Προς το περιεχόμενο

Μπλιαχρινγκερ ble100


Tthawth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μιλάω για τιμες 50' date=' 100 ευρώ όπου το κόστος κατασκευής είναι πρακτικά το ίδιο ...

 

... δεν το συγκρίνω με κάτι 50 φορες επάνω ![/quote']

 

ε γιαυτό να περιμένεις την ανάλογη ποιότητα :wink: Αν γουστάρεις ποιότητα πέτα την boss και πάρε την tonelab να χαρείς :wink: :D :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς το "αφού είναι ΠΟΛΥ ακριβώτερο' date=' δεν μπορεί παρά να είναι και ΠΟΛΥ καλύτερο" είναι πολύ διαδεδομένο σκεπτικό[/quote']

 

φυσικά και δεν ισχύει πάντα αλλά ισχύει στις περισσότερες περιπτώσεις :wink:

Υπάρχουν παραδείγματα φθηνότερων που βάζουν τα γυαλιά σε άλλες ακριβές εφαρμογές. ¶λλωστε δεν έγραψα πουθενά κάτι τέτοιο. Πως το έβγαλες το συμπέρασμα; Μη βγάζουμε αυθαίρετα συμπεράσματα!

 

 

Εκτός αν πιστεύεις ότι ένας behringer είναι λίγο κατώτερος από έναν avalon (και ότι τα hyundai ανταγωνίζονται ευθέως τις bmw :lol: ) οπότε πάω πάσο !

Ε και η διαφορά στη τιμή μεταξύ tonelab και boss ποια είναι; σχετικά μικρή ε; :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειναι λογικό οι απόψεις ειναι πολλές για το θέμα. Δε πιστεύω να αρχίσετε να προσπαθείτε να πείσετε αλλήλους για την ορθότητα σας μερες που ειναι ε? Το γεγονός ειναι οτι εχω ενα ble100 που φυσάει με την κακη έννοια! Το εφε του το πράτει μια χαρά. Limitάρει τα peaks και εαν έλειπε το φύσημα θα ηταν τέλειο. Απο σποραδικές θεωρίες που έχουν πάρει τα αυτιά μου , νομίζω οτι το φύσημα ειναι θέμα ποιότητας ολοκληρωμένων. Θυμάμαι τουλάχιστον οτι κάποιοι ηχολήπτες επεμβαίνουν σε ολοκληρωμένα μιας κονσόλας για να εξαλλείψουν φυσήματα. Για αυτό αναρωτιέμαι εαν ειναι δυνατο να γίνει κατι τέτοιο με το ble100 . Περιμένω βέβαια μια λύση τέτοια, εαν υπάρχει να αποκαλύψει και το γιατι το συγκεκριμένο πετάλι κανει 20¤ και όχι 80¤. Δεν ειναι ολα τα ολοκληρωμένα της ίδιας ποιότητας.

 

Λέτε να παίζει και ελαττωματική συσκευή; Σε κάτι μπροσούρες τις behringer, αναφέρεται κατι σαν noise free λειτουργία απο την στιγμή που πατάς το on. Σε εμενα συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο.

 

Πρόβλημα με το μπασσο μου δεν παιζει να υπάρχει διοτι έχω αλλα 5 πεταλάκια και μονο αυτο παρουσιάζει φύσημα (δειλα δειλα θα πω οτι και το bdi της Behringer μου κάνει εναν μικρό ανεπαίσθητο θορυβουλι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες τι γράφει και ο pastelius περί behringer :wink:

 

Σωστός και ο pastelius. Γενικώς καλό ειναι να μην περιμένει πολλά κανεις απο μια εταιρεία που κοτσάρει στους bass amps της, κουμπάκι για Ultrabass (και με ποτενσιομετρο)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειναι λογικό οι απόψεις ειναι πολλές για το θέμα. Δε πιστεύω να αρχίσετε να προσπαθείτε να πείσετε αλλήλους για την ορθότητα σας μερες που ειναι ε? Το γεγονός ειναι οτι εχω ενα ble100 που φυσάει με την κακη έννοια! Το εφε του το πράτει μια χαρά. Limitάρει τα peaks και εαν έλειπε το φύσημα θα ηταν τέλειο. Απο σποραδικές θεωρίες που έχουν πάρει τα αυτιά μου ' date=' νομίζω οτι το φύσημα ειναι θέμα ποιότητας ολοκληρωμένων. Θυμάμαι τουλάχιστον οτι κάποιοι ηχολήπτες επεμβαίνουν σε ολοκληρωμένα μιας κονσόλας για να εξαλλείψουν φυσήματα. Για αυτό αναρωτιέμαι εαν ειναι δυνατο να γίνει κατι τέτοιο με το ble100 . Περιμένω βέβαια μια λύση τέτοια, εαν υπάρχει να αποκαλύψει και το γιατι το συγκεκριμένο πετάλι κανει 20¤ και όχι 80¤. Δεν ειναι ολα τα ολοκληρωμένα της ίδιας ποιότητας.

 

Λέτε να παίζει και ελαττωματική συσκευή; Σε κάτι μπροσούρες τις behringer, αναφέρεται κατι σαν noise free λειτουργία απο την στιγμή που πατάς το on. Σε εμενα συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο.

 

Πρόβλημα με το μπασσο μου δεν παιζει να υπάρχει διοτι έχω αλλα 5 πεταλάκια και μονο αυτο παρουσιάζει φύσημα (δειλα δειλα θα πω οτι και το bdi της Behringer μου κάνει εναν μικρό ανεπαίσθητο θορυβουλι).[/quote']

 

Aν ξεπατσάρεις τo μπάσσο από το εφέ,αυτό συνεχίζει να "φυσάει"??

Αν ναι,τότε το εφέ είναι γιούχου.Αν όχι,τότε ισχύει το πρώτο μου post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

boukaw7 δεν αναφέρθηκα προσωπικά σε σένα, μίλησα γενικά

 

και γενικά, υπάρχουν στην αγορά προϊόντα που κοστίζουν π.χ. 5 φορές πάνω, ενώ είναι απλώς "αρκετά" ή έστω "σαφώς" καλύτερα

 

δηλαδη η γραμμική βελτίωση σε ποιότητα αντιστοιχίζεται σε γεωμετρική αύξηση σε τιμή

 

για παράδειγμα οι "γνήσιες" stratocaster σε σύγκριση με τις squier affinity

 

σε ό,τι αφορά στη "ραδιοφωνική λειτουργία" ενός ενισχυτή ή άλλου μαραφετιού, πιστεύω πως αυτό δεν χαρακτηρίζει μόνο τα χαμηλής τιμής προϊόντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου