Προς το περιεχόμενο

TONELAB SE - MIDI


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας. Δεν μπορώ να συνδέσω την πεταλιέρα  με τον υπολογιστή μου(windows 7) μέσω καλωδίου "MIDI to USB". Θέλω να μεταφέρω ρυθμίσεις από πεταλιέρα προς υπολογιστή και αντίστροφα, με το πρόγραμμα της κονσόλας! Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να έχεις και τα δύο καλώδια midi συνδεδεμένα (midi in και midi out), με ένα μόνο δεν λειτουργεί. Το δοκίμασες έτσι;

Ιντονέησον ημάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Δεν μπορώ να συνδέσω την πεταλιέρα  με τον υπολογιστή μου(windows 7) μέσω καλωδίου "MIDI to USB". Θέλω να μεταφέρω ρυθμίσεις από πεταλιέρα προς υπολογιστή και αντίστροφα, με το πρόγραμμα της κονσόλας! Ευχαριστώ.

Υποθετω εννοεις το sound editor. Την ειχα κι εγω πιο παλια την πεταλιερα και το ειχα κατεβασει στο PC.

Τσεκαρε κι εδω

 

https://www.music-town.de/shop/images/producer/Vox/0710200181_21tonelabse_Editor-Manual.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απλο καλωδιο που αγορασες από το εμποριο;

 

Το τσεκαρες αν εχει τα σωστα '' δοντακια'' το midi;

 

Την ειχα πατησει πιο παλια, για αυτό στο λεω.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά τιπς μπας και δουλεψει κανενα:

 

1. Βαλε αναποδα τα midi in midi out βυσματα στην πεταλιερα ή πιο απαλα δοκιμασε τις δυο εναλλακτικες

2. Αν εχεις πολλες συσκευες usb ισως σου τρωνε τους πορους των usb, οποτε αποσύνδεσε όσες μπορεις και προσπαθησε παλι.

3. Δες τις ρυθμισεις της πεταλιερας, προφανως διαβασες το manual, αλλα ξανακαντο προσεκτικα μπορει να σου ξεφυγε κατι ουσιαστικο.

4. Αν δεν δουλεψουν τα παραπανω δοκιμασε το καλωδιο "midi to usb" με καποιο midi controller (αν εχεις) ή με κάποια αλλη πεταλιέρα αν εχεις.

 

 

Για κανε αυτα και πες μας...

 

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου