκροτημάτων, με μέσο την προβολή της δουλειάς τους στο ευρύ κοινό...

 

Ο καιρός που η πρόθεση και η αναζήτηση θα συναντήσει την πράξη, έφτασε...

Το περιοδικό σε συνεργασία με το noiz, θα περιλαμβάνει στο συνοδευτικό cd κάθε μήνα 6 κομμάτια από δουλειές νέων καλλιτεχνών καθώς και συνεντεύξεις αυτών στην ύλη του...

 

Αρχικά δίνεται προταιρεότητα στα μέλη του noiz... 8)

(ναι μεροληπτούμε :) και δεν ντρεπόμαστε γι αυτό γιατί πιστεύουμε στην ποιότητα της καλλιτεχνικής τους έκφρασης -και αν μη τι άλλο "πρόθεσης"- όπως αυτή έχει κατατεθεί κατά καιρούς μέσα από τον χώρο του forum).

 

Καλούμε λοιπόν όσα μέλη θέλουν να συμμετέχουν σε αυτή την προσπάθεια,

να επικοινωνήσουν μαζί μου με pm ή με mail στο [email protected] (με θέμα noiz cd), μέχρι τις 15 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ...

 

Απαραίτητη προυπόθεση, να διαθέτουν ηχογραφημένα ("ευπρόσωπα ηχοληπτικά") δύο τουλάχιστον ακυκλοφόρητα και πρωτότυπης

σύνθεσης, κομμάτια...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τι ειδους μουσικο περιοδικο? Θα εχει πιο πολυ σχεση με την τεχνολογια ή με την μουσικη και τους μουσικους? Δωσε μας μια πρωτη γεύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά γιατί επιπέδου συγκροτήματα μιλάμε?? Επαγγελματίες που έχουν εμπειρια και μπλα μπλα...ή οποιωσδήποτε θέλει να δοκιμάσει την τύχη του...??

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή ιδέα & πολύ καλή προσπάθεια! Συγχαρητήρια!

Ότι καλύτερο για την παρθενική του κυκλοφορία αλλά και τη συνέχεια του!

Αναμένουμε νεότερα & ελπίζω να τα πούμε σύντομα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
τι ειδους μουσικο περιοδικο? Θα εχει πιο πολυ σχεση με την τεχνολογια ή με την μουσικη και τους μουσικους?

 

Δε θα μπω σε λεπτομέρειες για να μη θεωρηθεί διαφήμιση...ο σκοπός του θέματος δεν είναι το περιοδικό...πάντως δεν θα χει να κάνει με τη τεχνολογία' date=' απλά με τη μουσική και ότι αυτή συνεπάγεται...(κάποια τεχνολογικά άρθρα που έχω αναλάβει θα προσπαθήσω να τα προσεγγίσω μέσα από την ματιά του απλού μουσικόφιλου...)

 

Βασικά γιατί επιπέδου συγκροτήματα μιλάμε?? Επαγγελματίες που έχουν εμπειρια και μπλα μπλα...ή οποιωσδήποτε θέλει να δοκιμάσει την τύχη του...??

 

Η μουσική δεν είναι "επάγγελμα" (ή τουλάχιστον δεν θάπρεπε να αντιμετωπίζεται έτσι..) οπότε μπορείς να άφοβα να "δοκιμάσεις" :)

 

Ευχαριστούμε όλους για τα καλά λόγια...συμετοχές δεν βλέπω ακόμα και ανυσηχώ... 8)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+10000 και από μένα npap :D Βασικά δεν καταλαβαίνω προς τι η άρνησή σου να μας πεις το όνομα αφού θα συνεργάζεται με το noiz; Εδώ τόσα και τόσα έχουν συζητηθεί, ε... δεν νομίζω ότι κάποιος θα σε κατηγορήσει για την αποκάλυψη!! Αν επιμένεις πάντως στείλε μου pm για πληροφορίες. Και πάλι όμως τα καλύτερα σας εύχομαι!! :D :D

 

Με τί είδος θα ασχολήστε; Έχω κάτι φίλους που ηχογράφησαν κάτι κομμάτια για ντέμο και έχουν αρκετά καλή παραγωγή (αναφερόμενο και από zines από Ελλάδα αλλά και εξωτερικό) αλλά κινούνται στο χώρο του μελλωδικού σουϊδικου death metal (στο πολύ περίπου σαν dark tranquility).Δεν ξέρω αν θα ταιριάζει με την ύλη όμως.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω θα υπάρξει καθυστέρηση στην αποστολή Demo απο συγκροτήματα. Ξέρεις τώρα ποσο κοστίζει η φάση! Συγκροτήματα υπάρχουν αλλα λίγοι προχωράν σε καλο demo. Εύχομαι τα καλύτερα για το περιοδικό και να υπάρχουν πάντα καλά κομματάκια στο cd ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου