Προς το περιεχόμενο

Κοπή βινυλίου - λίγα αντίτυπα


k_design

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σε όλους-ες  :) , ψάχνοντας για εταιρία που κόβει βινύλια σε μικρό αριθμό αντίτυπων βρήκα αυτή την ελληνική εταιρία (http://www.cut-a-record.com/indexgr.html) στην οποία μπορεί να φτιάξεις ακόμα και ένα αντίτυπο !

 

 

Ξέρετε καμιά άλλη που να κάνει το ίδιο ? ψάχνω κάτι οικονομικό για 10-20 αντιτυπα το πολύ να τα χαρίσω σε φίλους, η συγκεκριμένη συμφέρει για ένα-δύο κόπιες αλλά επειδή δεν κατασκευάζει μήτρα , όσα και να φτιάξεις η τιμή είναι ίδια γιατί ουσιαστικά κάθε ένα αντίτυπο που κόβει είναι και μοναδικό ! Παρακαλώ αν κανένας γνωρίζει ας πει και άλλες εταιρίες  ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντροπή φίλε, πάνω που έλεγα να μου μείνουν μερικά ευρώ ήρθες εσύ να με βάλεις σε πειρασμό ;)

 

Αυτό είναι υπέροχο παιδικό όνειρο που δε κοστίζει και τόσο ανά τεμάχιο....

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντροπή φίλε, πάνω που έλεγα να μου μείνουν μερικά ευρώ ήρθες εσύ να με βάλεις σε πειρασμό ;)

 

Αυτό είναι υπέροχο παιδικό όνειρο που δε κοστίζει και τόσο ανά τεμάχιο....

 

Για ένα τεμάχιο είναι σούπερ ! άμα θες όμως 10-20 κομμάτια για φίλους δεν συμφέρει, κοστίζει όσο τα 100-200 με μήτρα, ενδιάμεση λύση ψάχνω αλλά δεν ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω "κόψει" 2 φορές στο Σάββα. Σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος αν εξαιρέσεις ενα ελαφρύ στατικό φόρυβο τη μία φορά και λίγο warbling τη δεύτερη. Είχα ψάξει (όχι φανατικά) για εναλλακτική λύση αλλά ήταν πιο η λογική λύση βάσει κόστους για λίγα αντίτυπα (1 στην περίπτωσή μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλή ποιότητα είναι λίγο δύσκολο να πετύχεις χωρίς πρέσα...

ακόμα και εκεί πολλές φορές είναι μέτρια...

 

Ναι το γνωρίζω , απλά ψάχνω μια ποιότητα να "ακούγεται αξιοπρεπώς" όχι την "σούπερ" .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή τα καλά πρέπει να λέγονται…

 

Χθες παρέλαβα και έβαλα να ακούσω το δίσκο.

 

Εντυπώσεις:

1.μαλακό χαρτόνι στο εξώφυλλο με καλή εκτύπωση και μέτριες ποιοτικά ετικέτες – δύο τομείς που χρήζουν βελτίωσης

2.κανονικό πάχος δίσκου, ολόισιος – εξαιρετική δουλειά, αντίστοιχη με τα παλιά καλά βινύλια του εμπορίου (όχι τα σημερινά χοντρά των 180, αυτά που είχαμε συνηθίσει να αγοράζουμε όταν κυκλοφορούσε το βινύλιο)

3.ηχητικό σκέλος: άριστο – ενώ ήμουν προετοιμασμένος πως στο βινύλιο θα ακούω λιγότερα άκρα (πρίμα, μπάσα), δεν ίσχυε τίποτε από όλα αυτά, απλά άριστο

 

Ο Σάββας άριστος στην επικοινωνία του, συνεπής στα χρονοδιαγράμματα του (μάλιστα παρέδωσε και νωρίτερα). Το για LP κόστος των 50 ευρώ (με τα μεταφορικά) δεν είναι και τόσο μεγάλο, αν σκεφθούμε πως αντιστοιχεί σε 2 LP δίσκους του εμπορίου.

 

Τέλος το ότι έχεις δικό σου δίσκο, σπίτι σου, με τη μουσική σου, είναι απόλαυση. Ήδη έβαλα μπρος για τον επόμενο….

 

Ελληνική προσπάθεια που αξίζει να στηριχθεί.

 

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ο Σάββας άριστος στην επικοινωνία του, συνεπής στα χρονοδιαγράμματα του (μάλιστα παρέδωσε και νωρίτερα). Το για LP κόστος των 50 ευρώ (με τα μεταφορικά) δεν είναι και τόσο μεγάλο, αν σκεφθούμε πως αντιστοιχεί σε 2 LP δίσκους του εμπορίου.

50 ευρώ ο δίσκος? Δεν είναι... πολλά? Ή εννοείς κάτι άλλο;

 

Κατά τα άλλα συγχαρητήρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου