Προς το περιεχόμενο

Πόσοι έχετε Java ;; [Poll]


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Πρόκειται να ετοιμάσω ένα μουσικό project για υπολογιστές και έχει τεθεί ζήτημα για το αν αξίζει να γραφτεί σε Java. Η Java είναι μία γλώσσα προγραμματισμού που τρέχει σε όλους τους σύγχρονους υπολογιστές, αλλά δεν είναι καθόλου βέβαιο το ότι βρίσκεται εγκατεστημένη στον υπολογιστή σας.

 

Έτσι, ανοίγω αυτό το poll προσπαθώντας να διαπιστώσω πόσοι από εσάς έχουν ήδη εγκατεστημένη Java στον υπολογιστή τους και ποιες μπορεί να είναι οι σκέψεις σας για το ζήτημα.

 

Παρακαλώ, κάντε ένα κόπο να συμμετέχετε.

 

Ευχαριστώ

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε μου προγραμματίζω αρκετά σε java, είναι πολύ ευέλικτη γλώσσα με μεγάλες δυνατότητες και χρησιμοποιείται ευρέως λόγω της virtual machine, αλλά το μόνο μειονέκτημά της είναι ότι είναι ποοολύ αργή (σε σύγκριση πάντα με C,C++ κλπ), οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα ωφελήσει για audio εφαρμογή όπου απαιτείται ταχύτητα στους υπολογισμούς.

 

Εγώ πάντως την στηρίζω έτσι κι αλλιώς!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μασάς eye. Παντού υπάρχει java στις μέρες μας.  ;)

 

Όχι ρε...

Από τότε που την ξηλώσανε από τα Windows, έχει πέσει πολύ πίκρα.

To OSx έχει βέβαια...

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ανησυχεις. Απο τη στιγμή που κάτι P2P όπως το Limewire ειναι γραμμένα σε  Java, όλοι την έχουν!  :P ;D ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

χαχα..... ;D στον eye? ;D

 

 

Xεχεχεε.... έχει δίκηο όμως... εμένα δε θα πήγαινε το μυαλό μου εκεί.... γεράματα....

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mήπως συγχέουμε τα μικρά java runtime plugins με το πραγματικό μεγάλο κιτ που το κατεβάζει κάποιος από εδώ...

 

http://java.sun.com/javase/downloads/index.jsp

 

https://cds.sun.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/CDS-CDS_Developer-Site/en_US/-/USD/ViewProductDetail-Start?ProductRef=jre-6u7-oth-JPR@CDS-CDS_Developer

 

... και που είναι απαραίτητο για πιο βαριές εφαρμογές;

 

To απλό browsing ζητά απλά java scripts, και αυτά είναι ενσωματωμένα στους σύγχρονους browsers (πχ. αν έχετε Firefox αυτός από την έκδοση 1.5 και μετά διαθέτει ήδη το Java Embedding Plugin). Tώρα, αν έχετε κάποιο περίεργο torrent client ή κανένα Μatlab, το ανωτέρω μεγάλο κιτ το έχετε σίγουρα εγκατεστημένο στον υπολογιστή σας... αλλιώς μάλλον όχι. Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου