Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για επιλογή ενισχυτή!


Dragoneti3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε μου,στα λεφτά που διαθέτεις,έχεις άπειρες επιλογές.Το θέμα είναι τι πραγματικά χρειάζεσαι.?! Παίζεις στο δωμάτιο σου?Jammάρεις με φιλαράκια? Παίζεις σε εκδηλώσεις? ή θα παίξεις στο ΟΑΚΑ?

  Ένας υβριδικός ενισχυτής μήν νομιζεις οτι θα κανει την δουλειά του λαμπάτου,αλλα για το δωμάτιο σου θα εξυπηρετήσει καλυτερα μιάς και η λάμπα θέλει τα γκάζια της.Εκτός και πάρεις εναν λαμπάτο 5w.

  Στην περίπτωση δε,που μπορείς να τα χώνεις χωρίς να πέφτει παντώφλα,θα σου πρώτεινα να κοιτάξεις τον marshall ma 50.Νομιζω το thomann τον έχει γύρω στα 500!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε μου,στα λεφτά που διαθέτεις,έχεις άπειρες επιλογές.Το θέμα είναι τι πραγματικά χρειάζεσαι.?! Παίζεις στο δωμάτιο σου?Jammάρεις με φιλαράκια? Παίζεις σε εκδηλώσεις? ή θα παίξεις στο ΟΑΚΑ?

  Ένας υβριδικός ενισχυτής μήν νομιζεις οτι θα κανει την δουλειά του λαμπάτου,αλλα για το δωμάτιο σου θα εξυπηρετήσει καλυτερα μιάς και η λάμπα θέλει τα γκάζια της.Εκτός και πάρεις εναν λαμπάτο 5w.

  Στην περίπτωση δε,που μπορείς να τα χώνεις χωρίς να πέφτει παντώφλα,θα σου πρώτεινα να κοιτάξεις τον marshall ma 50.Νομιζω το thomann τον έχει γύρω στα 500!

 

Μετά απο 6 χρόνια  ισως να μην τον πολυαπασχολει το θέμα. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά επειδή η ιστορία επαναλαμβάνεται, θα τον ενδιαφέρει πάλι το 2016 (ή θα το θέλει για να θυμάται τα νιάτα του), οπότε θα φροντίσουμε να μην σβηστεί.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και αναδύθηκε το post αυτό, να πω λοιπόν τη έχει γίνει τη 6ετια αυτήν (ποτέ πέρασαν ρε παιδία…)!

 

Τον peavey το έχει πει ότι τον αγόρασα τότε (και τον έχω φυσικά ακόμα, μου έχει βγει πολύ καλή αγορά, και πλέον είναι και κλασσικός ενισχυτής και κατ ουσία και όχι μονό στο όνομα), φυσικά και δεν όμως περίμενα να φτάσει το 2016 για να ξαναχτυπήσει το G.A.S και γενικά το θέλω για τον κλασσικό ήχο της Marshall…

 

Eνδεικτικά να πω ότι πλέον είμαι κάτοχος (θα το πάω κατά σειρά εμφάνισης στον χώρο μου :P) μιας κεφαλής TSL60, μετά ακολούθησε και μια DSL50 που την πείραξα και με Mercury Magnetics ΟΤ και nos λάμπες και τώρα πριν κανένα μηνά από έναν φίλο συμφορουμίτη το τελευταίο απόκτημα μια JVM410 (και εδω NOS λαμπες πλεον). Φυσικά με της αντίστοιχες καμπίνες (εδώ και αν παίχτηκε παιχνίδι με τα μεγάφωνα, ένα μια 4τραδα τουλάχιστον από όλα τα κλασσικά ηχεία της celestion). Από κιθάρες για να μην τα πολυλογώ, το τελευταίο μου απόκτημα, μια USA charvel san dimas style 1.

 

Αυτά (προς το παρόν) από μένα, πάντως ναι ήταν ένα blast from the past!! :)

 

Marshall JVM410 + 1960 cab, USA Charvel San Dimas 2H

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και αναδύθηκε το post αυτό, ...

 

Αυτό δεν ήταν ανάδυση... νεκρανάσταση ήταν  και ανατριχιασαμε όλοι  ;D

 

Με τον ρυθμό που πας εσυ, ανοίγεις μαγαζι με ενισχυτές το 2016..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:P Η νύχτα των ζωντανών νεκρών post! :P

 

Μπα λεω να σταματήσω σιγά σιγά το άθλημα (ναι ναι καλά το ξέρω) απλά αυτην την στιγμη είμαι μπορω να πω, ικανοποιημενος!  :)

Marshall JVM410 + 1960 cab, USA Charvel San Dimas 2H

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου