Προς το περιεχόμενο

καλυτερο blues tone πεταλακι


κωνσταντινος2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα,προσφατα αγορασα κιθαρα (ειχα ανοιξει το σχετικο θεμα) η οποια ειναι μια classic player 50's, ο ενισχυτης που παιζω ειναι ενας vox ac15.

επειδη ο φιλος που εχει τον χωρο λειπει εξωτερικο,θα θελα ενα πεταλακι ετσι ωστε οταν παιζουμε σε καποιο studio να μην μεταφερω τον ενισχυτη.

 

ποιο θεωρειται το καλυτερο ανεξαρτητως τιμης;

και ποιο καλυτερο σαν value for money,προφανως μου κανει καποιο boutique overdrive αλλα δεν εχω ιδεα ποιο ακριβως,ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω το JRockett Archer για το ιδιο στυλ και ειμαι πολυ ευχαριστημενος! Αν θες κατι πιο βαρυ πας σε jrockett blue note!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο πολλα πεταλακια προσωπικα εχω καταληξει στο Barber direct overdrive. Καθεται καλα με οσους ενισχυτες το εχω παιξει ή δοκιμασει εχει εξτρα gain που βγαζει ωραια βρωμια αν χρειαστει...Αν ποτε τ αλλαζα παλι το ιδιο θα επαιρνα (το εχω κανει μια φορα χαχαχαχαχα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ποιο καλυτερο σαν value for money,

Boss BD-2 , σταθερη αξια, αν το βρεις και μεταχειρισμενο χτυπα το

 

Επισης αυτο ειναι παμφθηνο στην Ελλαδα http://www.skroutz.gr/s/1828561/Digitech-Screamin-Blues.html σε σχεση με εξω που για καποιο ανεξηγητο λογο πωλειται πολυ πιο ακριβα π.χ εδω http://www.amazon.com/DigiTech-DSB-Screamin-Blues-Pedal/dp/B0002F4VC6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερο από αυτό το Visual Sound 808 δεν θα βρεις. Δίνει από ήχο SRV, μέχρι κλάσικ ροκ, είναι αθόρυβο, έχει bass boost και διαθέτει και buffer. Αν ήταν σε πιο κομψό κουτί θα το πουλαγαν για boutique. Γιατί βαzει κάτω χαλαρά άλλα tubescreamers.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boss BD-2 , σταθερη αξια, αν το βρεις και μεταχειρισμενο χτυπα το

 

 

 

To BD2 ειναι ενα μετριο προς καλο πεταλι στη στοκ μορφη του που ομως εχει το πλεονεκτημα της ιδιαιτερα χαμηλης τιμης ως μεταχειρισμενο. Ωστοσο, υπαρχουν καποια mods (px monteallums) με τα οποια αν εχεις στοιχειωδεις γνωσεις στο soldering iron μπορεις να αποκτησεις με ελαχιστο κοστοςενα πεταλι εφαμιλλο των boutique, με ενα κλασμα του κοστους.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα απο τα αγαπημενα μου ειναι το fulltone ocd.με δυο επιλογες,μια τυπου fender overdrive,και μια marshall overdrive.προς την ακριβη μερια ομως γυρω στα 180ευρω.καθε φορα που το βαζω να παιξω δεν με απογοητευει ποτε και παιζει καλα σε πολλους ενισχυτες.ποιοτητα,ευελιξια και πολυ παχυς,ζεστος ωραιος ηχος.

Every guitarist wants to play well.

But in reality, if good intentions were all it took, then everyone would be great.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην ο φιλος δεν εχει δωσει μπατζετ, αυτο εδω δε βοηθαει και πολυ

 

ποιο θεωρειται το καλυτερο ανεξαρτητως τιμης;

και ποιο καλυτερο σαν value for money, προφανως μου κανει καποιο boutique overdrive αλλα δεν εχω ιδεα ποιο ακριβως

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετε,εχεις ενα δικιο φιλε για το μπατζετ,ας πουμε 250 ευρω και λιγο παραπανω για κατι εξαιρετικο,απ ολα αυτα που προτεινατε μ αρεσει πολυ το J Rockett archer,το OCD απο τα samples που ακουω φαινεται εξαιρετικο,τωρα το Barber μου ακουγεται λιγο βαρυ,ολα αυτα απο διαφορα videos,οντος φιλε το κουτακι του visual sound 808 σε απωθει λιγακι,τιθεται και αυτο στα υπ οψιν αλλα οχι σαν πρωτη επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου