Προς το περιεχόμενο

Η συμμετοχη μου στο Jam of the Month του JamTrackCentral


wh0cares

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφήνω και εγώ το δικό μου εδώ διακριτικά  ;D Παρεμπιπτόντως, αν ενδιαφέρεται κανείς, αναβάθμισα πρόσφατα την αρχαία μου στρατοκαστερ με graphtech saddles και ένα καλό nut, οπότε το τρεμολο είναι και πάλι χρησιμοποιήσιμο.

 

Ηχογράφηση με Revalver 4 στο Cubase.

 

Θα εκτιμούσα μερικά σχόλια αν θέλετε, το σόλο είναι σύνθεση και όχι αυτοσχεδιασμός...τουλάχιστον όχι ολόκληρο :P

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εξαιρετικό. Είσαι κοντρολαρισμένος, με σωστές επιρροές (ακούω Satriani ή με γελούν τα αυτιά μου; ), έχεις ωραίο ήχο και καλή αισθητική, που για μένα είναι το πιο σημαντικό.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εξαιρετικό. Είσαι κοντρολαρισμένος, με σωστές επιρροές (ακούω Satriani ή με γελούν τα αυτιά μου; ), έχεις ωραίο ήχο και καλή αισθητική, που για μένα είναι το πιο σημαντικό.

 

Πράγματι, τα έχει αυτά τα στοιχεία (ναι και για το Satriani). Ωραίος, αλλά μάλλον θες κάτι σε floyd γιατί ο λεβιές φενδερ, πως να το πω... μποδάει  ;D

 

Μπράβο σου.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την ακροαση παιδια :)

 

Satriani δεν ακουω πια αλλα ισως εχει μεινει κατι από τα νιατα μου :P μπορει στο φιναλε να θυμιζει το outro του surfing with the alien λιγο αλλα δεν ειχα κατι συγκεκριμενο στο μυαλο μου όταν το εγραφα.

 

Ο λεβιες είναι οντως μεγαλο πρόβλημα, εχω τυλιξει το σπειρωμα με λιγη ταινια για να μενει στη θεση του αλλα και παλι 'παιζει' αρκετα ενώ και η γεωμετρια του δε βοηθαει... είναι κριμα επειδή το τρεμολο λειτουργει εξαιρετικα  :) βρισκω το Floyd υπερβολή για τις ανάγκες μου αλλα ισως θα ηταν καλη επενδυση στο μελλον.

 

Αληθεια, εχει κανεις γνωμη για το stetsbar ? Σκέφτομαι να κοτσαρω ένα στη les paul επειδή νιώθω ΄γυμνος' χωρις τρεμολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος,μεστος και"τρεχατος" οπου πρεπει,θυμιζει Satch ειδικα στην αρχη αλλα εχει κι αυτο το Steve Morse περασμα στο 0,55,που αγαπας.

Ομορφα δηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανακουγα λιγο το αλμπουμ του is there love in space και εχετε δικιο, νομιζω οι παμπολλες ακροασεις που το εκανα πριν αρκετα χρονια μου αφησαν χουι εστω και αν δεν εκανα συνειδητη προσπαθεια να μαθω licks του satriani ποτε λογω της εντονης χρησης του whammy bar που δεν ειχα...

 

η μεγαλη προκληση τωρα είναι να καταφερω να συνδυασω τη χρηση του vibrato bar με τα χρωματικα περασματα, κατι που με δυσκολεψε πολύ αφου ο κουνιστος λεβιες αποσταθεροποιεί το δεξι χερι με κάθε χρηση  :P

 

Σ'ευχαριστω για τα καλα λογια gvour!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος,μεστος και"τρεχατος" οπου πρεπει,θυμιζει Satch ειδικα στην αρχη αλλα εχει κι αυτο το Steve Morse περασμα στο 0,55,που αγαπας.

Ομορφα δηλ.

Ότι θα έγραφα κι εγώ ακριβώς. :)

 

 

Να συμπληρώσω ότι μου θύμισες τον τεράστιο ...

 

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μου θύμησες τώρα ! 2008 και να εχω πορωθεί με τον τελικό του guitar idol :P Νομίζω είχε την καλύτερη σύνθεση πραγματικά σε μια εποχή που ξεκινούσε η μανία με το ατελείωτο shred αλλά σε fusion φόρμες αυτή τη φορά (ό,τι και αν έπαιζε από πίσω)

 

Με τιμάει η σύγκριση φυσικά, ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

Να είχα και τη φωτογένεια του μόνο, θα έβαζα και εγώ τη φάτσα μου στα βίντεο πιο συχνά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου