Προς το περιεχόμενο

Fabfilter Pro-L


heretic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα, μια ερωτηση, εχω καστεβασει τη δοκιμαστικη εκδοση του fabfilter pro-L. Μου δινει 30 μερες για να το χρησιμοποιησω. Αν μεσα σε αυτες τις 30 μερες κανω mastering με αυτο το plugin τα κομματια μου, θα υπαρχει καποιο προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πρόβλημα να υπάρχει? Αν είναι πλήρως λειτουργικό το Plug in για 30 μέρες και κάνεις export τα κομμάτια σου θα είσαι οκ.

 

Σκέψου να πας να ακούσεις τα τελικά WAV ή Mp3 σου μετά το μήνα και να είναι χωρίς το μάστερινγκ εφφέ  ;D ;D ;D

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη σελίδα http://www.fabfilter.com/download/pro-l-brickwall-limiter-plug-in λέει πάντως ότι είναι πλήρως λειτουργικό για 30 ημέρες. Άρα, τι πρόβλημα να υπάρχει;  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πρόβλημα να υπάρχει;...

 

Φαντάζομαι πως o OP αναφέρεται στο αν είναι νόμιμο, ή έστω, θεμιτό να κάνεις "τελική" χρήση σε κάτι που σου δίνεται για σκοπούς αξιολόγησης...

 

Οπωσδήποτε, θεμιτό δεν είναι, αλλά αν δεν σκοπεύεις να "κυκλοφορήσεις" ή να δημοσιεύσεις τα κομμάτια σου, λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα. Από εκεί και πέρα, είναι θέμα ηθικής. Ως άνθρωποι που παράγουμε οποιασδήποτε μορφής "πνευματικό προϊόν", θα πρέπει κάποτε να ευαισθητοποιηθούμε σε αυτό το θέμα.

 

edit:

λογικά, το EULA στην εγκατάσταση θα διευκρινίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοπευω να ανεβασω τα κομματια στο ιντερνετ (οχι απο καποια εταιρεια). Διαβασα τους ορους και δε διευκρινιζει το συγκεκριμενο που ρωτησα (εκτος κ αν καταλαβα κατι λαθος). Υπαρχει δηλαδη περιπτωση να ανακαλυψουν κατι εκ των υστερων? Για το ηθικο θεμα, ειμαι υπερ των γνησιων, μιας κ οτι εχω ειναι original, αλλα με ποναει να δωσω τα 170 ευρω για ενα plugin, που με τα ιδια χρηματα αγορασα ολοκληρο το logic!

Μια συμπληρωματικη ερωτηση για να μην ανοιγω αλλο τοπικ. Για να ανεβασω τα κομματια στο itunes, χρειαζεται καποια πλατφορμα ή το κανω απευθειας? Και αν ναι, εχετε να προτεινετε καποιο site συγκεκριμενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει δηλαδη περιπτωση να ανακαλυψουν κατι εκ των υστερων?

 

τι να σου πω φιλΩς....κατι εχω ακουσει οτι θα κανουν ελεγχους νομιμοφροσυνης απο εδω και μπρος γιατι παραεχει γινει το κακο με την πολλη ελευθερια και πρεπει να επιβληθει ταξη και ασφαλεια επιτελους να'ουμε....

 

 

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1500058705#ref=newsroombox

 

για ρωτα κανα δικηγορο....δεν ειναι να παιζουμε με τετοια πραματα μερες που ειναι....να ξεκινησεις για mastering και να βρεθεις σε κανα ξερονησι να ταϊζεις γλαρους δε λεει καθολου  ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου