Προς το περιεχόμενο

Συμπυκνωμένο σύνθημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να ακουνε τον πατερα τους πχ σε καθημερινη βαση να βριζει δεν πειραζει, η παπαρια που τους ειπε μια φορα ο Γκλετσος_παπαρια που ξαναλεω την ακουνε 100 φορες τη μερα_τους πειραξε.

Δεν μεγαλώνουν όλα τα παιδιά με γονείς που μπινελικώνουν αβέρτα κουβέρτα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σωστα. Μονο το 99%. Και δεν μιλαω για καποιους καφρους που βριζουν απ'το πρωι ως το βραδυ βεβαια, μιλαω για τη συγκεκριμενη φραση/λεξη που ακομα και οι γατες αυτης της χωρας προφερουν καθε 5 λεπτα. Ray δεν ξερω σε ποια χωρα ζεις, εδω στην Ελλαδα αυτο γινεται και κανεις δεν ασχολειται, ουτε καν τα πιτσιρικια που εχουν κι αυτα το "Μαλακα" και το "άι γ@$%$ου" σαν καραμελα, και δεν περιμεναν κανεναν Γκλετσο για να "φριξουν". Ξανα, πολυ λογος για το τιποτα imho.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αθήνα ζω. Κανένας γνωστός μου δεν βριζει μπροστά στο παιδί του. Συναναστρέφομαι πολλούς γονείς των φίλων της κόρης μου μέχρι 13 ετών. 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους περασες απο ανιχνευτη ψευδους? ;D

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αθήνα ζω. Κανένας γνωστός μου δεν βριζει μπροστά στο παιδί του. Συναναστρέφομαι πολλούς γονείς των φίλων της κόρης μου μέχρι 13 ετών. 

Ακομα κι ετσι να ειναι, τι σημασια εχει? Λες τα παιδια τους να μην μαθουν να βριζουν, ή να μην εχουν ακουσει σ'αυτη την ηλικια πως μιλανε οι πολιτες αυτης της χωρας?

Το οτι δεν βριζουν καποιοι γονεις στο σπιτι δεν λεει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύχομαι αύριο οι καθηγητές του σχολείου να αφιερωσουν τις πρώτες ώρες για να τονίσουν στους μαθητές,ποσό λάθος ήταν ότι εγινε.

 

Καμία σημασία δεν έχει αν επί της ουσίας έχει δίκιο ο Γκλετσος,καμία σημασία δεν έχει πως μιλάνε τα παιδιά στο σπίτι τους.

Στο σχολείο οφείλουν ειδικά οι θεσμοί να τηρούν τουλάχιστον τα προσχηματα και να μην λέει ο καθένας ότι του κατεβει στο κεφάλι.

 

Έχω από πρώτο χέρι άποψη για το υβρεολόγιο των μαθητών στα σχολεία και αν ειναι ή οχι πιο "προχωρημένο" από το αντιστοιχο της δικής μου γενιάς...

Και όχι από ΕΠΑΛ,ΟΑΕΔ,κ.λ.π.,αλλά από σχολεία που έχουν ανεβασμένο επιπεδο,τα Mουσικα Σχολεία.

Τούτο όμως καμία σχέση δεν έχει με το τι θα πρέπει να πρεσβεύει ένα σχολείο.

 

Όχι ο Γκλετσος δεν έκανε το χειρότερο πράγμα που έχει γίνει στην Ελλάδα τα τελευταια χρονια.

Ο Γκλετσος απλα χθες έβαλε κι αυτος το λιθαράκι του στον κατήφορο της νεοελληνικής αγωγης και αισθητικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ρε σε Waterfall. Δε καταλαβαίνεις ότι η κάθε θέση έχει και το status και τις ευθύνες του, κλπ; Δεν είναι το ίδιο να βρίζω εγώ σε 1 από τα 1000ες ποστ μου και ο Γλέζος, που θεωρείτε παράδειγμα. Και μάλιστα, όπως είπα, σαφέστατα αλλά το προσπέρασες νομίζω, το πρόβλημά μου είναι με την προπαγάνδα στα παιδιά καθώς και με την αντίδραση του κοινού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Γλέζος, που θεωρείτε παράδειγμα.

 

.... καθώς και με την αντίδραση του κοινού.

 

Αυτο ειναι το θεμα, αυτο θα πει οθωμανος, αιωνες βαρανε παλαμακια στον πασα, για να μην πω τιποτα αλλο, δεν εχει αλλαξει τιποτα,  γκιαοοουρ  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σε Waterfall. Δε καταλαβαίνεις ότι η κάθε θέση έχει και το status και τις ευθύνες του
Σαφως και η καθε θεση εχει το status και τις ευθυνες της. Αυτο ας το εχουν υποψην τους πρωτα οι "κυβερνωντες" αυτης της χωρας, που για το μονο που ειναι ικανοι ειναι η μασα (καθε μορφης) και το σπασιμο της μεσης. Αυτο παει για τους κυβερνωντες των τελευταιων 30 χρονων τουλαχιστον, για να μην παρεξηγουμαι.

 

Δεν είναι το ίδιο να βρίζω εγώ σε 1 από τα 1000ες ποστ μου και ο Γλέζος, που θεωρείτε παράδειγμα.

Δεν ειναι το ιδιο, οχι. Απ'την αλλη, το τι θεωρει βριξιμο ο καθενας παιζει. Για τη φραση που ειπε ο Γκλετσος, εστω και μπροστα σε μαθητες, θα σου πω "σιγα τα ωα". Αυτο που εγραψες εσυ εδω για τον Γκλετσο, εστω κι αν δεν εχεις καποια δημοσια θεση, το θεωρω απιστευτα χειροτερο. Και ειναι. Αν θες να βριξεις καποιον, ασε την μανα του απ'εξω. Τελος, μια και μιλησες για θεσεις και ευθυνες, ρωτα καποιον κατοικο της Στυλιδας να σου πει για τον Γκλετσο. Ο οποιος ειναι μεγαλος καραγκιοζης μεν

(δεν θα ξεχασω το απιστευτο ψεμα που ειχε πει στα καναλια πριν πολλα χρονια, οταν ειχε πλακωθει στο κεντρο της Αθηνας με εναν οδηγο λεωφορειου μπροστα σε εκατονταδες περαστικους, λεγοντας οτι την ωρα εκεινη ηταν στο χωριο στο σπιτι της μανας του!)

αλλα στα καθηκοντα του δημαρχου μαλλον τα παει μια χαρα, αν κρινω απο τις ψηφους που παιρνει στη Στυλιδα.

 

...το πρόβλημά μου είναι με την προπαγάνδα στα παιδιά ...

Προσωπικα δεν ειδα καμια προπαγανδα. Μια ευχη εδωσε ο ανθρωπος στους "φιλους" και εταίρους μας, που αν την ακολουθησουν μπορει και να στρωσουν καπως, γιατι τους εχει φαει ξερεις τι... ;D

 

Αν θες να μιλησουμε για προπαγανδα, να σου πω εγω πολλες ιστοριες απο τοτε που πηγαινα σχολειο, και ερχοταν η φιλολογος και μας μιλαγε για το ΠΑΣΟΚ, και που το τριπατο σπιτι της ηταν 50 μετρα διπλα απο το σχολειο και ειχε στο μπαλκονι μια σημαια του κομματος 5χ5 μετρα, και ερχοταν το παιδακι της με το ποδηλατο γεματο αυτοκολλητα του ΠΑΣΟΚ και που η ιδια ειχε αφησει τουλαχιστον 3 παιδια στο μαθημα της, οχι γιατι δεν διαβαζαν, ισα ισα, αλλα γιατι_οπως ειχε πει απ'εξω απ'εξω η ιδια_τα ειχε πετυχει καπου σε καποιες εκλογες να μοιραζουν φυλλαδια της ΝΔ (οποιο εγκλημα τοτε...)

 

Καταλαβες Νικολα γιατι δεν μου κανει και ιδιαιτερο κλικ το "να πανε να γ@$%^&ν" του Γκλετσου, στο οποιο συμφωνω btw απολυτα? Γιατι εχω ζησει και πολυ χειροτερα, απο "καθηγητες"_και οχι μονο_που ποτε δεν σεβαστηκαν ουτε το status ουτε τις ευθυνες της θεσης τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A, και να μη ξεχασω να πω ενα Thanks στην διοικηση για το -1 Karma που μου εβαλε σημερα. Για να δω το Karma του Νικολα? 5. Μαλιστα. Αυτα παθαινεις οταν βριζεις μαναδες αλλων, ανεβαινει το Karma σου. okay.gif

Η βλακεια σε ολο της το μεγαλειο σ'αυτο το φορουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου