Προς το περιεχόμενο

Συμμετοχη στο Rabeaafro Festive Shred Fest


wh0cares

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρες και καλή χρονιά σε όλους  ;D Ποστάρω τη συμμετοχή μου στο διαγωνισμό του Rabea Massaad, κιθαρίστα των Dorje. Αν θέλετε ρίξτε μια αυτιά, σχόλια πάσης φύσεως είναι ευπρόσδεκτα.

 

Ηχογράφησα με το Guitar Rig (τέρμα τα RectoVerb :( )  και μια Les Paul Standard.

 

 

Αν ενδιαφέρεται κάποιος να συμμετάσχει, δείτε εδώ :

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εξαιρετικό!!!Μου άρεσε ο σχετικά clean  ήχος που αναδεικνυει την αρτιότητα του παιξιματος. Επίσης μου άρεσε η ισορροπία μεταξύ του πιο αργου μέρους με το πιο γρήγορο.

Θέλω να πω οτι δεν έπεσες στην πάγιδα "Θα παίξω οσο πιο γρήγορα μπορώ να τους δείξω ποσο καλός είμαι" Πιστέυω οτι θα πας πολύ καλά στο διαγονισμό.

Καλή επιτυχία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πραγματικά για το χρόνο σου φίλε μου :) Μετά τις ακροάσεις που του έκανα σήμερα δεν είμαι ευχαριστημενος από την εισαγωγή, νομίζω δε groove-άρει αρκετα και δε βγήκε όπως το είχα φανταστεί.

 

Κατά τα άλλα προσπάθησα να ακολουθησω το μοτίβο chorus-verse-chorus που ήταν και το θεματικό του backing track.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

**Τελευταίο bump, το υπόσχομαι**

 

Λοιπόν εδώ κάναμε μία καλύτερη (πιστεύω) προσπάθεια στο MD Studio, παραθέτω το τελικό βίντεο και σε attachment το solo channel αν κάποιος ενδιαφέρεται για τις λεπτομέρειες της ηχογράφησης.

 

Γράφτηκε με Diezel Einstein head σε καμπίνα 4χ12 Orange και ένα SM57. Στην πορεία του κομματιού πηγαίνω από το  mode 2 (Texas) του Channel 1 του ενισχυτή με neck μαγνήτη, σε bridge και στο channel 2 (Lead). Τα strums της εισαγωγής είναι επίσης παιγμένα στο Lead channel με τον bridge μαγνήτη και το volume περίπου στα μισά.

 

 

Ελπίζω να μη σας κούρασα, και περιμένω τυχόν σχόλια πάσης φύσης  :)

master_1_only_solo.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίος! Προτίμησα να πω την αλήθεια το πρώτο σολάκι και μ'άρεσε που έβαλες και το θεματάκι απ'το aeromancy! Καλή επιτυχία!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίος! Προτίμησα να πω την αλήθεια το πρώτο σολάκι και μ'άρεσε που έβαλες και το θεματάκι απ'το aeromancy! Καλή επιτυχία!  :)

 

Ταιριαζε μια σκληρη blues rock προσεγγιση στο κομματι πιστευω :) ευχαριστω για το σχολιο. Πολύ καλή ανταπόκριση του ενισχυτή σε crunch καταστάσεις και μάλιστα σε έναν μαγνήτη που , για μένα τουλάχιστον, παραείναι 'ζεστός' ο ήχος του. Τα ψηλά μεσαία βοήθησαν :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου