Προς το περιεχόμενο

Για την Maggie


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

H Maggie είναι μια φίλη και μου ζήτησε να της γράψω ένα κομμάτι για να χρησιμοποιήσει σε βίντεό της. Όπως και έπραξα.

 

 

Σχόλια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για μένα που ειμαι ελάχιστα σχετικός, η εξέλιξη του σαν σύνθεση ειναι τρομερή. Το μόνο που με αποσπά λίγο ειναι αυτό το κρουστό που εμφανιζεται στο 0.26 και μένει ως το τελος. Φαντάζομαι οτι ισως εξυπηρετούσε καποιο σκοπό μαζι με το βίντεο αλλα δεν βλέπουμε το βίντεο και το χάνουμε.

 

Κατα τα άλλα ειναι αντάξιο των γνωστών υψηλών ποιοτικά σταθμών σου. Και χαίρομαι πολυ που ανεβάζεις που και που εργα σου εδώ σε μας.

 

(αγαπημένο μου ήταν το sketch 1. Αν και καμια φορά χάνω τις ενμερώσεις λογω απουσίας.)

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Maggie είναι μια φίλη και μου ζήτησε να της γράψω ένα κομμάτι για να χρησιμοποιήσει σε βίντεό της. Όπως και έπραξα.

 

 

Σχόλια;

 

Το κομμάτι είναι πολύ καλό. Ελπίζω όμως η φίλη σου να μην είναι αυτή εδώ.  ;D ;D

https://en.wikipedia.org/wiki/Maggie_(film)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω όμως η φίλη σου να μην είναι αυτή εδώ.  ;D ;D

https://en.wikipedia.org/wiki/Maggie_(film)

 

Βασικά να το εύχεσαι γιατί σημαίνει μεγάλη επιτυχία για τον Nikolas!  ;D

 

Πολύ ωραίο το κομμάτι. Αυτό το κρουστό στο 0:26 κι εμένα με κούρασε. Μου ακούγεται σαν μετρονόμος. Το κομμάτι όμως είναι πολύ καλό, εξελίσεται επίσης πολύ καλά κατά τη διάρκειά του, χωρίς να κουράζει, 'μετρημένο' θα έλεγα. Να μην παραβλέψουμε όμως το γεγονός πως με το video μαζί το αποτέλεσμα σίγουρα θα είναι τελείως διαφορετικό (προς το καλύτερο βέβαια, αφού θα δεθεί και με εικόνα). Καλή δύναμη και συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικο, εξαιρετικο!! Σου εφιστω την προσοχη στην ενταση του πιανου που ειναι παρα πολυ ψηλα κατα τη γνωμη μου! Σκεπαζει (ειδικα στην αρχη) τα πολυ ομορφα εγχορδα απο πισω!

 

Πολυ ομορφο ομως!

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω δεν συμπαθησα πολυ το μετρημα που βγαζουν τα ογδοα. Σαν να εγραψες μαζι και το μετρονομο βγάζει.

 

Ισως καποιο άλλο κρουστο πιο μπάσο στην αρχη καθε δευτερο μετρο με 8α με delay fade out για να δεσποζει και πιο αεράτα ο ρυθμος του αριστερου χεριού του πιανου.

 

Σαν θεμα φυσικα ειναι πολυ ωραιο και συναισθηματικα και απο θεμα αναπτυξης.

 

Ενταξει θα μαθεις, δεν ειναι τιποτα (χαχαχαχχα πλακα κανω)

 

Πολύ ωραίο.

Ακομα και στις πιο "απλές" σου συνθεσεις, αναδεικνύεται το μεγαλείο του ταλέντου σου.

 

Ευχομαι πάντα επιτυχίες στη διεθνή σκηνη ωστε να νιώθουμε και εμεις υπερηφανοι κλέβοντας λιγη απο τη δόξα σου και μόνο που εισαι ενας τόσο καλός συμφορουμίτης.

 

I love it!!!

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν αρχίζει το "τσίκι-τσίκι" είναι ενοχλητικό, να πω την αλήθεια περίμενα να μπούνε ντραμς μετά από 4 μέτρα αφού το άκουσα. Αργότερα καλύπτεται κάπως από τα έγχορδα και δε χτυπάει όσο στην αρχή αλλά αν το θες βάλτο λίγο πιο σιγά.

 

Ωραία η σύνθεση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικόλα καταπληκτική μελωδία με συνεπήρε! Όπως είπαν και τα παιδιά από πάνω αυτό το κρουστό όντως ακούγεται σαν μετρονόμος λίγο αλλά δεν με ενόχλησε τόσο πολύ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι μεγας μαΝεστρος τελικα μαεστρο μου  ;D

 

Εξαιρετικο (δεν περιμενα αλλωστε κατι αλλο)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό και εξαιρετικά κινηματογραφικό. Το στεφάνι που ακούγεται και που αναφέρθηκε παραπάνω, προσωπικά όχι μόνο δε με πείραξε, αλλά μου έδωσε σαφώς την εικόνα ενός γεγονότος που συμβαίνει σε πραγματικό χρόνο μπροστά στα μάτια μου. Κάποιος που τρέχει σ' ένα αστικό τοπίο π.χ.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου