Προς το περιεχόμενο

Peter Gabriel live in Athens 1987!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Μια απο τις αγαπημενες παρουσιες στην Ροκ παγκοσμια σκηνη σε μια απο τις 4 κινηματογραφημενες συναυλιες του στον Λυκαβητο το 1987!!Ημουν μεσα και στις 4 !Αξεχαστες βραδιες ,διδακτικες και συναμα απολαυστικες!!Με μια καταπληκτικη μπαντα ...ασε πολλα ετη φωτος μπροστα (για εκεινη την εποχη) απο τους αλλους !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκείνα τα χρόνια δεν έχανα συναυλία, ακόμα κι αν ήταν ο ΛΕΠΑς  ;D ;D ;D

  Ε σ'αυτή ΔΕΝ πήγα :o

Ξέρω πως ο Πέρις με έχει ήδη επικυρήξει  ;D ;D ;D

ΔΕΝ τον αντέχω, όπως και τους Τζένεσις το Ράδερφορντ και το Κόλινς, ΓΙΑ ΜΕΝΑ είναι ότι πιο άθλια υπερτιμημένο έχει περάσει απ το πλανήτη, μαζί με τους DP και τους Καζαγκούγκου  ;D ;D ;D

 

Ξέρω, αδικώ τους καζαγκούγκου  :D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκείνα τα χρόνια δεν έχανα συναυλία, ακόμα κι αν ήταν ο ΛΕΠΑς  ;D ;D ;D

  Ε σ'αυτή ΔΕΝ πήγα :o

Ξέρω πως ο Πέρις με έχει ήδη επικυρήξει  ;D ;D ;D

ΔΕΝ τον αντέχω, όπως και τους Τζένεσις το Ράδερφορντ και το Κόλινς, ΓΙΑ ΜΕΝΑ είναι ότι πιο άθλια υπερτιμημένο έχει περάσει απ το πλανήτη, μαζί με τους DP και τους Καζαγκούγκου  ;D ;D ;D

 

Ξέρω, αδικώ τους καζαγκούγκου  :D

 

Πέρα απ'τα προσωπικά γούστα, αυτά τα αιρετικά πολύ τα γουστάρω!Εύγε Σάμυ!Τουέλβ πόιντς από μένα για το σχόλιο.Κι εγώ δεν πήγα στους Rolling Stones και θυμάμαι σαν τώρα πώς με κοίταζε η παρέα όταν τους το είπα.Κσι για να με "εκδικηθούν" δεν ήρθε κανείς στον Peter Green που έπαιξε λίγες μέρες μετά.Η γάτα μου ακόμα κλαίει... :P ;D ;D

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Gabriel, καταργώντας κάθε "πρωτόκολο" για το πως πρέπει να φέρεται ο φτασμένος σταρ στη σκηνή (εκείνη την περίοδο ήταν νο.1 στα τσαρτ των ΗΠΑ), βγήκε χωρίς καμία ανακοίνωση πριν από την έναρξη της συναυλίας, για να.. αβαντάρει τη σαπόρτ μπάντα (μία ομάδα ημίθεων υπό τον Γιουσού 'ν Ντουρ, ίσως ότι καλύτερο έχω ακούσει ζωντανά στη ζωή μου).

 

Εκεί - ακριβώς εκεί - κάθε επιφύλαξη καταργήθηκε, κάθε σχέση με το πομπώδες μουσικό παρελθόν του έπαψε να ενοχλεί και οι παρευρισκόμενοι ήλθαν σε επαφή με ένα επίπεδο μουσικού επαγγελματισμού που απλώς ήταν ανήκουστο.

 

Αυτός ήταν ο λόγος που (όλοι σχεδόν) πήγαν επί τέσσερις συνεχόμενες ημέρες, μήπως και χορτάσουν, μήπως και καταστεί εφικτή η νότα-προς-νότα απομνημόνευση των δρώμενων, μήπως και υπάρξει κάποια βελτίωση των μελλοντικών απαιτήσεων από συναυλίες (όπως και όντως υπήρξε).

 

Θυμάμαι, ότι ήταν ένα μόνιμο παράπονο πως "ωραίος ο Τάδε, αλλά πήγα στη συναυλία του έχοντας ακούσει μόνο τους δίσκους και δεν αντεχόταν". Αυτό το παράπονο δεν ακούστηκε για τον Gabriel, και δεν έχει ακουστεί ούτε μέχρι σήμερα, τόσες δεκαετίες αργότερα.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν συναυλιάρα σίγουρα αλλά τα βίντιοζ είναι η χαρά του οβερνταμπίστα.

Τραγουδάει, δεν τραγουδάει στο μικρόφωνο ο Gabriel ακούγεται άψογα. Άλλα παίζουν οι κιθαρόμπασοι, άλλα ακούγονται.

 

Με θλίβουν τέτοια βιντιοζ...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου