Προς το περιεχόμενο

πρέπει να πληρώσω;


apple42

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας. Θείος εξΆ Αμερικής μου έστειλε δέμα τον Αύγουστο το οποίο ειδοποιήθηκα να παραλάβω προχθές από το τοπικό μου ταχυδρομείο. Μου ζήτησαν να καταβάλω δασμούς 60 ευρώ. Τα χαρτιά που το συνόδευαν ανέφεραν δώρο με δηλωμένη αξία 300$.

έκανα μια σχετική έρευνα στο forum αλλά οι απόψεις διίστανται.

Ξέρει κάποιος να μου πει αν πρέπει να πληρώσω για κάτι που είναι δώρο (δεν είναι ηλεκτρονικό, μάλλον κάποιο βάζο ή κρύσταλλο κλπ);

Αν έχει γίνει λάθος τι διαδικασίες πρέπει να ακολουθήσω; Μένω Αθήνα οπότε μπορώ να πάω Πειραιά αν κάτι τέτοιο χρειάζεται.

 

ευχαριστώ και καλές γιορτες σε όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναδιαβασε ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ οτι εχει γραφτει.

 

ΔΩΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ κατα την ελληνικη τελωνειακη νομοθεσια....

 

αρα,δεν εχουν κανει κανενα λαθος

 

(βεβαια ακομα και λαθος να ειχαν κανει σιγα μην εβρισκες το δικιο σου στη μπανανια που ζουμε.. :twisted: )

 

παντως χαιρομαι που το δεμα σου που εφυγε ΑΥΓΟΥΣΤΟ απο Αμερικη ηρθε τωρα,αυτο σημαινει οτι μεχρι το Πασχα θα ερθει και το δικο μου που μου το εστειλαν Οκτωβρη.. :twisted: :twisted:

 

μαμω τη μπανανια μου,μαμω!!!! :twisted:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταινε μωρε οι αμοιροι οι ταχυδρομικοι (το εχω διπλοτριπλοτσεκαρει...) τα χαϊβανια οι τελωνιακοι φταινε....(& οι αθλιες συνθηκες που επικρατουν στο τελωνειο του Πειραια) :twisted:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου