Προς το περιεχόμενο

Πόσο σοβαρά να πάρουμε τα συνθ της Casio;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα casio......  με έκανε αυτό που είμαι σήμερα. 

Δεν ξεχνώ από που ξεκίνησα......

  εδώ που έφτασα........ 

 

Άσχετο.

Συνεχιστε

Χαχαχα

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Ρε Λακη,εσυ εισαι καλος. ;D ;D

Περα απο πλακα,ειναι πολυ ωραιο το βιντ.

 

Δεν  ειμαι εγω καλός. Το όργανο φυσάει.

 

Χρυσό δίσκο έβγαλε με το Casio  ;)  , τι να λέμε ....

 

Σε έναν άλλον τοίχο, έχω και την πλατίνα. Με το καζιο πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μου άρεσε πολύ.

 

ΕΥΓΕ!

Κάζιο. Εγγύησις  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ξεκίνησα με γιαμάχα, τα κάζιο πάντοτε τα εκτιμούσα. Με ένα τέτοιο "παιχνιδάκι" που είχε κάτι σαν σάμπλερ, βγάζαμε πρόβα. Ηχογραφούσα την κιθάρα με νεκ μαγνήτη και τέρμα κομμένο το tone καρφί στο κάζιο, και αυτό ήταν το μπάσο. Βάζαμε μετά τα απίστευτα (από όλες τις απόψεις) ντραμς και δημιουργούσαμε ανίερες ωδές στον σατανά και την Άντζελα Δημητρίου. Έτσι κάναμε κέφι στο χωριό κάποτε, τώρα μας έφαγε η ταξικότητα ρε πούστη μου.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το privia έχει αξιόλογο ήχο και πολύ ωραίο πλήκτρο, το είχε φίλος μου πιανίστας όταν παίζαμε επάνω στο stage μια χαρά έβγαινε (το πρώτο μοντέλο privia) το μόνο μείον (αν θυμάμαι καλά) δεν είχε ξεχωριστές main R&L για καρφί και έδινε μόνο από μία έξοδο stereo jack 1/4".

 

Το xw-p1 δεν το έχω ακούσει, φαντάζομαι θα έχει καλά πράγματα σαν synth/rompler.

 

τώρα εγώ προσωπικά με casio δεν θα έβγαινα να παίξω live πρώτον έχω συνηθίσει το interface της korg φτιάχνω πολύ γρήγορα ότι θέλω και ξέρω τo menu δεύτερον δεν μ'αρέσει το βαρυκεντρισμένο 88άρι γενικά (όσο αφορά το privia) και το πιάνο γενικότερα, μ'ενδιαφέρουν μόνο synth/workstation. δεν θα έπαιρνα οτιδήποτε σε 88άρι/73 βαρυ.

 

τέλος υπάρχουν τόσα καλούδια σε Roland, Nord, Yamaha, Kurzweil σιγά μη πάω να πάρω casio δεν θα μάρεσε "βαράει" κάπως μπροστά σε ένα Fantom, Mox, Extreme, nordlead κτλ να βλέπεις "casio" παραπέμπει λίγο σε παιδικό και χαλάει το επαγγελματικό-ηχητικά όχι απαραίτητα οπτικά ναι.

 

αν έπαιρνα θα το έβαζα στα πλάγια να μη φαίνεται η μάρκα ή θα το κάλυπτα με ταινία to be honest 8).

 

 

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@axtarmas

 

Δεν είμαι δέσμιος κάποιου καθωσπρεπισμού και (για να παραμείνω ειλικρινής) δεν ενδιαφέρομαι να σε γνωρίσω προσωπικά. Όταν διαθέτω τον ελάχιστο χρόνο μου για να επισκεφθώ ένα δικτυακό τόπο, απαιτώ να μπορώ να διαβάζω κάτι που να έχει μία σοβαρή αφετηρία. Η έλλειψή της (της σοβαρότητας) είναι η πραγματική προσβολή.

 

Αυτό που προκύπτει από το ποστ σου (έχει ενδιαφέρον ότι κάθονται και σου απαντούν) είναι ότι δεν έχεις καμία γνώμη για τα Κάζιο, αλλά προβληματίζεσαι μήπως σε χλευάσουν έτσι και βγεις στη σκηνή με ένα από αυτά...

 

Ίσως θα έπρεπε να ρωτήσεις απ' ευθείας το κοινό (έχεις, υποθέτω, κοινό... yes?), αντί για εμάς που δεν σε ξέρουμε προσωπικά.

 

Νύξη : οι κοτσάνες, παραμένουν κοτσάνες ακόμη και αριθμημένες.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σοβαρά.

Η σειρά cz πχ @#%^ και δέρνει ...και κοστίζει ψίχουλα

 

Όσο για τη γνώμη των άλλων who cares?

Και αν σε νοιάζει στο χέρι σου ειναι να φτιάξεις ήχους που να αλλάξουν οι "άλλοι" την γνώμη τους.  

 

 

[flash=200,200]https://www.youtube.com/watch?v=Js2HXn7yVGw

 

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

Καλό το demo

Και το χωρίς γραβάτα κουστουμάκι δείχνει άνθρωπο που, απο τότε, έβλεπε πολυ μπροστά

 

 

μεχρι και τον ΕΝΑΝ γιακα εχει πεταξει εξω απο το πετο ως ΓΝΗΣΙΟΣ λαϊκος επαναστατης  ;D απορω που δεν τον εχουν κανει τουλαχιστον προεδρο του ΑΡΕΙΟΥ ΠΑΓΟΥ

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

μεχρι και τον ΕΝΑΝ γιακα εχει πεταξει εξω απο το πετο ως ΓΝΗΣΙΟΣ λαϊκος επαναστατης  ;D απορω που δεν τον εχουν κανει τουλαχιστον προεδρο του ΑΡΕΙΟΥ ΠΑΓΟΥ

ΠροτιμΆν τις γυναίκαι  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου