Προς το περιεχόμενο

Blues Junior Made in USA


solega

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα φιλοι μου. Για να μη σας κουρασω θα μπω στο θεμα αφου κανω μια μικρη περιληψη του τι προυπηρξε.

Ειχα εναν BJ με τον οποιο ημουν πολυ ευχαριστημενος, ομως στα live σε μεγαλες εντασεις μου ελειπαν μπασα, headroom γενικα ηταν λιγο τζιτζικισιος ο ηχος μου. Ομως συνεργαζοταν τελεια με το 808 κ την τελε μου.

 

Τον πουλησα γιατι θεωρησα πως χρειαζομαι κατι μεγαλυτερο κι ετσι πηρα εναν peavey classic 30. ωραιος γεματος ηχος μα στο καθαρο του που εγω χρησιμοποιω το 808 περναει και δεν ακουμπαει! μιλαμε πολυ χαλια ηχος. Εκανα ενα πειραμα κ το εβαλα στη λουπα κι εκει επαιζε καλα. Να μη το παρατραβαμε το θεμα ειπα να τον δωσω και ετσι βρηκα εδω στη Γερμανια εναν που πουλαει εναν BJ Made in USA πολυ φθηνα.

Γενικα τι παιζει με τους USA? εχουν καποια διαφορα σημαντικη με τους Μεξικανους? Απο οσο ξερω δεν εχουν Fat switch.

 

Οταν λεω φθηνα μιλαμε για 180€ σε κατασταση εκνευριστικα καλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα τι παιζει με τους USA? εχουν καποια διαφορα σημαντικη με τους Μεξικανους?

 

εχουν χειροτερα υλικα (πιο λεπτο pcb board) & την ιδια μετρια κατασκευη.

 

180 ευρω βεβαια ειναι σουπερ τιμη.

 

ο Peavey CL30 ειναι βεβαια δραματικα καλυτερος ενισχυτης ενω εχει και πολυ ωραιο βρωμικο καναλι.

 

το 808 περναει και δεν ακουμπαει! μιλαμε πολυ χαλια ηχος.

 

περιεργο...οταν χρησιμοποιουσα (πριν πολλα χρονια) PVCL ειχα  ΤS πεταλια  & ΜΙΑ ΧΑΡΑ ακουγονταν... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν χειροτερα υλικα (πιο λεπτο pcb board) & την ιδια μετρια κατασκευη.

 

180 ευρω βεβαια ειναι σουπερ τιμη.

 

ο Peavey CL30 ειναι βεβαια δραματικα καλυτερος ενισχυτης ενω εχει και πολυ ωραιο βρωμικο καναλι.

 

περιεργο...οταν χρησιμοποιουσα (πριν πολλα χρονια) PVCL ειχα  ΤS πεταλια  & ΜΙΑ ΧΑΡΑ ακουγονταν... ;D

 

Τον πηρα τελικα γιατι 180 θεωρω ξεφτιλα την τιμη στη χειροτερη τον ξαναδινω πολυ ευκολα πιστευω.

Τα χρησιμοποιουσες στο καθαρο Νικο η στο βρωμικο σε χαμηλα gain?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρησιμοποιουσες στο καθαρο η στο βρωμικο σε χαμηλα gain?

 

Προσωπική άποψη: Όλα τα τύπου screamer πετάλια ακούγονται πολύ καλύτερα πάνω σε ελαφρά βρώμικη βάση. Να το δοκιμάσεις.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι καλυτερο για τον μικρο αγαπημενο ενισχυτακο ειναι ο γιατρος του που λεγεται Bill M. Εχει τα σωστα mods για να τον κανεις οπως θελεις.

ΤΟ ειχα το εκανα και απλα μετα ηταν αλλος ενισχυτης !!

Ψαξε τον και διαβασε καλα τι προτεινει στην τιμη που τον πηρες δωσε και κατι και απογεθωσε τον χεχεχε....αυτος ειναι και ο λογος που σου γραφω ολα τουτα

 

Επισης σε περιπτωση που δεν το εχεις κανει δοκιμασε ενα Eminence Canabis Rex.

 

http://billmaudio.com/wp/

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι καλυτερο για τον μικρο αγαπημενο ενισχυτακο ειναι ο γιατρος του που λεγεται Bill M. Εχει τα σωστα mods για να τον κανεις οπως θελεις.

ΤΟ ειχα το εκανα και απλα μετα ηταν αλλος ενισχυτης !!

Ψαξε τον και διαβασε καλα τι προτεινει στην τιμη που τον πηρες δωσε και κατι και απογεθωσε τον χεχεχε....αυτος ειναι και ο λογος που σου γραφω ολα τουτα

 

Επισης σε περιπτωση που δεν το εχεις κανει δοκιμασε ενα Eminence Canabis Rex.

 

http://billmaudio.com/wp/

 

 

+1000

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου