Προς το περιεχόμενο

Αγορα ηλεκτροακουστικης κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, χρειαζομαι βοηθεια για επιλογη ηλεκτροακουστικης κιθαρας. Το προβλημα ειναι οτι το budget μου ειναι χαμηλο στα 150-200 ευρω. Μου προτιναν καποια ατομα μαρκα Cort, αλλα θελω να ακουσω και μια δευτερη γνωμη. Να τονισω πως παιζω κυριως ηλεκτρικη και χρειαζομαι μια ηλεκτροακουστικη μιας και υπαρχουν αρκετες περιπτωσεις για lives.

Ευχαριστω εκ των προτερων!

;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα λεφτα που διαθετεις οι Cort ειναι πολυ ποιοτικές και στα ξυλα τους και οσον αφορα τον ηχο τους.

Στο εργοστασιο της Cort φτιαχνονται και πολυ ακριβοτερες κιθαρες αν δεν κανω λαθος.

Εχω μια sfx-10 και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.Η σειρα αυτη ειναι λιγο ακριβοτερη απο το budget σου αλλα μπορεις να κοιταξεις και σε μεταχειρισμενη.

Πολυ καλες budget ηλεκτροακουστικες κατα τη γνωμη μου ειναι και οι Washburn, καποια μοντελα τουλαχιστον.

Θα ελεγα οτι για live ισως ειναι και καλυτερη λυση λογω του οτι ειναι αρκετα ανθεκτικες κατα τη δικη μου εμπειρια τουλαχιστον.

Θα κοιταγα αποκλειστικα μεταχερισμενη αν ημουν στη θεση σου γιατι καινουριες σε αυτα τα λεφτα παιζουν κυριως entry level οργανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η epiphone ειναι πολυ ομορφη αν και δεν εχω εμπειρια με την συγκεκριμενη δεν εχω ακουσει παραπονα για epiphone ,εκτος αν φυσικα εχεις παρανοϊκες προσδοκιες για κιθαρα των 200 ευρω.

Θα τσιμπαγα την hummingbird απο αυτες τις 2.

Θεωρω οτι ειναι πιο ασφαλης επιλογη και απο το γεγονος οτι αν τελικα αποφασισεις οτι θες κατι καλυτερο αργοτερα θα εχει και πολυ καλυτερη μεταπωληση σε σχεση με την αλλη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου