Προς το περιεχόμενο

Upgrading... τι να αγοράσω; Μικρόφωνο; Preamp;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εννοείς προενισχυτή και όχι Mic να υποθέσω.

Τσέκαρα το universal audio solo 610 δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια άποψη επί του συγκεκριμένου... αν το έχει ακούσει κανείς ή αν στα ίδια λεφτά υπάρχει κάτι αντίστοιχο να κοιτάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ λάθος κατάλαβα την πρότασή σου. εννοείς πρώτα να πάρω τον προενυσχιτή και μετά μικρόφωνο. εγώ κατάλαβα στη αρχή να κοιτάξω στη σελίδα της universal audio για mic! Sorry για την παράφραση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ampouternational θα γίνω λίγο κακός (προλαβαίνοντας έτσι τους modulators :twisted: :twisted: ) και θα σου πω να γράφεις στα ελληνικά όπως είναι οι κανόνες του forum ! :wink:

 

Εκτός βέβαια και αν παίζει πρόβλημα οπότε το αναφέρεις για να προλάβεις διάφορους κακεντρεχείς σαν τον υποφαινόμενο ! :D :D :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ παιδιά τί τιμές είναι αυτές. 500 ευρώ 1000 ευρώ. Είστε πλούσιοι ή όλα τα λεφτά σας πάνε εκεί;

Στον Νάκα που πήγα και ρώτησα για μικρόφωνο μου είπε για το Rode NT 1000 (300 ευρώ) μου είπε (αυτός είναι κάτι σαν γνωστός μου) ότι σε κάποιους που τους έβαλε να ακούσουν ηχογραφήσεις με αυτό του είπαν ότι ήταν studio ηχογράφηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά όλα τα λεφτά μας πάνε εκεί....

Κ εγώ έχω ακούσει απο γνωστό μου οτι το συγκεκριμένο (ντ 1000) είναι πολύ αξιοπρεπές.

Το θέμα είναι οτι προενίσχυση της τάξης των 500ε θα δώσει κάτι παραπάνω η θα είναι πεταμένα λεφτά?

Αν έχει άποψη κάποιος ηχολήπτης ας μας φωτίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ παιδιά τί τιμές είναι αυτές. 500 ευρώ 1000 ευρώ. Είστε πλούσιοι ή όλα τα λεφτά σας πάνε εκεί;

 

Ούτε το ένα ούτε το άλλο. Πλούσιος σίγουρα δεν είμαι. Είμαι όμως 23, οπότε δεν έχω τρεχούμενα έξοδα εκτός από βενζίνη και κινητό, άρα ό,τι μου μένει μπορώ να το ξοδεύω σε μουσικά χωρίς πολύ άγχος. Ε, όταν για 5 χρόνια δεν ξοδεύεις υπερβολικά σου μένουν και 2000¤ στην άκρη. Αυτά τα δίνεις και παίρνεις κιθάρα. Μετά δεν έχεις μία. Και μετά ψάχνεις να βρεις δουλειά για να αγοράσεις μικρόφωνο, monitors + προενυσχιτή :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 500 καλύτερα να πάρεις μικρόφωνα. Στα 1000 προσανατολίσου σε pre-amp και αμέσως μετά σε μικρόφωνο! 8O

 

Ένα mic γύρω στα 500¤ θεωρείτε ότι είναι αξιοπρεπές για ηχογράφηση; Προφανώς δε λέμε για ήχο επαγγελματικού επιπέδου (το mic είναι το τελευταίο που με εμποδίζει :lol:), αλλά για ένα καλό επίπεδο home demo κλπ.... Προτάσεις; Το θέλω για φωνή το mic, αλλά αν δουλεύει ανθρώπινα και με κλασσική κιθάρα θα το εκτιμούσα....

 

Και βασικά το ερώτημα είναι: handheld ή όχι; Από handheld κοίταγα (το έχω ξανα-αναφέρει νομίζω) το AKG c535eb που είναι κλασσικό μάλλον.... Αλλά υπάρχουν και άλλες επιλογές σίγουρα, και σε large diaphragm.... Ιδέες;;

 

Το πρώτο που θέλω να αγοράσω τώρα είναι mic, μετά monitors, οπότε βοήθεια κυρίως για mic :lol: THANKS :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι όμως 23, οπότε δεν έχω τρεχούμενα έξοδα εκτός από βενζίνη και κινητό, άρα ό,τι μου μένει μπορώ να το ξοδεύω σε μουσικά χωρίς πολύ άγχος.

 

find yourself a girl !

...και μετά θα δεις πόσα λεφτά θα σου μένουν :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε το ένα ούτε το άλλο. Πλούσιος σίγουρα δεν είμαι. Είμαι όμως 23' date=' οπότε δεν έχω τρεχούμενα έξοδα εκτός από βενζίνη και κινητό, άρα ό,τι μου μένει μπορώ να το ξοδεύω σε μουσικά χωρίς πολύ άγχος. Ε, όταν για 5 χρόνια δεν ξοδεύεις υπερβολικά σου μένουν και 2000¤ στην άκρη. Αυτά τα δίνεις και παίρνεις κιθάρα. Μετά δεν έχεις μία. Και μετά ψάχνεις να βρεις δουλειά για να αγοράσεις μικρόφωνο, monitors + προενυσχιτή...(προενισχυτή) :lol:[/quote']

 

Και μετά ψάχνεις να βρεις δουλειά πακετάς; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου