Προς το περιεχόμενο

Αγορα stratocaster!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ φίλε otto##.

 

Να σου πω την αλήθεια, δεν φαίνεται ιδιαίτερα. Τώρα σε στάσιμη φωτό ειναι περισσότερο εμφανής. Αλλα ακομα και εγω που ειμαι λιγο περίεργος, και της "λεπτομερειας" σε κάποια πράγματα, μπορω να πω πως δεν φαίνεται άσχημα.

 

 

Βασικά την ευχαριστιέμαι αυτή την κιθάρα γιατι,

1. ειναι απο τις καλύτερες value for money (μαζι με τη άλλη μου classic vibe tele)

 

2. Ακριβώς επειδή δεν ειναι καμία custom shop/ vintage με ιερά κΣυλα, μπορω να πω πως εχω όλη την ελευθερία να "νιώθω ελεύθερος" πανω της, και να μην με νοιάζει αν θα την γρατσουνίζω, χτυπήσω κτλ. Βασικά εξυπηρετεί το σκοπό της ύπαρξης της.

 

3. Καθώς ήταν πολύ φθηνή για την ποιότητα της, εχω έναν καλο καμβά να πειραξω και να τροποποίησω. Πχ, και η γέφυρα και τα κλειδιά της δεν θέλουν αλλαγμα (κατ´εμε). Ενώ σε αντίθετη περίπτωση κάποιας άλλης φθηνές Στράτ, που η αντικατάσταση τους ειναι δεδομένη.

 

4. Αν και δεν ειναι true laquer, η αίσθηση στην αφή, και το ματ φινιρισμα της ρεπλικας της, σε κανει να νιώθεις πιο άνετα, απο ενα poly φινιρισμα μιας πανάκριβης Στράτ

 

5. Ενα ακομα, οτι μου ήρθε με πολύ καλο fret level που και εγω ακομα δεν το πίστευα!

 

Τεσπα, (μην θεωρηθω και διαφημιστης)... Αλλα... Το όνειρο μου ήταν και παραμένει, κάποτε να καταφέρω να αποκτήσω μια αυθεντική άριστης ποιότητας fender strat. Αλλα καθώς, μέχρι αυτο το σημείο με χωριζουν παρά πολλά (ακομα και στο χέρι να είχα για κάψιμο το λεφτα, δεν νομίζω να τα έδινα εκεί), μπορω να πω πως με καλύπτει αρκετα ;)

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Υπάρχουν ακόμα και harley benton που μπορούν να σας εκπλήξουν. Δεν είναι ίδια τα φθηνότερα όργανα πλέον μ'εκείνα τα παλιότερα τα καυσόξυλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός.

Οπως ειναι και τα αυτοκίνητα σήμερα. Κάποιος ξεκίνησε μια τεχνολογία πχ abs, τώρα έχουν ολα. Βέβαια αλλο yundai αλλο Mercedes. Αλλα, αν μπορούμε και μπαίνουμε σε τέτοιας ποιότητας αυτοκίνητα και στηρίζουμε εκεί τις ζωές μας, νομίζω μπορούμε να ζήσουμε και με ενα καλο αντίγραφο fender ;)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου