Προς το περιεχόμενο

Vox PATHFINDER 10 Guitar Amplifier


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Μιας και ασχολούμαι μόνο με το recording και το practice, και με βάση την αρχή μου ότι τα watt χρειάζονται ΜΟΝΟ στα σεσουάρ (είναι αδύνατον να στρώσει το μαλλί με κάτω από 2.200 watt   ;D ;D ;D ;D ;D ) και επειδή τον είδα και τον άκουσα  και είναι σαν μπισκοτάκι, ήθελα να  ήξερα αν τον έχει κανείς (γιατί μου μπήκαν ιδέες).

 

Είμαι σίγουρος ότι με ένα μικροφωνάκι και ίσως κανα πεταλάκι reverb ή delay , θα κελαηδήσει  μέσα σε track.

 

Στα υπέρ επίσης: Δεν πίανει χώρο και "γραφει" vintage σε βίδεον.

 

Y.Γ. Είναι και open back , οπότε κοτσάρεις και δεύτερο μικροφωνάκι άμα λάχει  ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ρε συ Λάκη χάλια ακούγεται.

Και αν ακούγεται έτσι στο βίντεο...

 

Όχι απο κοντα ακούγεται πολύ πιο καλά, εδώ μάλλον ο τύπος τον έχει με line out ή ήχο κάμερας και μπουκωνο- τζιτζικίζει  ;D ;D ;D.

 

Αυτό που ήθελα πιο πολύ να μάθω (αν τον έχει κάποιος) είναι πώς ακόυγεται στο τέρμα, γιατί δεν τον άνοιξα πολύ (είχε κόσμο εκει που τον άκουσα), και ήθελα να δώ τα όρια του

bulldog 6,5" .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Λάκη χάλια ακούγεται.

Και αν ακούγεται έτσι στο βίντεο...

Έψαξα, έτσι από περιέργεια, τα βίντεο'ς στο youtube με το βοξάκι (δεν είναι και πολλά....) και το καλλίτερο(επιρροές LK...) σε ήχο που βρήκα ήταν αυτό..... 
 

Εντάξει δεν το λες και η επιτομή του ΗΧΟΥ σε ενισχυτή κιθάρας, αλλά 65 ευρουλάκια είναι αυτά........και είναι και γλυκούλης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

........και είναι και γλυκούλης....

Είναι το άτιμο  ;D ;D

 

Πιστεύω ότι μέσα σε recording, αν τον σκαλίσεις, και με υποβοηθήματα....στρώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν το λες και η επιτομή του ΗΧΟΥ σε ενισχυτή κιθάρας, αλλά 65 ευρουλάκια είναι αυτά........και είναι και γλυκούλης....

Πλάκα με κάνεις. Ακούγεται σαν έναν FBT που είχα όταν πήρα την πρώτη μου κιθάρα.

Τώρα αν θες να πετάξεις 65 ευρώ για το γλυκούλη (που δεν είναι kate me) πέτα τα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και εγω έψαξα στο youtube να δώ καμία "σοβαρή" παρουσίαση, αλλά δεν βρήκα.

Θα μου πεις ποιός θα ασχοληθεί  ;D ;D ;D

 

Ήλπιζα σε κάναν Rob Chapman, αλλά μπα....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

1/4 διαζύγιο δουλειά(λαίμαι τώρα) και καθάρισες.....  http://www.thomann.de/gr/vox_ac4tv.htm   ;D

 

Ό άλλος με αρέZει γιατί μοιάζει με τον AC30  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω τωρα θυμηθηκα τον Pathfinder 15 R που ήταν πολυ καλυτερος κατα τη γνωμη μου και πλεον discontinued. Πριν απο πολυ καιρο τον εδινε ενας στις αγγελιες πολυ φθηνα (50-60 €) και το εχω μετανοιωσει. Αναζητησε τον οπωσδήποτε στα μεταχειρισμένα αντι του 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου