Προς το περιεχόμενο

Vox ac15 απορια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα καλη χρονια και καλα κουραγια να χουμε! Θα ηθελα τα φωτα σας για τον Vox ac15.Στο normal διακλαδωτη οταν βαζεις στο 10  το volume του normal βγαζει overdrive ηχο?Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ο ηχος θα παραμορφωσει .Στο μεταξυ εχεις σκοτωσει οποιονδηποτε βρισκεται σε ακτινα 100 μετρων απο την υπερβολικη ενταση.Δεν νομιζω να μπορεσεις ποτε να τον χρησιμοποιησεις ετσι σε οποιοδηποτε παλκο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ο ηχος θα παραμορφωσει .Στο μεταξυ εχεις σκοτωσει οποιονδηποτε βρισκεται σε ακτινα 100 μετρων απο την υπερβολικη ενταση.Δεν νομιζω να μπορεσεις ποτε να τον χρησιμοποιησεις ετσι σε οποιοδηποτε παλκο.

 

Oκ ψαχνω κατι σε λιγα watt με πολλα πριμα και το καθαρο ή  distortion να καθοριζεται απο τις δυναμικες στο δεξι χερι καθως δεν θελω να εχω πεταλι ,τουλαχιστον γι αυτο.Υπαρχει τετοιος ενισχυτης? Σε εναν fender SS blackface(40w) + gibson SG που δοκιμασα ολα τελεια ολα λαμπρα αλλα στα solos δεν μπουρουσα να βγαλω το επιθυμητο γκαζι.Μιας και μιλαμε για τον vox ac15,ειμαι σε καλο δρομο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μιλαμε για τον vox ac15,ειμαι σε καλο δρομο?

 

αν παρεις τον 4αρι (ειδικα τoν ΗW ) ναι και παλι βεβαια θα εισαι πολυ δυνατα ακομα και με 4 βαττ

 

κοιτα και κανεναν Fender tweed champ στυλ γυρω στα 5 βαττ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου