Προς το περιεχόμενο

Μπλιαχρινγκερ ble100


Tthawth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκανα ομως ενα αλλο λαθος...πηρα την fcb 1010 :evil:

 

8O 8O 8O

 

γιατι το λες αυτο μειζ?? εγω την εχω για να χειριζομαι το audiomulch και κάποια vsts και παιζει ψιλοτέλεια! τέλεια για την ακριβεια.

 

και τα δύο εξπρεσιον που εχει πανω δεν με χαλασαν καθολου!

 

εχεις κάποια συγκεκριμένη κακή εμπειρία?

:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εκανα ομως ενα αλλο λαθος...πηρα την fcb 1010 :evil:

 

8O 8O 8O

 

γιατι το λες αυτο μειζ?? εγω την εχω για να χειριζομαι το audiomulch και κάποια vsts και παιζει ψιλοτέλεια! τέλεια για την ακριβεια.

 

και τα δύο εξπρεσιον που εχει πανω δεν με χαλασαν καθολου!

 

εχεις κάποια συγκεκριμένη κακή εμπειρία?

:(

εχω πολη κακη εμπειρια!καταρχας το κακο ξεκιναει απο το manual το οποιο ειναι απαισιο.μετα απο πολυ κοπο και χρονο καταφερα να την προγραματισω να δουλευει με το g major και με τον προενισχυτη μου με ενα μεγαλο μειονεκτηα:τα expression pedals και η ευαισθησια τους.με λιγα λογια οταν μετακινω πολυ αργα ενα expression pedal αυτο δεν κανει τιποτα!και μονο προς το τελος της διαδρομης του "ξυπναει" επισης δεν μπορω να ρυθμισω τον τροπο που θα λειτουργει γραμμικα κλπ.οταν εστειλα mail στην behringer ποτε δεν πηρα απαντηση,ενω η tc.electronic μου ειπε οτι το προβλημα ειναι θεμα της behringer.επισης η πεταλιερα ειναι σχετικα καινουρια και εχει το τελευταιο firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζομαι θα έκανες calibration τα εξπρέσιον ε?

 

σε κάθε περίπτωση το μανιουαλ είναι με βεβαιότητα απαράδεκτο αλλά υπάρχει μια πολύ ωραία λίστα στο yahoo groups για την fcb1010 και εκέι υπάρχουν τύποι με πολλά προβλήματα παρόμοια με τα δικά σου. εκεί επίσης έχει και άπειρα Pdf για διάφορους συγχρονισμούς.

 

αλλά για τα 180 ευρώ που έδωσα για να την πάρω είμαι εξαιρετικά ικανοποιημένος. χώρια που σε στραβή την φέρνεις και στο κεφάλι κανενός, τόσο βαριά που είναι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζομαι θα έκανες calibration τα εξπρέσιον ε?

 

σε κάθε περίπτωση το μανιουαλ είναι με βεβαιότητα απαράδεκτο αλλά υπάρχει μια πολύ ωραία λίστα στο yahoo groups για την fcb1010 και εκέι υπάρχουν τύποι με πολλά προβλήματα παρόμοια με τα δικά σου. εκεί επίσης έχει και άπειρα Pdf για διάφορους συγχρονισμούς.

 

αλλά για τα 180 ευρώ που έδωσα για να την πάρω είμαι εξαιρετικά ικανοποιημένος. χώρια που σε στραβή την φέρνεις και στο κεφάλι κανενός' date=' τόσο βαριά που είναι :D[/quote']

το εχω ψαξει οσο δε φανταζεσαι!τι forums τι mail εχω στειλει...αστα να πανε!και στο κατω κατω τοσο χρονο που εχασα,δεν αξιζε τελικα!μαλον θα τη δωσω να παρω μια roland να ησυχασω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω ψαξει οσο δε φανταζεσαι!τι forums τι mail εχω στειλει...αστα να πανε!και στο κατω κατω τοσο χρονο που εχασα,δεν αξιζε τελικα!μαλον θα τη δωσω να παρω μια roland να ησυχασω!

 

:?

 

ρισπέκτ τοτες αδερφέ. η αλήθεια είναι οτι εγώ δεν το έχω δοκιμάσει με quadraverb και ρακ γενικά, γι'αυτό να είμαι τόσο ικανοποιημένος μαζί του.

 

η ρόλαντ πόσο κάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω πηρα το BLE100 καθως και το EQ700 (40¤ και τα δυο).Αμφοτερα βγαζουν και γ#$^@ τα φυσηματα :evil: Δεν φταινε ουτε τα οργανα ουτε τιποτε αλλο παρα μονο τα παιχνιδακια της Behringer.Εχω κονσολα της εταιριας (UB1622-fx) το Tube ultragain Mic100, to B-1(μικροφωνο) και την X-V-amp(πεταλιερα).Εκτος απο τα πεταλια ολα τα αλλα ειναι "μια χαρα" για τα λεφτα τους, εχουν βεβαια ελλατωματα που θα ηθελα 2 σελιδες για να τα απαριθμησω, αλλα οπως εχουμε πει τοσες φορες για τη Behringer αυτο που την κανει ενδιαφερουσα ειναι το price-performance ratio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω πηρα το BLE100 καθως και το EQ700 (40¤ και τα δυο).Αμφοτερα βγαζουν και γ#$^@ τα φυσηματα :evil: Δεν φταινε ουτε τα οργανα ουτε τιποτε αλλο παρα μονο τα παιχνιδακια της Behringer.Εχω κονσολα της εταιριας (UB1622-fx) το Tube ultragain Mic100' date=' to B-1(μικροφωνο) και την X-V-amp(πεταλιερα).Εκτος απο τα πεταλια ολα τα αλλα ειναι "μια χαρα" για τα λεφτα τους, εχουν βεβαια ελλατωματα που θα ηθελα 2 σελιδες για να τα απαριθμησω, αλλα οπως εχουμε πει τοσες φορες για τη Behringer αυτο που την κανει ενδιαφερουσα ειναι το price-performance ratio.[/quote']

 

Εχεις δίκιο. Κι εγω έχω υπόψιν κάποια πετάλια της Behr, που αξίζουν έστω και για φθηνή λύση. Ειδικά όμως για το ble100 διαπίστωσα και με την βοήθεια σας οτι ειναι μεν φθηνό αλλα δεν είναι λύση. Όσο και να προσπαθώ δεν το αντέχει το ανθρώπινο αυτί το φυσηματάκι που βγάζει. Μπορεί πολύ έυκολα να πέσει κάποιος στην παγίδα του φθηνού. Και μπορεί μερικά φθηνα να ειναι επαρκή. Όχι όμως αυτο το πετάλι. Προσέχτε όσοι το λιγουρεύεστε. Δωστε κάτι παραπάνω και πάρτε ένα πιο σίγουρο πεταλάκι. (εκτος κι αν αγοράσετε κάνα Noise remove εργαλείο :Ρ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου