Προς το περιεχόμενο

Τι νεο πεταλι να παρω? Delay vs Vibe vs TB


math2014

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αφου δεν χρησιμοποιεις καν delay ρε καμμενε... :lol: που ξερεις πως πρεπει να ακουγεται ενα καλο delay.... :lol:

 

ENNOEITAI οτι τα delay της Tonelab ΣΠΕΡΝΟΥΝ (αν εκανες εστω τον κοπο να τα ΑΚΟΥΣΕΙΣ θα το καταλαβαινες..αλλα με τις παρωπιδες που φορας στις αυτουκλες σου :lol: :lol: τσαμπα καιει η λαμπα.... :lol: :lol: :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Το ΝτιΝτι20 μου αρεσε αρκετα' date=' το Ντιτζιτεκ οχι, ουτε και τα Λαιν 6 που δοκιμασα... σε σχεση παντα με ενα Ιμπανεζ ΑD9.[/quote']

 

Εγω επιμενω στο DD20 οπως ειπα και πιο πριν.......μην παραβλεψεις επισης 2 (κατ'εμε) βασικους παραγοντες (οι οποιοι βεβαια για εσενα μπορει να μην ειναι τοσο βασικοι):

 

1) το γεγονος οτι σου επιτρεπει να εχεις 5 switchable memories για delays πραγμα που ειναι εκ των ουκ ανευ....

 

2)οτι εχεις ακριβη ενδειξη σε lcd οθονη για το delay time

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το ΝτιΝτι20 μου αρεσε αρκετα' date=' το Ντιτζιτεκ οχι, ουτε και τα Λαιν 6 που δοκιμασα... σε σχεση παντα με ενα Ιμπανεζ ΑD9.[/quote']

 

Εγω επιμενω στο DD20 οπως ειπα και πιο πριν.......μην παραβλεψεις επισης 2 (κατ'εμε) βασικους παραγοντες (οι οποιοι βεβαια για εσενα μπορει να μην ειναι τοσο βασικοι):

 

1) το γεγονος οτι σου επιτρεπει να εχεις 5 switchable memories για delays πραγμα που ειναι εκ των ουκ ανευ....

 

2)οτι εχεις ακριβη ενδειξη σε lcd οθονη για το delay time

 

Δηλαδη μπορω να εχω 5 ηχους ντηλεη (πχ 150, 250, 500, ... μιλισεκ) με ποδοδιακοπτη??? ή να το γυρναω απο σγουελ σε αναλογικο και τεηπ μονο απο τους ποδοδιακοπτες?

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια, δηλαδη δεν υπαρχει λογος να δωσω 330ευ για Μαξον κτλ κτλ.

 

Και φανταζομαι δεν υπαρχει λογος για να το παρω απο Αμερικη (χωρις τελωνειο ή μεταφορικα υποψιν...) μιας και η διαφορα τιμης Ελλαδας-Αμερικης ειναι ψιλο αστεια.

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια' date=' δηλαδη δεν υπαρχει λογος να δωσω 330ευ για Μαξον κτλ κτλ.

 

Και φανταζομαι δεν υπαρχει λογος για να το παρω απο Αμερικη (χωρις τελωνειο ή μεταφορικα υποψιν...) μιας και η διαφορα τιμης Ελλαδας-Αμερικης ειναι ψιλο αστεια.[/quote']

 

οχι βεβαια,ακομα και αν το βαλεις πλάι,πλάι με το DD20 θα μπορεσεις γρηγορα να πετυχεις κατα 99% τον ηχο του με αυτο..... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια' date=' δηλαδη δεν υπαρχει λογος να δωσω 330ευ για Μαξον κτλ κτλ.

 

Και φανταζομαι δεν υπαρχει λογος για να το παρω απο Αμερικη (χωρις τελωνειο ή μεταφορικα υποψιν...) μιας και η διαφορα τιμης Ελλαδας-Αμερικης ειναι ψιλο αστεια.[/quote']

 

οχι βεβαια,ακομα και αν το βαλεις πλάι,πλάι με το DD20 θα μπορεσεις γρηγορα να πετυχεις κατα 99% τον ηχο του με αυτο..... :wink:

 

Ωραια.. τοτε παω καρφι για Throbak Strange-master (Rangemaster clone) >>>> Sabbath, Cream, Queen :twisted:

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια' date=' δηλαδη δεν υπαρχει λογος να δωσω 330ευ για Μαξον κτλ κτλ.

 

Και φανταζομαι δεν υπαρχει λογος για να το παρω απο Αμερικη (χωρις τελωνειο ή μεταφορικα υποψιν...) μιας και η διαφορα τιμης Ελλαδας-Αμερικης ειναι ψιλο αστεια.[/quote']

 

οχι βεβαια,ακομα και αν το βαλεις πλάι,πλάι με το DD20 θα μπορεσεις γρηγορα να πετυχεις κατα 99% τον ηχο του με αυτο..... :wink:

 

εγω παντως με τον jam που βαλαμε το maxon ad900 του διπλα στο dd 20 δεν πλησιασε τον αναλογικο ηχο του maxon τουλαχιστον οσο θα ηθελα εγω..και σιγουρα οχι 99% οπως λες εσυ superfunk..αληθεια εσυ που ξερεις απο delay πως ειναι δυνατον να το λες αυτο;

 

αλλο το ενα πεταλι αλλο το αλλο..το dd 20 ειναι απλα εκπληκτικο γιατι μπορεις να τα κανεις ολα και πολυ καλα,με πολυ καλες προσομιωσεις,μνημες γενικα απιστευτη ευελιξια κτλ κτλ...

αλλα το maxon εχει ενα μοναδικο αναλογικο-ζεστο ηχο που το dd 20 δεν μπορει να τον εχει..

 

στα δικα μου αυτια παντα... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου