Προς το περιεχόμενο

Υιοθετηση παιδιου απο ομοφυλα ζευγαρια



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 177
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ε οχι να με πεις και αριστερο.....για αραξε δεν σε ΕΒΡΙΣΑ εγω.... ;D

 

πες με φουστη και ειμαστε οκ. ;D

 

Θεωρείς το "αριστερός" βρισιά?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Αxtarma ημαρτον σου απαγορευσε κανενας να πηδας η ηρθε κανενας παπας να σε ψαξει?

Και ποιος σου ειπε πως συμφωνουν ολοι με την Παλαια Διαθηκη.

Τωρα αυτα που εγραψες για το Χριστο {αυτη ειναι η καταπιεση των Δυτικων Χριστιανικων κρατων} μαγκια θα ηταν να τα πεις για καποιο αλλο ιερο προσωπο σε αλλα καθεστωτα.

Ξερεις εκει που σεβονται ολες τις ιδιαιτεροτητες προς Συρια μερια λεω μωρε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

που ο  κάθε ζάμπλουτος ομοφυλόφιλος  ψάχνεται για ένα ακόμα αξεσουάρ δεν τη μασάω.

 

Κατανοητό αυτό που λες, αλλά έτσι μπαίνουμε στο παιχνίδι των στερεότυπων- που θίχτηκε

και νωρίτερα.

 

Δεν είναι όλα τα gay ζευγάρια Elton John - David Furnish. Όπως IMHO ήταν εκνευριστικό το «shopping» παιδιων που έκανε η Μαντόνα και η Τζόλι. Όμως αυτό δεν σημαίνει ότι θα πω κάτι της υιοθεσίας.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε οχι να με πεις και αριστερο.....για αραξε δεν σε ΕΒΡΙΣΑ εγω.... ;D

 

πες με φουστη και ειμαστε οκ. ;D

 

 

να μου καεί η strat,δεν είπα κακό λόγο για σενα  ;D

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παίδες θα ήταν προτιμότερο να επιχειρηματολογείτε όταν κάποιος έχει τοποθετηθεί λογικά ή λογικοφανή όταν εκφράζει τον αντίλογο και όχι με ειρωνείες.

Μην τσουβαλίαζετε και γενικεύετε.

Η κουβέντα έχει τραβήξει ωραία.

Εχω κι εγώ άποψη βέβαια αλλά μαθαίνω πράγματα.

Οταν καταλήξω θα ψηφίσω.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ axtarmas: Ο Χριστιανισμός είναι μονοθεϊστική θρησκεία, που να αρχίσω και που να τελειώσω από αυτά που έγραψες.

 

Υποτίθεται ότι είναι μονοθειστική, αλλά Πατήρ-υιός και το περιστέρι της θεάς Αφροδίτης που το είπαν άγιο πνεύμα όταν έφτιαχναν το χριστιανικό παραμύθι. Για αυτά που έγραψα, αν θέλεις ξεκίνα από το πόσες φορές στην καινή διαθήκη διαχωρίζει ο Ιησούς τον εαυτό του από τον πατέρα του ο οποίος είναι στην παλαιά διαθήκη εκείνος ο ζηλότυπος, εκδικητικός θεός που λέει περισσότερα ψέματα και από τον ίδιο τον σατανά και είναι γραμμένα στη βίβλο τα ψέματα του και από το πόσο διαφορετικές διδαχές έχει ο παλαιοδιαθηκικός θεός από τον καινοδιαθηκικό ιησού. Μία από τις διαφορές την σημείωσα ήδη.

Το πρόβλημα όμως με τους πιστούς είναι ότι οι περισσότεροι δεν έχουν κάν διαβάσει την βίβλο και δεν γνωρίζουν τί πραγματικά λέει και απλώς ότι έχουν ακούσει από κηρύγματα τα πιστεύουν. Πολύ δούλεμα πέφτει γενικώς στην ανθρωπότητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκνα

 

Ξέρεις κάτι για μένα που δεν ξέρω εγώ? Έτσι φαίνεται. Όπως και να 'χει, απαξιώ να απαντήσω σε "εύκολους στόχους" -sitting ducks (μέ ή χωρίς παυσίπονα), οπως εσύ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρείς το "αριστερός" βρισιά?

 

 

ναι,οπως αλλωστε και το "δεξιος".

 

ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ πασε οροι ΧΡΥΣΗ μου... ;D..μονο κατι ΤΣΟΛΙΑ αραχνιασμενα τους χρησιμοποιουν πια στον πολιτισμενο δυτικο κοσμο.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Αxtarma ημαρτον σου απαγορευσε κανενας να πηδας η ηρθε κανενας παπας να σε ψαξει?

Και ποιος σου ειπε πως συμφωνουν ολοι με την Παλαια Διαθηκη.

Τωρα αυτα που εγραψες για το Χριστο {αυτη ειναι η καταπιεση των Δυτικων Χριστιανικων κρατων} μαγκια θα ηταν να τα πεις για καποιο αλλο ιερο προσωπο σε αλλα καθεστωτα.

Ξερεις εκει που σεβονται ολες τις ιδιαιτεροτητες προς Συρια μερια λεω μωρε ;)

 

Αγαπητέ, αυτά που λές είναι λίγο άσχετα. Χρησιμοποίησα την φράση "Ειδικά οι ενσυνειδήτως χριστιανοί θα πρέπει να ντρέπονται όταν κατηγορούν τους ομοφυλόφυλους για ανωμαλίες."

 

Οι ενσυνειδήτως χριστιανοί είναι αυτοί οι οποίοι γνωρίζουν πραγματικά το δόγμα της θρησκείας που πιστεύουν, αυτοί που διαβάζουν τακτικά την βίβλο και ότι άλλο σχετικό και όχι αυτοί που απλώς πιστεύουν επειδή έτσι έμαθαν από μικρά παιδιά και απλά πηγαίνουν 10 φορές το χρόνο στην εκκλησία και όλα μέλι γάλα.

Αν είσαι χριστιανός ενσυνείδητως όπως το γράφω, έχεις διαβάσει τη π.διαθήκη και συμφωνείς με αυτά που λέει. Εφόσον συμφωνείς την αποδέχεσαι αφού η ίδια η θρησκεία την αποδέχεται ώς θεόπνευστη και θεμέλιο της πίστης της. Αν ανήκεις σε κάποια αίρεση και δεν την αποδέχεσαι, αυτό είναι δικό σου θέμα, εγώ αναφέρομαι σε επίσημα πράγματα και όχι σε προσωπικές απόψεις.

Αυτά που λέω για τον Ιησού, δεν τα λέω από μαγκιά, τα λέω να πληροφορήσω τί πραγματικά συμβαίνει εκεί έξω μήπως και υπάρχει κάποιος περίεργος που θέλει να μάθει 2 πράματα που δεν του έχουν πεί, να τα μάθει. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν οι μαγκιές γενικά, ούτε διαδικτυακώς ούτε εκτός ιντερνετ, με ενδιαφέρει να προσφέρω όση γνώση κατέχω και όποιος την πάρει να κάνει ότι θέλει με αυτήν. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου