Προς το περιεχόμενο

Susan Tedeschi Band - Little by Little


Alter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

σουπερ μπαντα  ;D

 

.. μ αρεσει εκει στο 2.00 που κοιταει διπλα οπου βρισκετα ο eric clapton και τη βγαζει φωτογραφιες  ;D και μετα παιζει μερικες φρασεις clapton...

 

.. και το πως ανεβαινει η μπαντα στο σολο του Derek Trucks  8) ..

 

Little by little

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πραγματικά φανταστική μπάντα. Στο συγκεκριμένο βίντεο μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση το ότι η Tedeschi σχεδόν δεν μπορεί να σταυρώσει νότα στα σόλα. Έχοντας ακούσει και τις παλιότερες προσωπικές της δουλειές, γνωρίζω ότι η γυναίκα είναι καταπληκτική κιθαρίστρια οπότε υποθέτω ότι είναι λανθασμένη επιλογή η συγκεκριμένη κιθάρα που φαίνεται να μην τη βολεύει καθόλου.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξε μερικές "πράσινες" είναι η αλήθεια.

Παρ' όλα αυτά η μπάντα είναι καταπληκτική. Έχουν φοβερή ενέργεια την οποία σου μεταδίδουν και ξέρουν να παίζουν πολύ καλά τα (μουσικά) όργανά τους.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εμενα παντως το σολο της μου φαινεται καταπληκτικο. ειναι νοτα προς νοτα blues tradition, με πολυ μαυρες "ατσαλες" επιρροες. η απειρια της στη συγκεκριμενη κιθαρα (η στο σολο γενικως) φαινεται απο τα pots που τα τσεκαρει ολα στην αρχη (αγχος  ;D ), στην αρχη δαχτυλα μετα τη δοκιμη πενα κτλ. αλλα το μουσικο κομματι σκοτωνει. δεν ειναι ολα τα blues στυλ shredding. και το πως ανεβαζει ειναι ωραιο (μετα τον clapton γινεται  ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χω δει πολλες δεκαδες φορες αλλα καθε φορα εχει και κατι ακομη.

Thank you Alter!

Θα συμφωνησω οτι το σολο ειναι πολυ καλο.Δεν εχουν σημασια,κατα τη γνωμη μου παντα, τα λαθη που κανει.Μπλουζ ειναι και μεγαλυτερη σημασια εχουν τα σωστα που παιζει,τα λαθη διαγραφονται. ;D ;D

 

Kι ο Albert King καποιες φορες,τις μισες νοτες σταυρωνε αλλα ας μη μιλησουμε για τις αλλες....

Στο κατω,κατω με τετοια φωνη οπως της Tedeschi,παιζεις οτι θελεις.Μιλαμε για θεϊκη φωνη!

Και με τον ξανθο παρεα,σκοτωνουν!

Ο Trucks δε,ειναι μια κατηγορια μονος του.Φοβερος μουσικος και κιθαριστας.

Eπιτρεψε μου φιλτατε Alter μια και μας εφτιασες,να προσθεσω ενα studio μεν αλλα(φωνητικα και σολο,τι να λεμε):

Baby You're Right - Susan Tedeschi

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την ήξερα τη κυρία αλλά παίζει πολύ καλά και τραγουδάει ακόμα καλύτερα!!!

Μου θυμίζει την Bonnie Raitt :D

Και η μπάντα συνολικά ειναι σούπερ, μπράβο :D

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου