Προς το περιεχόμενο

Τo Tube Screamer σταμάτησε να "τσιρίζει"...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Έχω ένα TS808 (reissue) το οποίο δεν το είχα χρησιμοποιήσει για τουλάχιστον 1 χρόνο. Πριν μερικές μέρες που ήθελα να το χρησιμοποιήσω του βαλα μια "φρέσκια" μπαταρία αλλά... μουγκάθηκε...  ;D Δεν ανάβει καν το λαμπάκι του, ενώ -συγχρόνως- δεν περνάει καν σήμα όταν είναι κλειστό και απλά είναι συνδεδεμένο στο rig. (λογικό αφού δεν είναι TBP) Την τελευταία φορά που το χρησιμοποίησα λειτουργούσε κανονικά.

 

Η πλάκα είναι οτί έχω και ένα άλλο original 808 το οποίο ενώ έχει φάει το ξύλο της αρκούδας και του φαλακρού φιδιού, λειτουργεί τα τελευταία 500 χρόνια απροβλημάτιστα, αβάδιστα, ακραιφνώς και αδιακρίτως...  ;D

 

Εν πάση περιπτώσει, είμαι σχεδόν σίγουρος οτί φταίει το -ωραίο μεν, άχρηστο δε- κουμπί του...  ;D Μήπως έχει τύχει σε κάποιον to ίδιο πρόβλημα και αν ναι, τι ακριβώς έκανε; Για να είμαι ειλικρινής δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ, αλλά τώρα που έχουν "νεκρώσει" όλα, από ελεύθερο χρόνο δόξα τω Θεώ...  ;D 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι οτι το δοκιμασες και με μετασχηματιστη μηπως ειναι καπου κομμενο-ξεκολλημενο το καλωδιακι της μπαταριας.

Πρωτα αυτο θα σκεφτομουν (τροφοδοσια) μιας και λες οτι δεν ειναι tbp και χωρις ρευμα δεν περναει το σημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, γιατί δεν έχω μετασχηματιστή, θα πάω να αγοράσω αύριο ένα. Έχεις δίκιο παντως, θα πρέπει να αποκλείσω και αυτό το ενδεχόμενο. Το μόνο που έκανα είναι να αποκλέισω την -μηδαμινή- πιθανότητα να είναι η μπαταρία ελαττωματική δοκιμάζοντάς την στο άλλο TS808... 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι οτι το δοκιμασες και με μετασχηματιστη μηπως ειναι καπου κομμενο-ξεκολλημενο το καλωδιακι της μπαταριας.

Πρωτα αυτο θα σκεφτομουν (τροφοδοσια) μιας και λες οτι δεν ειναι tbp και χωρις ρευμα δεν περναει το σημα.

 

+808  ;D

 

Είχε δίκιο ο georgekz750, το δοκίμασα με μετασχηματιστή σήμερα και το πεταλάκι δουλεύει, άρα το πρόβλημα εντοπίζεται κάπου στη συνδεσμολογία της μπαταρίας. Κακώς κατηγορούσα το κουμπΗ...  ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου