Προς το περιεχόμενο

Αγορα stratocaster!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oh yes

 

Κοίτα είναι τι θέλει ο καθένας. 2 carvin πέρασαν από τα χέρια μου. Τη μία την έχω ακόμα και δε θα την πουλούσα ούτε για χρυσάφι (λέμε τώρα). Βέβαια είναι superstrat αλλά τέτοια κατασκευή σε fender σειράς δεν παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κοίτα είναι τι θέλει ο καθένας. 2 carvin πέρασαν από τα χέρια μου. Τη μία την έχω ακόμα και δε θα την πουλούσα ούτε για χρυσάφι (λέμε τώρα). Βέβαια είναι superstrat αλλά τέτοια κατασκευή σε fender σειράς δεν παίζει.

 

Μαζί σου

Αλλα headstock με ΚΕΦΑΛΑΙΑ;

Έλεος

 

Αστειεύομαι φυσικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς ότι δε γράφει fender; Είναι κακό;

 

αν ψαχνεις STRATOCASTER ναι ειναι....αν ψαχνεις κατι ΣΑΝ stratocaster δεν ειναι  ;D

 

αντικειμενικα μιλωντας παντως η Fender ΑΥΤΗ τη στιγμη βγαζει τις ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ κιθαρες σε ολη την ιστορια της και για ΟΛΑ τα βαλαντια....ποτε δεν ειχε τοσο μεγαλη ποικιλια ΤΙΜΩΝ και ΜΟΝΤΕΛΩΝ σε εξαιρετικο value for money....δυστυχως το ευρω μας τα χαλασε και εχει πεσει πολυ  τα τελευταια χρονια και ετσι  ειναι δυστυχως ΠΟΛΥ ακριβοτερες απο οτι ηταν πριν απο 2-3 χρονια....για τους Ευρωπαιους

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ψαχνεις STRATOCASTER ναι ειναι....αν ψαχνεις κατι ΣΑΝ stratocaster δεν ειναι  ;D

 

αντικειμενικα μιλωντας παντως η Fender ΑΥΤΗ τη στιγμη βγαζει τις ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ κιθαρες σε ολη την ιστορια της και για ΟΛΑ τα βαλαντια....ποτε δεν ειχε τοσο μεγαλη ποικιλια ΤΙΜΩΝ και ΜΟΝΤΕΛΩΝ σε εξαιρετικο value for money....δυστυχως το ευρω μας τα χαλασε και εχει πεσει πολυ  τα τελευταια χρονια και ετσι  ειναι δυστυχως ΠΟΛΥ ακριβοτερες απο οτι ηταν πριν απο 2-3 χρονια....για τους Ευρωπαιους

 

Έχει ανέβει πολυ και ο ανταγωνισμός. Θεωρώ πολλά 400-500 ευρώ για squire. Σίγουρα όμως έχεις δίκιο στο ότι φτιάχνει τις καλύτερες που έφτιαχνε ποτέ. Το θέμα είναι ότι άργησε λίγο γιατί τώρα φτιάχνουν και οι άλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ πολλά 400-500 ευρώ για squire.

 

Πριν απο 3 μηνες εκανε 270-320...δυστυχως ομως εχει πεσει το ευρω δραματικα.....σε δολλαρια οι τιμες ειναι ακομα τζαμπα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 450-500 ευρώ οι G&L είναι ανταγωνιστικές ή ακόμα και καλύτερες των high squier και entry mexico; Δεν τις έχω πετύχει πουθενά στην Αθήνα αλλά φαίνονται πολλά υποσχόμενες απ όσα κατάλαβα στην ιντερνετική γύρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 450-500 ευρώ οι G&L είναι ανταγωνιστικές ή ακόμα και καλύτερες των high squier και entry mexico; Δεν τις έχω πετύχει πουθενά στην Αθήνα αλλά φαίνονται πολλά υποσχόμενες απ όσα κατάλαβα στην ιντερνετική γύρα...

 

 

Για εμένα: ANETA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 450-500 ευρώ οι G&L είναι ανταγωνιστικές ή ακόμα και καλύτερες των high squier και entry mexico; Δεν τις έχω πετύχει πουθενά στην Αθήνα αλλά φαίνονται πολλά υποσχόμενες απ όσα κατάλαβα στην ιντερνετική γύρα...

 

Φίλε μου με 500 ευρώ βρίσκεις εξαιρετικά όργανα μεταχειρισμένα. Μην τα δώσεις για κιθάρες made in china. Σχεδόν όλες οι squire που δοκίμασα έχουν κακούς μαγνήτες (όχι μέτριους) και κάκιστα κλειδιά. Οπότε με αναβάθμιση πας πάνω απο 700.

 

Προσωπική γνώμη καθαρά, μη πέσετε να με φάτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Classic Vibe εχουν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΥΣ μαγνητες (tonerider) ,τα κλειδια τους επισης ειναι κορεατικα Ping & ολοϊδια με αυτα που φορανε και οι ακριβες ΜΙΜ.

 

Φίλε μου με 500 ευρώ βρίσκεις εξαιρετικά όργανα μεταχειρισμένα

 

+100

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Classic Vibe εχουν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΥΣ μαγνητες (tonerider) ,τα κλειδια τους επισης ειναι κορεατικα Ping & ολοϊδια με αυτα που φορανε και οι ακριβες ΜΙΜ.

 

+100

 

 

 

Δεν είμαι σίγουρος για τα μοντέλα που έχω παίξει. Πιθανότατα να μην έχω δοκιμάσει αυτά που λες. Συνήθως δεν ξέρω τι μοντέλο είναι, απλά το δοκιμάζω. Ακόμα και να το μανίκι φαινομενικά δε μου κάνει (πιο λεπτό/χοντρό/πλατύ) δοκιμάζω γιατί ποτέ δε ξέρεις τι θα βρεις.

 

Τώρα που το λες, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για την σειρά αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου