Προς το περιεχόμενο

Joe Lynn Turner στο σπήλαιο Ιωαννίνων


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα ακούσει για αυτή τη συναυλία και ήθελα να πάρω μια ιδέα.

Γι'αυτό ευχαριστώ.

Απορούσα μάλιστα πώς έκαναν κανονική συναυλία μέσα σε σπήλαιο.

 

Τώρα που την είδα όμως οφείλω να πω ότι δεν τρελλάθηκα.

Πολύ φλατ. Όλα τα τραγούδια τα ίδια ακούγονται.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Τώρα που την είδα όμως οφείλω να πω ότι δεν τρελλάθηκα.

Πολύ φλατ. Όλα τα τραγούδια τα ίδια ακούγονται.

Έλα μην είσαι τέτοιος...  ;D

 

Αν μη τι άλλο ήταν πολύ εντυπωσιακό.

 

ΥΓ: Δεν ήξερα ότι τα Γιάννενα έχουν θέσει υποψηφιότητα για πολιτιστική πρωτεύουσα...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, ίσως περίμενα κάτι πιο δυνατό και απογοητεύτηκα.  Δεν βοηθάει και το ότι σιχαίνομαι τα unplugged.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ φλατ. Όλα τα τραγούδια τα ίδια ακούγονται.

Έχεις ένα δίκιο, αν και δεν θα έλεγα φλατ. Κάτι το ότι ήταν ψιλοαπροβάριστοι (ζήτημα αν έκαναν μία πρόβα όπως τους έκοψα), κάτι το εντελώς ακουστικό setting που θέλει δουλειά για να βγει καλό...

Είχαν πάντως τις στιγμές τους, ο χώρος είναι out of this world και θα γούσταρα κι εγώ να είμαι εκεί.

 

Αν ποτέ κάνει κανένα τέτοιο σκηνικό εκεί η Loreena McKennitt, θα κοιμάμαι απ' έξω μια βδομάδα πριν! (ναι, μετά θα μπω και μέσα για να την δω!)  

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Αν και δεν ακουγα Rainbow ποτέ, ο Τέρνερ πιστεύω συντηρείται καλύτερα από όλους τους τραγουδιστές αυτής της φουρνιάς. Ίσως, κι ο Glenn Hughes που τώρα τραγουδάει πιο ώριμα απο ότι παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο και πρωτοτυπο σκηνικο για συναυλια το σπηλαιο. Το οτι το live ειναι unplugged ισως να οφειλεται στην ιδιαιτεροτητα του σπηλαιου. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι δυνατον ή ευκολο να γινει μια κανονικη rock συναυλια με την αναλογη ενταση και ηχο μεσα σε ενα τετοιο σπηλαιο.

Ο γερο-Turner ειναι πολυ καλος. Τον ειχα δει live το 1991 με ενα καλο γκρουπακι. Να δεις πως τους ελεγαν? Pink Purple? Deep Floyd? Θα σας γελασω...chin.gif Καλο ως τωρα το live, ειμαι στο 25ο λεπτο που τραγουδαει το Hush. Περιεργη αισθηση να ακους το συγκεκριμενο τραγουδι σε ακουστικη εκτελεση. image.gif

 

ΥΓ:

Α-πα-ρα-δε-κτον το μαλλι του George Gakis. :P

Ας του πει καποιος οτι δεν ζουμε πλεον στα 80s. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θρύλος ο Joe Lynn Turner! ο χώρος η απόλυτη μυσταγωγία, και η μαστίχα του Γάκη δένει...απόλυτα  είναι μέρος της σκηνικής του παρουσίας ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

ΥΓ: Δεν ήξερα ότι τα Γιάννενα έχουν θέσει υποψηφιότητα για πολιτιστική πρωτεύουσα...

 

Θα μπορούσαν.

Έχουν και ΖΑΡΑ και  Η&Μ και IKEA.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο χωρος πρεπει να ειναι εντυπωσιακος , κατι που στην δικη μας εικονα πιθανων δεν αποτυπωνεται  

 

μου αρεσε και ο ηχος  ,φανταζομαι ζωντανα ακουγοταν πολυ καλυτερα

 

τον αν φαινονται απροβαριστοι ,δεν εχω τις γνωσεις να το κρινω , αλλα αν ισχυει αυτο , σε ενα τετοιο χωρο , σε τετοια περισταση και με τετοιο ονομα quest να παρουσιαζεσαι απροβαριστος οταν μαλιστα η συναυλια εστω και μεσω youtube θα την δει ολος ο πλανητης ( και λογω παρουσιας Turner )  ,μου φαινεται πολυ παραξενο .Πιθανων ο Γακης με την μπαντα παιζουν καιρο αυτα τα κομματια και ο Turner ισως ηρθε τελευταια στιγμη και θεωρηθηκε δεδομενο οτι θα κολλησει .

 

οι rainbow ( σαν γνωστος αιρετικος ) μου αρεσαν κυριως με Turner , το street of dreams το θεωρω ενα απο τα καλυτερα κομματια ολων των εποχων , με ξενισε οτι ξεκινησαν με αυτο το σετ , αφου το θεωρω οτι θα επρεπε εκει να κορυφωνεται το σετ .

 

κατι επισης που παρατηρησα ηταν η 'χλιαρη ' αντιδραση του κοινου που μπορει να οφειλεται ,ειτε στην μικρη χωρητικοτητα ( δεν γνωριζω τον χωρο ) ,ειτε στο οτι μεγαλος μερος του κοινου να ηταν προσκεκλημενοι 'ασχετοι ΄με το μουσικο ρεπερτοριο .

 

ο Turner μου αρεσει γιατι τραγουδαει και δεν τσιριζει σαν καποιους της γενιας του , οι οποιοι μαλιστα δεν μπορουν να τσιριξουν και οπως παλια αλλα επιμενουν .

 

λεπτομερεια ... με το καλημερα ο Turner ξεχναει τον δευτερο στιχο και μαλιστα ο Γακης ειναι σε ετοιμοτητα μπας και αναλαβει , αλλα επανερχεται ...

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου