Προς το περιεχόμενο

To tonelab or not? That's the question!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Ο κόσμος έχει ανάγκη από έξυπνες λύσεις, με το καλύτερο δυνατόν value for money. Τα άλλα είναι για τους λεφτάδες και για συζητήσεις ακαδημαικού ενδιαφέροντος.

Εδώ νομίζω πως είσαι λίγο "φάουλ"..

 

Αν κάποιος δώσει λίγο πάνω απο ένα χιλιάρικο για αγορά ενισχυτή δεν νομίζω ότι αυτομάτως θα τον κατατάξουμε στους "λεφτάδες"..

(εξάλλου κι ο sf την tonelab σε τέτοιους ενισχυτές την βάζει)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Administrator

Βλέπω το θέμα να έχει φτάσει 71 σελίδες και αναρωτιέμαι τι να λένε για την πεταλιέρα αυτή επιτέλους...

Να σβήσω τις προσωπικές επιθέσεις;

Συμφωνα με τους κανονισμούς, ναι.

 

Όλοι έχουμε κρίση.

Όλοι έχουμε άποψη.

Κάποιοι όπως ο SF την εκφράζουν τακτικότερα.

Βοηθάει καθημερινά ενώ παράλληλα λέει και την άποψη του στα θέματα.

Δεν σημαίνει ότι συμφωνώ πάντα.

Όμως όταν αυτό συμβαίνει εις βάρος της αντικειμενικότητας θα επέμβω.

Τις περισσότερες φορές ο άνθρωπος λέει αυτό που του αρέσει.

Και καλά κάνει.

Αρκετοί εδώ μέσα έχουν γνώσεις όπου σαν άνθρωποι τις διανθίζουμε με την προσωπική μας άποψη όταν γράφουμε. Άλλοι περισσότερο κι άλλοι λιγότερο.

Και τελικά μην υποτιμούμε τον επισκέπτη.

Μέσα από τα λεγόμενα του καθενός μπορεί να κρίνει τι του κάνει για να κρατήσει.

 

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο τεράστιο σχέδιο παραπλάνησης.

Τουλάχιστον όχι από άτομα με τα 5 αστεράκια.

Αλλά ρε παιδιά μου κάνει εντύπωση... Τι έχουμε να χωρίσουμε;

Στοπ εδώ! Όχι άλλο.

 

ΥΓ. Όταν βρω (ή κάποιος mod) το χρόνο θα προσπαθήσω να χωρίσω το θέμα από τις ανούσιες προσβολές.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω πως υπήρξαν προσβολές να σπλιταριστούν.

Ακόμα και οια αντιπαραθέσεις(ίσως με κάπιο ειρωνικό τόνο μερικές φορές)έγιναν σε πολύ πολιτισμένα πλαίσια.

 

Τουλάχιστον στις τελευταίες δέκα σελίδες που θυμάμαι! ;D

 

 

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εδώ κάνεις ένα λάθος, εγώ προσωπικά την tonelab την απέρριψα μετά από a/b test με τον δικό μου εξοπλισμό και δεν βρήκα τίποτα καλύτερο πάνω της από τα πετάλια που έχω εγώ αυτή τη στιγμή. Δεν έμεινα ούτε στα χαρτιά ούτε στο φούμο που πουλάνε οι εταιρίες.

 

Μην το παίρνεις προσωπικά, δεν εννοούσα εσένα. Υπάρχουν αυτοί που κάνουν το τεστ και την απορρίπτουν (και καλά κάνουν) και υπάρχουν και κάποιοι που την εξυμνούν γιατί σε κάποιο ποσοστό στα εκατό, τους δίνει κάποιον ήχο απο έναν συγκεκριμένο ενισχυτή.

Να βάλω τον εαυτό μου σε άλλη (απο μόνη της κατηγορία); κάνω τεστ, βρίσκω περισσότερα θετικά απο αρνητικά και το λέω δημόσια.... Με αφορά πολύ περισσότερο η κατηγορία αυτών που ψάχνουν και απορρίπτουν απο την άλλη, κι ας ακούμε τελικά διαφορετικά πράγματα! αν αυτό γίνεται αιτία αντιπαραθέσεων, δεν ειναι πρόθεσή μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εδώ κάνεις ένα λάθος, εγώ προσωπικά την tonelab την απέρριψα μετά από a/b test με τον δικό μου εξοπλισμό και δεν βρήκα τίποτα καλύτερο πάνω της από τα πετάλια που έχω εγώ αυτή τη στιγμή. Δεν έμεινα ούτε στα χαρτιά ούτε στο φούμο που πουλάνε οι εταιρίες.

 

Μην το παίρνεις προσωπικά, δεν εννοούσα εσένα. Υπάρχουν αυτοί που κάνουν το τεστ και την απορρίπτουν (και καλά κάνουν) και υπάρχουν και κάποιοι που την εξυμνούν γιατί σε κάποιο ποσοστό στα εκατό, τους δίνει κάποιον ήχο απο έναν συγκεκριμένο ενισχυτή.

Να βάλω τον εαυτό μου σε άλλη (απο μόνη της κατηγορία); κάνω τεστ, βρίσκω περισσότερα θετικά απο αρνητικά και το λέω δημόσια.... Με αφορά πολύ περισσότερο η κατηγορία αυτών που ψάχνουν και απορρίπτουν απο την άλλη, κι ας ακούμε τελικά διαφορετικά πράγματα! αν αυτό γίνεται αιτία αντιπαραθέσεων, δεν ειναι πρόθεσή μου!

 

Δεν το πήρα προσωπικά, απλά απάντησα προσωπικά ;D

 

Βασικά ο καθένας χρησιμοποιεί ότι του κάθετε καλύτερα στην τελική. Κι εγώ πιστεύω πως η tonelab αντικειμενικά έχει περισσότερα θετικά παρά αρνητικά και πίστεψε με πως αν είχα τα περίσσια χρήματα θα έπαιρνα μια απλά για να υπάρχει σαν επιλογή. Κακώς ξεκατινιαζόμαστε, είναι το σύνδρομο της ισχυρογνωμοσύνης που έλεγε ο sf ποιο πάνω( ο οποίος πάσχει σε μεγάλο βαθμό :P), εγώ παω πάσο :) ας κάνει ο καθένας ότι θέλει αλλά ας μην γινόμαστε απόλυτοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ παω πάσο :) ας κάνει ο καθένας ότι θέλει αλλά ας μην γινόμαστε απόλυτοι!

 

+109092389

κανένας λόγος για αψιμαχίες!!!!

 

(και για να την σπάσουμε σε όλους, ας αλλάξουμε στρατόπεδα! Λοιπον το tonelab ειναι για τα μπαζα! χαχαχαα!!!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου