Προς το περιεχόμενο

Ενα περιεργο κομματι...


FrosT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα που λετε πειραματιζομουν με drum replacement με το drumagog και βγηκε κατι... μυστηριο  ;D ;D

Εγω μεταλας ειμαι, δεν συνιθιζω να γραφω τετοια  :P :P :P, αλλα ειχε πλακα ειναι η αληθεια.. Για ριχτε μια αυτια και πειτε μου γνωμες

 

To κομματι λεγεται "At Dawn", και σορρυ για το soundcloud link, αλλα ηταν 10mb και δεν χωραγε...

 

http://soundcloud.com/jimimitsos/at-dawn-ex-1-mix-1/s-afrzs

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι ανάμεσα σε Ταραντίνο και Paradise Lost  ;D!! εξαιρετικά καλή συνθετική προσπάθεια που την αδικεί ο ήχος της κιθάρας (σε συχνοτική ανάλυση κυρίως) και η ποιότητα των drum loops!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι ανάμεσα σε Ταραντίνο και Paradise Lost  ;D!! πολύ καλή προσπάθεια που την αδικεί ο ήχος της κιθάρας (σε συχνοτική ανάλυση κυρίως) και η ποιότητα των drum loops!!!

 

Θενκιου  ;D

 

Γενικα δεν προσεξα ιδιαιτερα τις κιθαρες στη συγκεκριμενη μιξη. Οι καθαρες εχουν βγει αρκετα καλα κατα τη γνωμη μου, οι βρωμικες ειναι αρκετα μετριες, αλλα και σε καποιο βαθμο το εκανα επιτηδες για να τις "θαψω" και να δωθει εμφαση στα συνθια και τα τυμπανα.

 

Τωρα τι ακριβως σε ενοχλησε με την ποιοτητα των drum loops?

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν βρίσκω τίποτα το περίεργο στο κομμάτι. Μια χαρά είναι. Μ' αρέσει το τέμπο αλλά και αυτό που παίζουν οι κιθάρες. Ίσως αν ακουγόταν και κάνα synth.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

 

Εγω μεταλας ειμαι, δεν συνιθιζω να γραφω τετοια  :P :P :P, αλλα ειχε πλακα ειναι η αληθεια.. Για ριχτε μια αυτια και πειτε μου γνωμες.

 

Αυτά συμβαίνουν το ξημέρωμα που ξεκολλάει κανείς από τα στερεότυπα. Εσύ πειραματίζεσαι προσπαθώντας να κάνεις κάτι άλλο αλλά σ' αρέσει αυτό που γίνεται τυχαία. Μια χαρά!

 

Αν έβαζες μελωδία και μπάσο ίσως να είχες κάτι ολοκληρωμένο και... δικό σου. ;)

Μη κολλάς! :D

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα μου άρεσε. Έχει χαρακτήρα και άποψη.

Προσωπικά θα έπαιζα συχνότερα με τις δυναμικές (π.χ. περισσότερα ήσυχα περάσματα που να ακολουθούνται από "χαοτικά" ξεσπάσματα, όπως κάνεις στο 3:29-3:30), αλλά εσένα αυτό σου βγήκε και είναι καλό. 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εισαγωγή είναι καταπληκτική. Όσον αφορά τη hard συνέχεια είναι μακράν εκτός γούστου μου. Επίσης τα τύμπανα σ' αυτό το σημείο ακουγονται (αλλά και ως ιδέα είναι) .....*.

 

 

 

 

*Γαλλικό έργο του Β.Ο. που αποδόθηκε στο σινεμά με τον Ζεράρ Ντεπαρντιέ.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τα σχολια παιδες, μαρεσει που σας αρεσει  ;D

 

Αν έβαζες μελωδία και μπάσο ίσως να είχες κάτι ολοκληρωμένο και... δικό σου. ;)

Μη κολλάς! :D

 

Προσωπικά δεν βρίσκω τίποτα το περίεργο στο κομμάτι. Μια χαρά είναι. Μ' αρέσει το τέμπο αλλά και αυτό που παίζουν οι κιθάρες. Ίσως αν ακουγόταν και κάνα synth.. :)

 

Ρε σεις και μπασσο εχει και συνθια. Τι παιζει, δεν ακουγονται καλα? Εγω παντως στα μονιτορ και στα ακουστικα (ψειρες) τα ακουω. Βεβαια μπορει να παιζει και το ψυχολογικο, οτι εγω "ξερω" οτι ειναι εκει  ;D

 

Επισης, κατι που εχουν σχολιασει 3 ατομα μεχρι τωρα ειναι η ποιοτητα των τυμπανων. Τι σας ενοχλει/χαλαει/δεν σας αρεσει/αρεσει οπως ειναι τωρα? Να ξεκαθαρισω οτι ειναι προγραμματισμενα και μιξαρισμενα για να ακουγονται drum machine (δυναμικες ολες φουλ, χωρις humanize, ενα sample για την κασα και ενα για το snare), και μονο τα πιατινια ειναι πιο "ρεαλιστικα".

 

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου