Προς το περιεχόμενο

Randall 667 extended review


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και πάλι. Έκανα ενα αναλυτικό playthrough σε αυτο το θηρίο το οποίο είναι πραγματικά φοβερό εργαλείο για Recording και οχι μόνο!

 

Τα χώρισα σε 3 βίντεο γιατί πραγματικά έχει άπειρα ηχοχρώματα και σε ένα βιντεο δεν γινόταν να τα καλύψω όλα.

 

 

 

 

Ποιο ζευγαρι καναλιων σας αρεσει καλυτερα και γιατι?

 

(ειναι ουσιαστικα 3καναλος με διαφορετικο gain/volume controls, bright switch)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καταρχάς ευχαριστούμε πάρα πολύ για το αναλυτικότατο review. Θα στο έγραφα στο rig rundown που ανέβασες, έχεις ηχάρα και εσύ και ο Ηρακλής.

 

Ο ενισχυτής μου αρέσει πολύ, αν είχα τη δυνατότητα να κουβαλάω τόσα πράγματα θα ήταν μια από τις επιλογές μου μαζί με τον JVM της Marshall και τον Dual Rectifier της Mesa Boogie.

 

Περισσότερο μου άρεσε το clean του ch.1, το crunch του ch.3, το high gain ρυθμικό του ch.4 και το lead στο ch.6.

 

Συγχαρητήρια και για το πολύ ωραίο πρώτο album, έχω εντυπωσιαστεί από όσα κομμάτια έχω ακούσει. Καλοτάξιδο!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς ευχαριστούμε πάρα πολύ για το αναλυτικότατο review. Θα στο έγραφα στο rig rundown που ανέβασες, έχεις ηχάρα και εσύ και ο Ηρακλής.

 

Ο ενισχυτής μου αρέσει πολύ, αν είχα τη δυνατότητα να κουβαλάω τόσα πράγματα θα ήταν μια από τις επιλογές μου μαζί με τον JVM της Marshall και τον Dual Rectifier της Mesa Boogie.

 

Περισσότερο μου άρεσε το clean του ch.1, το crunch του ch.3, το high gain ρυθμικό του ch.4 και το lead στο ch.6.

 

Συγχαρητήρια και για το πολύ ωραίο πρώτο album, έχω εντυπωσιαστεί από όσα κομμάτια

 

έχω ακούσει. Καλοτάξιδο!

 

 

Βασιλη αρχικα σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

Χαιρομαι που σου αρεσει το αλμπουμ!

 

Το review εγινε στον χωρο που κανουμε προβα γιατι αλλιως θα επρεπε να κουβαλησουμε ολα οσα ειδες και δυστυχως δεν υπηρχε τροπος καλης ηχογραφησης.

 

Οσο για τον ενισχυτη αφου παιζεις με JVM/BOOGIE παρε ενα 667 και βαλε 2 6L6 και 2 EL34 και θα κουβαλας ενα αντι για δυο  ;)

 

Μολις τελειωσω με το βιντεο με τα 10 ριφ θα κανω ενα με συγκριτικο τεστ el34 / 6550 / 6l6

 

Εμενα τα καναλια 3/4 ειναι ακριβως ο ηχος μου για live αλλα σε κατασταση ηχογραφησης ειναι ολα χρησιμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το έγραψα περίεργα, εννοούσα ότι ο 667 θα ήταν στις επιλογές μου για αγορά μαζί με τους ενισχυτές που ανέφερα. Είχα έναν JVM αλλά λόγο βάρους και δυσκολίας στη μεταφορά τον πούλησα και πήρα ένα Axe Fx Ultra. :)

 

Περιμένουμε το νέο video λοιπόν!

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έγραψα περίεργα, εννοούσα ότι ο 667 θα ήταν στις επιλογές μου για αγορά μαζί με τους ενισχυτές που ανέφερα. Είχα έναν JVM αλλά λόγο βάρους και δυσκολίας στη μεταφορά τον πούλησα και πήρα ένα Axe Fx Ultra. :)

 

Περιμένουμε το νέο video λοιπόν!

 

 

AAAAA εισαι με τους "αλλους" λοιπον!! ;D ;D ;D

 

Η αληθεια ειναι πως το βαρος ειναι πολυ σοβαρο θεμα..εχω προσπαθησει να μου αρεσει και το kemper και το axefx (το οποιο παρεπιπτωντος εχει φοβερα εφε) αλλα δυστυχως τζιφος..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου