Προς το περιεχόμενο

Πόσο σοβαρά να πάρουμε τα συνθ της Casio;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα παίρνατε ποτέ κάποιο από τα νέα της συνθ είτε για το στούντιο είτε για live; Αν σας άρεσε ο ήχος κάποιου συνθ θα το παίρνατε στο Live ή όχι επειδή θα ντρεπόσασταν δείχνοντας το όνομα Casio στον κόσμο;

 

Για να είμαι ειλικρινής περισσότερο θα μ ενδιέφερε η γνώμη των άλλων για το "πως" παίζω και όχι για το "με τι" παίζω. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και περισσοτερο απ'την γνωμη τους να γουστάρεις με αυτά που παιζεις.  ;)

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο συγκεκριμένα, αν δεν είσαι δώδεκα ετών, και απευθύνεις μέσω δημοσίου βήματος αυτή την ερώτηση, χρειάζεσαι άμεσα ψυχανάλυση για τον εντοπισμό και πιθανή θεραπεία ενοχικών συνδρόμων.

 

Αυτό το ερώτημα που έθεσα θα μπορούσε να το θέσει και ο ψυχαναλυτής στον ασθενή του. Εάν το έθετε ο ψυχαναλυτής αυτό τί σημαίνει; Ότι ο ψυχαναλυτής θα ήταν ανώριμος σύμφωνα με την στενόμυαλη κριτική σου, ή ότι ο ψυχαναλυτής ρωτάει να μάθει την νοοτροπία του άλλου, στην περίπτωση αυτή, του ασθενούς του;

 

Εάν αυτό που λές ίσχυε, τότε και ο ψυχαναλυτής που θα έθετε το ερώτημα αυτό, θα χρειαζόταν ψυχαναλυτή αφού αυτό θα ήταν κατ'εσέ, δείγμα ενοχικών συνδρόμων...

Για να σε βοηθήσω όμως να καταλάβεις καλύτερα το λάθος σου να βιαστείς να προσβάλλεις κάποιον που δεν γνωρίζεις προσωπικά, θα σου πώ και το εξής.

1.) Γνωρίζεις σαφώς ότι ανάμεσα στους ανθρώπους υπάρχουν πολλοί διαφορετικοί χαρακτήρες.

2.) Γνωρίζεις σαφώς ότι ανάμεσα στους ανθρώπους υπάρχουν πολλοί μουσικοί.

3.) το 1+2= γνωρίζεις σαφώς ότι ανάμεσα στους μουσικούς υπάρχουν διαφορετικοί χαρακτήρες ανθρώπων.

4.) Γνωρίζεις σαφώς ότι ανάμεσα στους διαφορετικούς χαρακτήρες υπάρχουν και εκείνοι που είναι περίεργοι για γνώση αλλά και εκείνοι που κοιτάνε το τί λένε οι άλλοι για αυτούς και είναι κολλημένοι στο να πράττουν με τέτοιους τρόπους ώστε να αρέσουν στους άλλους.

5.) Γνωρίζεις σαφώς ότι αυτοί που ψάχνουν να μάθουν, ρωτάνε.

6.) Γνωρίζεις σαφώς ότι αυτοί που μαθαίνουν, πλέον γνωρίζουν.

7.) Γνωρίζεις σαφώς ότι αυτοί που γνωρίζουν κάποιο συγκεκριμένο γεγονός και το συζητάνε, δεν σημαίνει ότι το υποστηρίζουν το γεγονός και ότι το πράττουν, αλλά απλώς το συζητάνε.

 

Ένα παράδειγμα για το 7. Γνωρίζεις σαφώς το φαινόμενο της παιδεραστίας, ότι υπάρχει, ότι κάποιοι το πράττουν κ.λ.π. Το φαινόμενο μπορεί μερικές φορές να το συζητάς με κάποιους για να αποκτήσεις γνώσεις σχετικές. Το ότι γνωρίζεις την ύπαρξη του φαινομένου και το ότι έχεις κάποιες γνώσεις για αυτό, αυτό τί σημαίνει; ότι το υποστηρίζεις και ότι είσαι παιδεραστής μόνο και μόνο επειδή γνωρίζεις την ύπαρξη του; Σαφώς και δεν σημαίνει αυτό αγαπητέ τρόλευ.

 

Ανάμεσα στους ανθρώπους λοιπόν, είμαι και εγώ, δυστυχώς είμαι αλλά τές πάντων είμαι. Και είμαι περίεργος. Και είμαι σκεπτόμενος άνθρωπος και παρατηρητικός. Και κάνω ερωτήσεις για να μάθω. Το ότι συζητάω κάποιο θέμα, δεν σημαίνει ότι το πράττω το θέμα και ότι το υποστηρίζω. Το ότι δεν με γνωρίζεις προσωπικά και βιάζεσαι να με χαρακτηρίσεις αρνητικά από μία πρόταση που έγραψα, έ κάπου εδώ φανερώνεται η ανωριμότητα και ταιριάζει η ερώτηση "πόσο χρονών είσαι";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη επιθεση αλλα το περι προσωπικης γνωριμιας ηταν αμυντικο. Full επιθεση την επομενη φορα.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονίστε ωρισμένοι να καταντήσετε και αυτό το θέμα μου να κλειδωθεί όπως το προηγούμενο. Και πάνω που ήμουν έτοιμος να ρωτήσω σε εκείνο το θέμα αν πρέπει να αγοράσω αυτοκίνητο για να πηγαίνω στα live, ;D καταφέρατε και κλειδώθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ πάντως έχω το casio rapman και είμαι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ευχαριστημένος.

 

Μπορώ να πω δε πως είναι my main synth.

 

Ενα demo που κανα κάποτε που βαριόμουν.  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Και το χωρίς γραβάτα κουστουμάκι δείχνει άνθρωπο που, απο τότε, έβλεπε πολυ μπροστά

 

;D ;D ;D

 

Μέχρι και γραβάτα βαριόμουν να βάλω...να καταλάβεις.  :P ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω το casio rapman και είμαι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ευχαριστημένος.

Ενα demo που κανα κάποτε που βαριόμουν.  ;D

 

Ρε Λακη,εσυ εισαι καλος. ;D ;D

Περα απο πλακα,ειναι πολυ ωραιο το βιντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Λακη,εσυ εισαι καλος. ;D ;D

Περα απο πλακα,ειναι πολυ ωραιο το βιντ.

 

Χρυσό δίσκο έβγαλε με το Casio  ;)  , τι να λέμε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου