Προς το περιεχόμενο

Προενίσχυση μικροφώνου για ηχογράφηση μπουζουκιού


Manu Lidip

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα μικρόφωνα που ανέφερα, από κάρτα μια MOTU 8 PRE USB και απο Σεπτέμβρη που γυρνάω Αθήνα λέω να πάρω ένα ζεύγος JBL LSR 305(δεν παίζουν ηχεία της προκοπής ακόμα...). Μέτα απο τα ηχεία έλεγα για καμιά προενίσχυση(αναλόγως τι φράγκα/δουλείες θα παίζουν μέχρι τότε...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις την 8pre και πιστευεις οτι θα παρεις κατι αλλο απο

Ιδανικά να προσφέρει αρκετό gain χωρίς θόρυβο και να αποδίδει πιστά την πηγή σου.
αγοραζοντας καποιον αλλο προενισχυτη? ::)

 

Τι να πω... Καλες αγορες.

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και Απο εμένα.. Παίζω αρκετά χρόνια μπουζούκι επαγγελματικά, ο ήχος που μου αρέσει είναι καθαρός όσο πιο κοντά στο φυσικό του οργάνου. Στα live έχω κάνει το καλύτερο που μπορώ και είμαι ευχαριστημένος Απο τον ήχο μου. Όσο αφορά τις ηχογραφήσεις παιδευομαι περίπου 8-10 χρόνια. Σίγουρα έχω φτάσει σε καλύτερο σημείο Απο όταν ξεκίνησα ΑΛΛΑ όχι ακόμα στο επιθυμητό.. Πειραματίζομαι αρκετά με τοποθέτηση μικροφώνου με ακουστική χώρου προενισχυτες κ.Τ.Λ. Όμως πάλι κάτι φταίει.. Έχω μάθει όλες τις τεχνικές ηχογραφήσεων έχω δει αρκετά βίντεο και εδώ φτάνω στο ερώτημα.. Εφόσον σας πω και τον εξοπλισμό μου θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει λέγοντάς μου τι ακόμα πρέπει να προσέξω. Κάρτα ήχου focusrite scarlet 18i20 προενισχυτη universal audio 710. Mic Akg c414 xlii. Και rode nt2000.  Υγ ο ήχος του μπουζουκιού όταν γράφω είναι απόλυτα προσεγμένος. Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου