Προς το περιεχόμενο

Why a tele?


otto##

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Νομίζω κυρίως γιατί είναι provocative απέναντι στον μουσικό που την έχει στα χέρια του.

Γιατί προκαλεί με αυθάδεια μέσα στη "μονολιθικότητα" της, αποζημιώνοντας παράλληλα εκείνον που θα "σηκώσει το γάντι" της πρόκλησης επειδή έχει τη δυνατότητα να παράξει ήχους και να εμπνεύσει παιξίματα.

Κάποιοι αποδέχονται τους όρους του παιχνιδιού, κάποιοι προσπερνούν.

 

+

 

Προσωπικά με έχει κερδίσει εδώ και καιρό, με έχει ανταμείψει με καταπληκτικούς ήχους, με βολεύει απερίγραπτα στο παίξιμο και έχει εμπνεύσει πολλά κομμάτια. Παρόλα αυτά, ακόμα την παλεύω με τις strat οι οποίες είναι ιδιότροπες, δύσκολες, έχουν τις μέρες τους (και οι κακές τους είναι πολύ κακές), δεν ακούγονται πάντα σωστά και πολλά άλλα. Μιλάω πάντα για το live. Η ηχογράφηση είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρά τον θόρυβό τους, εγώ προσωπικά με μια μπορντώ / maple HW1 είμαι εδώ και πόσα χρόνια...τόσο καλά στο χέρι δεν μου έχει κάτσει άλλη κιθάρα, και με το που αλλάζω χορδές φχαριστιέμαι να κοπανάω τις μπάσες τόσο πολύ...

 

Και κόλλησα από τότε που είδα με μια butterscotch τον Jeff Buckley, πως δεν τον έβαλε κανένας εντύπωση μου κάνει ;D

(αλλά και τον Rory στο Irish tour)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρά τον θόρυβό τους, εγώ προσωπικά με μια μπορντώ / maple HW1 είμαι εδώ και πόσα χρόνια...τόσο καλά στο χέρι δεν μου έχει κάτσει άλλη κιθάρα, και με το που αλλάζω χορδές φχαριστιέμαι να κοπανάω τις μπάσες τόσο πολύ...

 

Και κόλλησα από τότε που είδα με μια butterscotch τον Jeff Buckley, πως δεν τον έβαλε κανένας εντύπωση μου κάνει ;D

(αλλά και τον Rory στο Irish tour)

 

 

+1 για Buckley (ειδικά στο mystery white boy tour ο ηχος αυτός της Tele ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ απλα σκέτη μαγεία, και είμαι και κουφαλογο) και για Rory φυσικα

 

ΕΠίσης bonus, Brian May με Tele :)

 

[flash=200,200]

 

Δεν έχω tele αλλα καποια στιγμη θα ηθελα να παρω μια, όσες έχω δοκιμασει είναι τρομερες!

 

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φχαριστιέμαι να κοπανάω τις μπάσες τόσο πολύ...

 

εμ εκει ειναι το ΖΟΥΜΙ..... ;D......

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου