Προς το περιεχόμενο

Rockschool-Meet Darth Ear


aggeloskrv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανεβαζω ενα κομματι που παιζει ενας μαθητης μου.

Ειναι 1 απο τα 5 κομματια που επαιξε για την αποκτηση του grade 8 (τελευταιου grade) του rockschool.

Υ.Γ.Tο solo ειναι δικης μας δημιουργιας μιας κ ο εξεταζομενος σε καθε κομματι θα πρεπει να φτιαξει ενα δικο του σολο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβαζω ενα κομματι που παιζει ενας μαθητης μου.

Ειναι 1 απο τα 5 κομματια που επαιξε για την αποκτηση του grade 8 (τελευταιου grade) του rockschool.

Υ.Γ.Tο solo ειναι δικης μας δημιουργιας μιας κ ο εξεταζομενος σε καθε κομματι θα πρεπει να φτιαξει ενα δικο του σολο.

 

 

 

ω ρε παιχτάρα. Μπράβο. Και το σόλο τα σπάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο και μετρημένο σόλο με δυναμικές.

Είναι και η σύνθεση δική του ή μόνο το σόλο;

Αξιοπρόσεκτη η επιλογή κιθάρας η οποία δεν απαντάται στα είδη αυτά. ;D

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο και μετρημένο σόλο με δυναμικές.

Είναι και η σύνθεση δική του ή μόνο το σόλο;

Αξιοπρόσεκτη η επιλογή κιθάρας η οποία δεν απαντάται στα είδη αυτά. ;D

 

Oχι,τα κομματια ειναι συγκεκριμενα απο αυτους (rockschool) ωστε να υπαρχει ο βαθμος δυσκολιας που το ιδιο το πανεπιστημιο εχει αποφασισει.Στο καθε κομματι υπαρχουν καποια μετρα στα οποια ο καθε εξεταζομενος θα πρεπει να φτιαξει ενα σολο.Τα κομματια ειναι το καθε ενα σε διαφορετικο στυλ.Τα υπολοιπα πχ στο grade 8 που ειναι κ το πιο δυσκολο μιας κ τελευταιο grade ηταν σε στυλ jazz/blues/fusion/latin/funk.

 

O μαθητης μου (οπως φαινεται κ απο την κιθαρα  :)) δεν εχει ως αγαπημενο στυλ το ειδος μουσικης που ειναι το κλιπ,ομως εμενα μου αρεσε πολυ η ιδεα να ηχογραφησουμε κατι που ηταν "κοντρα" σε αυτον.Κ για αυτον κ για εμενα!

 

Απο την καθοδηγηση μου κ την μελετη του προεκυψε κ το παραπανω το οποιο νομιζω δικαιωσε κ τους δυο μας!

Σιγουρα εστω στην επιτροπη που ηρθε απο Αγγλια μιας κ ο μαθητης μου περασε το grade8  ;D ;D

 

Υ.Γ.Εχω σκοπο στο μελλον να ανεβασω κ αλλα κλιπς απο τα κομματια που ειναι περισσοτερο στο στυλ του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο, ανεβασε κι αλλα!!!

 

Τωρα που απεκτησε το τελευταιο grade, τι κανει; Πληροφοριακα ρωταω.

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο, ανεβασε κι αλλα!!!

 

Τωρα που απεκτησε το τελευταιο grade, τι κανει; Πληροφοριακα ρωταω.

 

Γίνεται grade master και αποκτά τηλε-κιθαριστικές ικανότητες.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο, ανεβασε κι αλλα!!!

 

Τωρα που απεκτησε το τελευταιο grade, τι κανει; Πληροφοριακα ρωταω.

 

Eξαρταται απο το τι απαιτησεις εχει ο καθενας απο την ζωη του....Η μουσικη δεν τελειωνει ποτε,οποιο grade πανεπιστημιου κ να παρεις,οποιο πτυχιο ή διπλωμα...

 

Αυτο ειναι η προσωπικη μου αποψη κ ο τροπος που βλεπω εγω τα πραγματα.Η μελετη ειναι κατι που υπηρχε,υπαρχει κ (καλα να ειμαστε) θα υπαρχει παντα στη ζωη μου.Ειναι τροπος ζωης κ κατι που κανω γιατι πανω απο ολα με ευχαριστει κ με κανει χαρουμενο!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου