Προς το περιεχόμενο

Vox PATHFINDER 10 Guitar Amplifier


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Πω τωρα θυμηθηκα τον Pathfinder 15 R που ήταν πολυ καλυτερος κατα τη γνωμη μου και πλεον discontinued. Πριν απο πολυ καιρο τον εδινε ενας στις αγγελιες πολυ φθηνα (50-60 €) και το εχω μετανοιωσει. Αναζητησε τον οπωσδήποτε στα μεταχειρισμένα αντι του 10.

 

Αυτός ήταν όντως καλλίτερος.....είχε και tremolo και reverb....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

τον εχω εδω και κανα 2 βδομαδες και μου εχει φανει πολυ καλη αγορα. Η χρήση ειναι σε πολύ χαμηλή ένταση για να εχω ηχο ηλεκτρικης οποιαδηποτε ωρα. Ειναι practice amp και ως τετοιος πρεπει να αντιμετωπιζεται, για να παίζει χαμηλά και καθαρά, το βρώμικο κανάλι του το εκλαμβάνω ως χιούμορ και πετάλια δεν έχω δοκιμάσει πάνω του..

 

Πάντως παλιότερα είχα και τον ac4tv και ο pathfinder μου φαίνεται πολύ πιο "σοβαρός". Δεν έχει ίχνος θορύβου/φυσήματος και παίζει πραγματικά χαμηλά με χροιά ηλεκτρικής..

 

Αυτό που ήθελα πιο πολύ να μάθω (αν τον έχει κάποιος) είναι πώς ακόυγεται στο τέρμα, γιατί δεν τον άνοιξα πολύ (είχε κόσμο εκει που τον άκουσα), και ήθελα να δώ τα όρια του

bulldog 6,5" .

 

δεν ακούγεται καλά. Τρίζει, πνίγεται, χάνει την όποια ισορροπία έχει παίζοντας χαμηλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Thanx για το review Πέτρο, εγω την εγκατέλειψα την ιδέα.

Καλόπαιχτος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακαλώ :)

 

καλά έκανες και εγκατέλειψες..αφού θες για ηχογραφήσεις, εγώ στη θέση σου θα κοίταζα το αντίστοιχο tech21 character

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

παρακαλώ :)

 

καλά έκανες και εγκατέλειψες..αφού θες για ηχογραφήσεις, εγώ στη θέση σου θα κοίταζα το αντίστοιχο tech21 character

Θα το δω, όταν με ξαναπίασει το gas για recording  ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου