Προς το περιεχόμενο

Αγορά ενισχυτή λαμπάτο καινούργιο μέχρι 500 ευρώ


mlyras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά είμαι έτοιμος να αγοράσω τον Bugera BC30-212 ολοκαίνουργιο από κατάστημα στα 550ευρώ. Τον άκουσα και μου άρεσε πολύ αλλά επίσης μου άρεσε και ο Bugera V55 στα 400 ευρώ. (παίζω ερασιτεχνικά και μου αρέσει, Blues, Jazz, Rock.) Δεν ξέρω τίποτα από ενισχυτές και τι τιμές παίζουν,  και μέχρι τώρα είχα έναν Line 6 spider III 30 watt και αυτός που θα πάρω θα είναι ο πρώτος μου λαμπάτος. (Οι κιθάρες που χρησιμοποιώ είναι μια Fender American standard USA του 2006 και μια PRS SE Custom) Παρακαλώ κάντε μου τις δικές σας παρατηρήσεις για τούς συγκεκριμένους ενισχυτές και τις δικές σας προτάσεις  που παρακαλώ σε καινούργιοι να μην υπερβαίνουν τα 500 ευρώ. Την οποιαδήποτε βοήθεια θα την εκτιμήσω ιδιαίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω γράψει  και σε άλλα θρέντς, είμαι κάτοχος ενός V 22.

Πολύ καλός ενισχυτής για blues-classic rock.

Κάποιοι λένε πως θα θελανε λιγο περισσότερο ντράιβ στο βρόμικο κανάλι, προσωπικά δέν μου λείπει κάτι.

Παίρνει πεταλάκια επάνω μιά χαρά, τα παίζει όλα και είναι κ φθηνός.

Δέν έχω μετανοιώσει ούτε στιγμή για την αγορά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bassbill σε ευχαριστώ για το θάρρος που μου δύνης γιατί δεν στο κρύβω ότι όσο το ξανασκέπτομαι τόσο τελικά  περισσότερο σύγκλινο προς τον V55 παρά προς τον BC30, για δύο λόγους  Α) 150 ευροπουλάκια λιγότερα μια που είναι και δύσκολοι καιροί και Β) Το καθαρό κανάλι μου ακουγόταν πιο ζεστό και πιο Μπλουζάδικο και φιλικό σε μένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

Στα 650ε περιπου υπαρχουν ο fender hot rod deluxe και ο peavey classic30 που ειναι για εμενα οι καλυτεροι ενισχυτες στα χρηματα αυτα.

Αξιζει για 100ε παραπανω.Τσεκαρε τους αν θες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

Στα 650ε περιπου υπαρχουν ο fender hot rod deluxe και ο peavey classic30 που ειναι για εμενα οι καλυτεροι ενισχυτες στα χρηματα αυτα.

Αξιζει για 100ε παραπανω.Τσεκαρε τους αν θες...

 

Συμφωνω απολυτα!!!!! Οταν εχω δει τοσες φορες τον classic30 στις αγγελιες με 300 ευρω ( τοσο τον ειχα παρει κ εγω μεταχειρισμενο παλια) δεν θα εσκαγα 500 ευρωπουλα για Bugera.

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασμενη αξια στα χρηματα που θελεις !!

 

http://www.thomann.de/gr/fender_blues_junior_iii.htm?sid=0b5376990a858c096afcffae6f73ba80

 

Μπορεις και να τον βρεις φτηνοτερα ή με την ιδια τιμη στην Αθηνα (καταστημα με ΠΜ).

 

Εχεις την ενταση που θελεις τα καθαρα της Φεντερ που θα ταιριαξει παρα πολυ με την στρατ σου !! και το βασικοτερο μπορεις με περιπου 100ευρα οοοοοταν θελησεις να τον αναβαθμησεις να το κανεις πολυ ευκολα και να αλλαξεις πραγματικα ποιοτητα του ηχου του ....

 

http://billmaudio.com/wp/

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορυ αν ξεφευγω απο τις αρχικες σου προτασεις (Bugera) αλλα επειδη παιζω κι εγω το ιδιο στυλ μουσικης με την ιδια ακριβως κιθαρα, εχω βρει την υγεια μου με τον Blackstar HT-5 (399 στον Θωμα). Ειναι λιγο 'μικρος' για προβα (αν η υπολοιπη μπαντα βαραει δυνατα) αλλα για το σπιτι ειναι τελειος. Εχει και εξοδο για ακουστικα. Για live δεν τιθεται θεμα γιατι ετσι κι αλλιως θα εχει μικροφωνο μπροστα. Παρα πολυ καλο overdrive καναλι που θα σε βολεψει απο SRV μεχρι hard rock και βαλε. Εχει και f/x loop.

Ειχα τον Fender Blues Junior, ο οποιος εχει φοβερα καθαρα αλλα υστερει σε drive (γνωμη μου παντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δές και αυτό το βίντεο, ο παίχτης χρησιμοποιεί μία κιθάρα κόπια Strat, (SX φτηνή κινέζικη απομίμηση των 100 $) και μία τύπου Gibson-Prs κλπ  με δύο Humbuckers.

 

 

Θα πάρεις μια καλή ιδέα του ήχου, ή μάλλον των ήχων, γιατί οι δυνατότητες του μικρούλη είναι πάρα πολλές, έχει και ένα κουμπάκι mid boost, που φέρνει κοντά στον ήχο του Blues Junior, αλλά χωρίς το mid boost έχει έναν όγκο και κάτι καθαρά, που ο Fender δέν τα έχει ούτε στα πιο τρελλά του όνειρα.

Το έχω ξαναγράψει, έχω μετοχές στην Bugera   ;D ;D ;D

 

 

Όχι ακριβώς, αλλά αν βρώ, θα αγοράσω

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου