Προς το περιεχόμενο

κονσολα mixer βασικες λειτουοργιες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1 για soundcraft αν και τη δίνει λίγο τσιμπημένη.

Εγώ θα πώ μια τελευταία φορά οτι ο,τι έχω ακούσει σε ενσωματωμένο εφέ σε κονσόλα ειναι για γέλια.

Εκτος απο κάτι built in delay σε 70s κονσόλες που εκεί το delay εσπερνε αλλα η κονσόλα ήταν για πέταμα ::)

Anyway,καλή τύχη με ο,τι επιλέξει και καλές μουσικές στον OP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μα στα λεφτά αυτά μόνος σου είπες οτι δεν υπάρχει κάτι αλλο.

Ειπα οτι "Σ'αυτα τα λεφτα η Behringer παιζει μονη της" εννοωντας οτι η κονσολα της προσφερει πολλα περισσοτερα απο τις κονσολες αλλων εταιρειων σ'αυτη την τιμη. Εκει πηγαινε το "παιζει μονη της". Οπως εγινε και με την Χ32 κονσολα της, η οποια παλι παιζει μονη της σ'αυτη την τιμη που την εχουν, με προδιαγραφες που αλλες αντιστοιχες κονσολες προσφερουν στην τριπλασια τιμη. Αν δεν αγοραζε τη Midas η Behringer δεν θα βλεπαμε τετοια κονσολα με τετοια specs σ'αυτη την αστεια τιμη ουτε στα πιο τρελα μας ονειρα. 

 

Επίσης απεχθάνομαι τελείως την εμφάνιση των προιόντων της.Μυρίζει cheap απο χιλιομέτρα.

Δεν ξερω τι "μυριζει" απο μακρια, προσωπικα οσες κονσολες ειχα απο την εταιρεια αυτη ηταν φτιαγμενες σαν τανκ και δεν επαθαν ποτε καποιο προβλημα. Δεν μπορω να σου πω για αλλα προιόντα της, οι κονσολες της παντως ηταν και παραμενουν ενα απο τα δυνατα της σημεια.

 

Παντως εγω γουστάρω να βλέπω ΜΑDE IN JAPAN / MADE IN USA /MADE IN UK...
Εγω παλι δεν εχω προβλημα, ας ειναι και Made In Arahova, αρκει να ειναι καλο. Ποσα προϊοντα πλεον δεν ειναι Made In China? Λιγα. Ακομα και τα iPhone εκει φτιαχνονται. Τα Kurzweil synths, εκει κι αυτα. Το Hammond εδω διπλα μου, ειναι Made In China. Περνα μια βολτα απ'το σπιτι να το δεις και να μιλησουμε για ποιοτητα κατασκευης. :-*

 

Ξεχασες τον ανθρωπινο παράγοντα που λέγεται μεράκι.

Μια χειροποίητη κιθάρα ειναι ακριβότερη απο μια squier οπως και ενα moog ειναι ακριβότερο απο ενα (τωρινό) Roland.

Δεν ξεχναω ποτε τον ανθρωπινο παραγοντα, ισα ισα. Αλλα εδω δεν μιλαμε για χειροποιητα προϊοντα. Οσο για το Moog, το εχω υπεραναλυσει το θεμα εδω και χρονια, εχουν γινει ομηρικοι καυγαδες στο ΝΟΙΖ γι αυτο το υπερ-σουπερ-ντουπερ-κοστολογημενο οργανο. Μιλαμε για αστεια περιπτωση... :-X

 

Εγώ θα πώ μια τελευταία φορά οτι ο,τι έχω ακούσει σε ενσωματωμένο εφέ σε κονσόλα ειναι για γέλια.

Εδω παει η ερωτηση "ποσες δεκαετιες εχεις να ακουσεις εφφε κονσολας?" :P

Εισαι υπερβολικος. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μια άλλη καλή επιλογή και μέσα στο budget σου είναι η Yamaha 124cx

 

Εγώ προσωπικά θα πήγαινα για τη Yamaha και με τα ρέστα θα έπαιρνα και ενα DI box.

 

Την έχω αυτή τη yamaha, καλή είναι (έχω κάνει καμμια 20αρια live μ' αυτήν) και "ακούει" γενικά, συν του οτι έχει αυτούς τους κομπρέσορες στα πρώτα 4 κανάλια που αν και δεν είναι τίποτα φοβεροί κάνουν ειδικά στα φωνητικά πολύ καλή δουλειά. Το μόνο μείον... ΠΟΛΥ ΠΛΑΣΤΙΚΟΥΡΑ κατασκευή, δε σου δίνει καθόλου στιβαρή αίσθηση. Την είχα πάρει από τομαν χωρίς να το έχω πάρει χαμπάρι αυτό - φανταζόμουνα οτι το σασί θα είναι μεταλικό - και είχα ψιλοξενερώσει όταν την είδα. Αν το ΄ξερα μπορεί και να μην την έπαιρνα. Με τον καιρό συνήθισα.... ;D

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου