Προς το περιεχόμενο

Μια ευκαιρία για νέους μουσικούς μέσα από το Noiz


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Sorry για την παράλειψη...όπως είπε και ο Yameth παραπάνω, οι φίλοι εκτός Αθηνών μπορούν να στείλουν τα wav μέσω http://www.yousendit.com στο [email protected]

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

+blue 8)

 

 

8O Aπίστευτο κοπλιμέντο...Ευχαριστώ ρε gangster jackson.gif

 

Δυστυχώς οι ηχογραφήσεις μου είναι κατά τι χειρότερες από ευπρόσωπες ηχοληπτικά :(

Σου στέλνω σε πμ και το soundclick μου αν θες να τα έχεις σε καλύτερη ποιότητα:wink:

 

Oι προτιμήσεις μου είναι pmelidis,pastitsius,freemindgr,WAV,intravenus,Abraxas που έχουν πολύ ωραία και ολοκληρωμένα κομμάτια.(θα κοιτάξω μήπως έχω ξεχάσει κάποιον :oops: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά είπαμε να προσθέσουμε ένα CD από τις μπάντες και τους μουσικούς του σε συνεργασία. Θα λέγεται Jam' date=' και τους εύχομαι τα καλύτερα.

 

Καλό θα είναι όσοι ενδιαφέρεστε να στείλετε το demo σας, άμεσα για να προλάβουμε την πρώτη έκδοση.[/quote']

 

Ωραίο όνομα έχει το περιοδικό !! :lol:

 

Είχε βγει παλιότερα άλλο ένα περιοδικό που λεγόταν JAM και μάλιστα στο πρώτο του τεύχος είχε αφιέρωμα GONG ! Εξαιρετικό περιοδικό ! Μετά εξαφανίστηκε...έχει καμιά σχέση με αυτό που θα βγει ?

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τραγούδια πρέπει να ανήκουν σε κάποιο συγκεκριμένο είδος μουσικής? Pop-Rock-Metal-Hip Hop κλπ? Αν και δεν μου αρέσει να βάζω ταμπέλες στην μουσική μια αναφορά θα ήταν νομίζω χρήσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

To είπες μόνος σου και επαυξάνω...όχι ταμπέλες στη μουσική...

οι νότες έχουν το όνομά τους στο πεντάγραμμο...δεν χρειάζονται και επίθετο... :)

 

όχι δεν υπάρχει περιορισμός στο είδος...

 

Γιάννη το περιοδικό που αναφέρεις δεν το ξέρω και δεν έχει σχέση με το κυοφορούμενο...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τα πράγματα βαίνουν καλώς...9 φίλοι μας έχουν ήδη ανταποκριθεί...

 

Περιμένουμε και τους υπόλοιπους που ίσως ακόμα δεν έχουν ενημερωθεί...

 

Θυμίζω ότι το υλικό πρέπει να έχει παραδοθεί μέχρι το βράδυ της Παρασκευής...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή η προσπάθεια!!!! Μπράβο και από εμένα και καλή επιτυχία σε όλους!

 

Έχω όμως μια μικρή απορία...

 

Απαραίτητη προυπόθεση' date=' να διαθέτουν ηχογραφημένα ("ευπρόσωπα ηχοληπτικά") δύο τουλάχιστον ακυκλοφόρητα και πρωτότυπης

σύνθεσης, κομμάτια...[/quote']

 

Εγώ αυτό δεν το κατάλαβα. Οκ, σε προηγούμενα posts ξεκαθαρίζετε ότι το "ευπρόσωπα ηχοληπτικά" έχει εξήγηση "η "καλαισθησία" στον ήχο κουβαλάει "τόνους" υποκειμενικότητας". Το ότι πρέπει να είναι ακυκλοφόρητα? Τι εννοείτε εδώ? Δεν πρέπει να έχουν κυκλοφορήσει σε δισκογραφία, να έχουν κυκλοφορήσει σε άλλη συλλογή (είτε επαγγελματική είτε ερασιτεχνική) ή γενικά να μην τα έχει ακούσει κανένας?

 

Το πρωτότυπης δεν το σχολιάζω καν, πιστεύω ότι είναι καθαρά υποκειμενικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

karhariasgr, φαντάζομαι πως όταν λέει "προτώτυπη σύνθεση" δεν εννοεί ότι πρέπει να έχει κάποιο είδος πρωτοτυπίας, αλλά να είναι δική σου... :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

karhariasgr' date=' φαντάζομαι πως όταν λέει "προτώτυπη σύνθεση" δεν εννοεί ότι πρέπει να έχει κάποιο είδος πρωτοτυπίας, αλλά να είναι δική σου... :lol: :lol: :lol:[/quote']

 

Καλά λες.. δεν το σκέφτηκα έτσι :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου