Προς το περιεχόμενο

Προβλημα στην ηχογραφηση φωνης με τα συμφωνα!!


costas1980

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλη σας ημερα ηθελα να σας ρωτησω κατι σχετικα με ενα προβλημα που εχω οταν ηχογραφω την φωνη μου.Εχω το cubase 5 και γραφω με ενα shure beta 58a το προβλημα που εχω ειναι οτι ακουγονται πολυ εντονα και ενοχλητικα τα συμφωνα (σ,χ,ψ) ξερω οτι το μικροφωνο που δεν προβλεπεται για στουντιο,υπαρχει καποια ρυθμιση μεσα απ το cubase να το περιορισω αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρεις audiokostas δεν σε καταλαβα????

α) Βάλε τον δείκτη του ποντικιού πάνω στην πρόταση του προηγούμενου post μου και κάνε αριστερό κλικ.

β) Διάβασε κάποιο από τα άρθρα στη λίστα που παρουσιάζεται στο καινούριο παράθυρο του browser σου.

γ) Προσπάθησε να εφαρμόσεις κάποιες από τις προτεινόμενες σε αυτά τα άρθρα λύσεις στο audio πόνημά σου

δ) Σώσε το με διαφορετικό όνομα από το source αρχείο.

ε) Δες τις διαφορές αν υπάρχουν

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη σας ημερα ηθελα να σας ρωτησω κατι σχετικα με ενα προβλημα που εχω οταν ηχογραφω την φωνη μου.Εχω το cubase 5 και γραφω με ενα shure beta 58a το προβλημα που εχω ειναι οτι ακουγονται πολυ εντονα και ενοχλητικα τα συμφωνα (σ,χ,ψ) ξερω οτι το μικροφωνο που δεν προβλεπεται για στουντιο,υπαρχει καποια ρυθμιση μεσα απ το cubase να το περιορισω αυτο??

 

Δεν εχει σχεση με το μικροφωνο (το οποιο μια χαρα ειναι για στουντιο, οτι εχεις ακουσει απο φωνη στους U2 με αυτο ειναι γραμμενο  ;D) αλλα με τον τροπο που τραγουδας και με το de-essing που κανεις,σιγουρα θα εχεις καποιο de-esser plug in ,βαλτο στο track & πειραματισου.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει σχεση με το μικροφωνο (το οποιο μια χαρα ειναι για στουντιο, οτι εχεις ακουσει απο φωνη στους U2 με αυτο ειναι γραμμενο  ;D)

 

*sm58 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου