Προς το περιεχόμενο

Πόσοι έχετε Java ;; [Poll]


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα δεν εννοούσα το Java Runtime Environment... φυσικά το λινκ οδηγεί σε αυτό, επίτηδες το έβαλα!  ;D  Όταν λέω "πλαγκινακι" εννοώ αυτό:

 

Aυτό διάβασα το readme του και δεν πολυαντιλήφθηκα τι κάνει... επιτρέπει την java να φαίνεται σε embedded σελίδες; Tεσπα, είμαι οφτόπικ, θα λύσω την απορία μου μόνος μου...

 

Αααα, σόρυ, δεν είχα καταλάβει...

Δεν έχω υπόψιν μου κάτι τέτοιο - ποτέ δεν είδα Firefox να δείχνε Java σελίδες αν δεν ήταν εγκατεστημένο το JRE.  Βέβαια (γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε) έχω βρει εδώ και καιρό τον τρόπο να κάνω portable εγκατάσταση του JRE, οπότε οι σελίδες με Java να φαίνονται ακόμη και αν δεν έχει γίνει σωστή εγκατάσταση...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για πες μας για το ρεζουμε..Θα φτιάξεις επαγγελματική εφαρμογή πολυκάναλη όπως τις γνωρίζουμε, 2κάναλη για editing ή κάτι άλλο? Προσωπικό project ή commercial?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μας για το ρεζουμε..Θα φτιάξεις επαγγελματική εφαρμογή πολυκάναλη όπως τις γνωρίζουμε, 2κάναλη για editing ή κάτι άλλο? Προσωπικό project ή commercial?

 

Θα φτιάξω ένα σύστημα αναπαραγωγής δειγμάτων μέσα από browser, με σκοπό τη δημιουργία ηχητικών patterns που θα υπακούουν σε χειρισμούς που θα γίνονται σε πραγματικό χρόνο.

 

Αυτή τη στιγμή, αν θέλεις να διανείμεις πολυμεσικό υλικό μέσα από browser, έχεις δύο επιλογές : την Flash και την Java. Η Flash πλεονεκτεί στο ότι έχει καθολική αποδοχή (σχεδόν 100%) αλλά έχει αδύναμη υποστήριξη για ήχο ή midi, σε σχέση με άλλες γλώσσες προγραμματισμού.

 

Η Java έχει αποδοχή περίπου 90% παγκοσμίως, αλλά είναι ισχυρότερη σε όλους αυτούς τους τομείς, επίσης χρησιμεύει και σε άλλα πράγματα εκτός από το συγκεκριμένο.

 

Το project είναι προσωπικό, όχι commercial.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ψηφίσει ναι κι εγώ, αλλά δείτε κι αυτό το φρέσκο νέο, απλά για ενημέρωση:

 

Ετοιμάστε antivirus για τις CPU επειγόντως!

 

Ετοιμάστε antivirus για τις CPU επειγόντως! Ο ερευνητής και συγγραφέας βιβλίων σχετικά με την ασφάλεια Kris Kaspersky ανακοίνωσε ότι στα πλαίσια του security event Hack In The BoX στην Kuala Lumpur στη Μαλαισία, θα εκμεταλλευτεί τα bugs ενός επεξεργαστή [αλλιώς γνωστά και ως errata] για να πάρει τον έλεγχο ενός υπολογιστή ο οποίος έχει εγκατεστημένη την Java platform. Η επίθεση υλοποιείται με τη μορφή TCP/IP packets ή κώδικα που εκτελείται μέσω Javascript.

 

Αντιγραφή από το www.e-pcmag.gr (1η σελίδα, 17/07/2008)

ολόκληρο το άρθρο εδώ: http://www.infoworld.com/article/08/07/14/Researcher_to_demonstrate_attack_code_for_Intel_chips_1.html

 

εδιτ: α, και το σωστό είναι "στο πλαίσιο"    ;D ;D ;D ;D

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ψηφίσει ναι κι εγώ, αλλά δείτε κι αυτό το φρέσκο νέο, απλά για ενημέρωση:

 

Ετοιμάστε antivirus για τις CPU επειγόντως!

 

Ετοιμάστε antivirus για τις CPU επειγόντως! Ο ερευνητής και συγγραφέας βιβλίων σχετικά με την ασφάλεια Kris Kaspersky ανακοίνωσε ότι στα πλαίσια του security event Hack In The BoX στην Kuala Lumpur στη Μαλαισία, θα εκμεταλλευτεί τα bugs ενός επεξεργαστή [αλλιώς γνωστά και ως errata] για να πάρει τον έλεγχο ενός υπολογιστή ο οποίος έχει εγκατεστημένη την Java platform. Η επίθεση υλοποιείται με τη μορφή TCP/IP packets ή κώδικα που εκτελείται μέσω Javascript.

 

ενδιαφέρον αλλά μου τέλειωσε το ποπ κορν....  :(

 

Αντιγραφή από το www.e-pcmag.gr (1η σελίδα, 17/07/2008)

ολόκληρο το άρθρο εδώ: http://www.infoworld.com/article/08/07/14/Researcher_to_demonstrate_attack_code_for_Intel_chips_1.html

 

εδιτ: α, και το σωστό είναι "στο πλαίσιο"    ;D ;D ;D ;D

 

ποπ κορν κανείς ?

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου